میکروسوئیچ درب لباسشویی از اجزای کلیدی و مهم دستگاه می‌باشد که از گشوده شدن درب ماشین لباسشویی در هنگام شسته شدن لباس‌ها در داخل آن ممانعت می‌کند. چنانچه میکروسوئیچ به درستی کار نکند، مخزن شستشوی لباس‌ها در دستگاه نمیچرخد و عملکرد آن با اختلال مواجه خواهد شد و نیاز به تعمیرات لباسشویی در محل دارید.

در این صفحه از استاده قصد داریم درباره خدمات تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی و قیمت میکروسوئیچ لباسشویی‌هایی از برند سامسونگ، ال جی، بوش و حایر و آبسال و دوو و پاکشوما و ارج صحبت نماییم. با ما همراه باشید.

قیمت میکروسوئیچ درب لباسشویی

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی295.000
میکروسوئیچ درب لباسشویی ال جی چهار فیش485.000
میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ295.000
میکروسوئیچ بلند درب لباسشویی سامسونگ495.000
میکروسوئیچ درب لباسشویی آبسال285.000

تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی

میکروسوئیچ لباسشویی قطعه‌ای ایمنی است که بر روی قسمتی از پشت در دستگاه جای گرفته و به منظور قفل بودن درب لباسشویی در حین فعالیت و پیشگیری از نشت آب به خارج از دستگاه، طراحی و ساخته شده است.

خدمات تعویض دستگیره درب لباسشویی و یخچال [سامسونگ، الکترواستیل، ال جی] را در استاده بخوانید.

پس از شروع فعالیت ماشین لباسشویی، از اولین قطعاتی که تخت هدایت برد الکترونیکی دستگاه فعالیت خود را آغاز می‌کند، میکروسوئیچ است تا مانع از باز شدن درب در هنگام شستشوی البسه شود. خرابی این قطعه با علائم و نشانه‌های زیادی همراه است که عبارتند از:

  • استارت نخوردن فرآیند شستشو در لباسشویی
  • عدم قفل شدن درب لباسشویی
  • عدم فعالیت دستگاه پس از قفل شدن درب (علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی چیست؟)
  • باز نشدن درب لباسشویی پس از اتمام فرآیند شستشو
  • توقف ناگهانی در مراحل شستشو
  • به وجود آمدن حالت زرد رنگ بر بدنه قطعه میکروسوئیچ

از کلیدی‌ترین فاکتورهایی که نشان دهنده خرابی میکروسوئیچ می‌باشد می‌توان به علائمی چون بسته نشدن درب دستگاه و اختلال در عملکرد شستشوی ماشین لباسشویی اشاره کرد. گفتنی است اینگونه خرابی‌ها به تعمیرات فنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیاز دارند تا کل دستگاه دچار مشکل نگردد.

عواملی مانند عدم استفاده صحیح از لباسشویی، نوسانات برق، محکم بستن درب ماشین لباسشویی و باز و بسته کردن درب دستگاه در هنگام فعالیت، از جمله دلایل شایعی هستند که باعث خرابی میکروسوئیچ می‌شوند. عوامل دیگری چون ریخته شدن آب بر روی میکروسوئیچ، سوختگی و داغی آن نیز از دلایل خرابی میکروسوئیچ هستند.

معمولا در صورت مواجهه میکروسوئیچ با خرابی، امکان تعمیر شدن آن وجود ندارد و لازم است میکروسوئیچ دستگاه با قطعه حاوی اجزای اورجینال در نمایندگی تعویض شود.

تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی

عیب یابی میکروسوئیچ لباسشویی

در هنگام خرابی میکروسوئیچ، مراحل زیر را انجام دهید:

  1. در اولین اقدام، لباسشویی خود را از برق بکشید تا خطر برق گرفتگی کاهش یابد. فیوز ماشین لباسشویی کجاست؟
  2. در گام بعد، دریچه‌های ورودی مربوط به آب سرد و گرم را خاموش نمایید.
  3. هنگام انجام دستورالعمل‌ها در مراحل بعدی و به منظور حفاظت و سلامت خود و دستگاه، از دستکش‌های ایمنی و ابزار و تجهیزات مناسب استفاده نمایید.

قیمت میکروسوئیچ درب لباسشویی

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در انواع متفاوتی عرضه می‌گردد که از جمله آنها می‌توان به میکروسوئیچ‌های برقی، فشاری، پلاتینی، فعال، 3/4 پایه و یا 5 پایه اشاره نمود. لازم به ذکر است کارایی تمامی مدل‌های میکروسوئیچ یکسان می‌باشد و تفاوت میان آنها تنها در اشکال آنهاست. بنابراین قیمت میکروسوئیچ نیز بسته به شکل آن متفاوت خواهد بود.

  عمر مفید میکروسوئیچ‌ها بازه‌ای در حدود 10 سال می‌باشد. در همین راستا لازم است به منظور افزایش عملکرد مطلوب این قطعه و همچنین کارایی مناسب آن، پس از هربار استفاده از ماشین لباسشویی، به دستگاه به مدت حداقلی یک ساعت استراحت داده شود.

گفتنی است میکروسوئیچ قطعه‌ای بسیار مهم است که در زمان خرید آن باید دقت کافی به همراه داشت تا ماشین لباسشویی با ارورهایی چون DE مواجه نشود. اینگونه اخطارها به شما اطلاع می‌دهد که درب دستگاه قفل نشده است و یا میکروسوئیچ خراب است و باید تعمیر یا تعویض گردد. رفع ارور DE لباسشویی ال جی و رفع خطا DE1 و DE2 را بخوانید.

ارور خرابی میکروسوئیج ماشین لباسشویی در لباسشویی بوش ارورهای E16 ، E34 و E35 می‌باشد. جدول ارور لباسشویی بوش و رفع خطا لباسشویی بوش را بخوانید.

قیمت میکروسوئیچ درب لباسشویی

سخن نهایی

با توجه به توضیحات ارائه شده در مطلب فوق، توصیه می‌شود خدمات تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی خود را تنها به یک کارشناس واجد شرایط و مجرب در نمایندگی بسپارید. استاده با معرفی متخصصین ضمن ارائه مناسبترین قیمت در انجام امور، انتخاب خوبی جهت خدمات تعمیر میکروسوئیچ برندهای سامسونگ، ال جی، بوش و حایر و آبسال و دوو و پاکشوما و ارج می‌باشد.

طبقه بندی شده در