آیا شما می‌دانید که سنگ اسلب چیست و چه کاربردی دارد؟ سنگ اسلب از سنگ‌های ساختمانی طبیعی با اندازه بزرگ می‌باشد که در نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها کاربرد فراوانی دارد. سنگ اسلب با ضخامت مناسب و همچنین شفافیت و دقت بسیار مطلوبی ساب زده‌ می‌شود و به همین خاطر است که از نظر ظاهری و کیفیت، نمره‌ی بسیار بالایی را کسب کرده است. تنوع گوناگون رنگ‌های سنگ اسلب نیز یکی دیگر از ویژگی‌های خاص آنها می‌باشد. جهت اقدام برای نصب سنگ اسلب روی آن کلیک کنید.

ما در این صفحه از استاده قصد داریم به صورت دقیق و کاملا ریزبینانه به پرسش “سنگ اسلب چیست؟” پاسخ دهیم و به بررسی نکاتی مهم پیرامون سنگ اسلب، ویژگی و کاربرد آنها بپردازیم.

سنگ اسلب نورانی چیست؟

یکی از محصولات پرطرفداری که به تازگی وارد بازار شده و به صورت گسترده در دکوراسیون داخلی و خارجی منازل استفاده می‌شود، سنگ اسلب نورانی می‌باشد. اما سنگ اسلب چیست؟ سنگ اسلب نوعی از سنگ‌های ساختمانی زیبا و چشم‌نواز با رگه‌های طبیعی می‌باشد که در ابعاد و ضخامت بیشتری در دکوراسیون دیواره، کف، نمای ساختمان و… کاربرد دارد.

شایان ذکر است سنگ اسلب به علت ضخامت و ابعاد بزرگ‌تری که دارد، برای تولید به تکنولوژی و دستگاه‌های برش مخصوصی نیازمند است که به دنبال آن هزینه‌ی تمام شده‌ی تولید سنگ اسلب را تا چندین برابر افزایش می‌دهد.

انواع سنگ اسلب چیست؟

انواع سنگ اسلب

انواع سنگ اسلب به شرح زیر دسته بندی می‌شوند:

سنگ اسلب مرمر

سنگ اسلب مرمر باتوجه به زیبایی، شفافیت و خاصیت عبور نور فوق العاده‌ای که دارد، به صورت گسترده در دکوراسیون کف و دیوار استفاده می‌شود. سنگ اسلب مرمر یکی از گران‌ترین سنگ اسلب ‌های ساختمانی می‌باشد.

سنگ اسلب مرمریت

یکی از مرسوم‌ترین سنگ اسلب های ساختمانی، سنگ اسلب مرمریت می‌باشد. علت رواج بالایی که سنگ اسلب مرمریت دارد به رنگ‌ و طرح‌های متنوع و همچنین قسمت مناسب آن مربوط است.

سنگ اسلب چینی یا سنگ کریستال

سنگ اسلب چینی از سنگ‌های دگرگونی و از جنس آهک یا دولومیت می‌باشد که به دنبال عوامل درونی دچار تبلور شده اند. کاربرد اصلی سنگ کریستال در دکوراسیون دیوار، کف، رویه میز و کابینت و… می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های سنگ اسلب چینی می‌توان به: دارای جذب آب پایین، رنگ روشن، رگه‌های طبیعی و چشم‌نواز، مقاومت مطلوب و… اشاره نمود.

سنگ اسلب تراورتن

سنگ اسلب تراورتن اغلب در قسمت دیوار ساختمان و نمای داخلی به‌کار می‌رود. از دیگر ویژگی‌های سنگ اسلب تراورتن می‌توان به: دارای طبیعت گرم، وزن کمتر، قدرت چسبندگی بیشتر، طرح‌ها و نقش‌های متنوع و گوناگون و… اشاره نمود.

سنگ اسلب گرانیت

به علت مقاومت بالای سنگ اسلب گرانیت نسبت به سایش و خمش، کاربرد آن در کف آسانسور ساختمان‌ها می‌باشد. البته لازم به ذکر است سنگ های اسلب گرانیت معمولا طرح یکنواختی دارند.

پاسخ اسید به سنگ اسلب چیست؟

در اثر تماس اسید با سنگ اسلب، رنگ سنگ دچار تغییر خواهد شد. هرچقدر زمان تماس اسید با سنگ بیشتر باشد، تغییر رنگ نقطه‌ای، شدیدتر خواهد بود. البته شایان ذکر است بعضی از سنگ‌های اسلب مانند: سنگ کوارتز، گرانیت، صابون، لوح و… در اثر تماس با اسید دچار تغییری نخواهد شد.

اگر می‌خواهید از قیمت کفسابی و سنگسابی ساختمان اطلاع یابید، روی لینک کلیک کنید تا اطلاعات دقیقی در این باره بدست آورید.

خواص سنگ اسلب چیست؟

مهم‌ترین خواص و مزایای سنگ اسلب به شرح زیر می‌باشد:

 • ظاهری زیبا و منحصر به فرد
 • رنگ‌ها و طرح‌های متنوع
 • مقاومت بالا در برابر سایش و خمش
 • ماندگاری و طول عمر بالا

لازم به ذکر است درصورتی که سنگ اسلب تحت هر شرایطی کدر شده باشد و یا دچار خط خوردگی شده باشد، به دنبال فعالیت دستگاه ساب‌زن مانند روز اول خواهد شد.

خواص سنگ اسلب نورانی چیست؟

مهم‌ترین خواص و مزایای سنگ اسلب نورانی به شرح زیر می‌باشد:

 • مقاوم در برابر اسید
 • مقاوم در برابر آتش سوزی
 • ضد باکتری
 • قابلیت عبور نوردهی
 • دارای مقاومت بالا در برابر ضربه
 • دارای خاصیت چسبندگی بالا
 • ظاهری زیبا و چشم‌نواز
 • قابلیت شب تابی

کاربرد سنگ اسلب چیست؟

سنگ های‌ اسلب می‌توانند در دکوراسیون دیوار، کف، رویه یا صفحه کابینت، بوک مچ و فور مچ و… منازل کاربرد داشته باشند.

اندازه و ابعاد سنگ اسلب چیست؟

اندازه و ابعاد سنگ اسلب

برش سنگ های اسلب ابعادی بیشتر از 120 سانتی متر دارند. فرآیند تولید سنگ اسلب به گونه‌ای است که بعد از آنکه سنگ اسلب را از معدن خارج نمودند، به سنگ‌بری انتقال می‌دهند و با کمک قالب‌های از پیش تعیین شده، برش سنگ‌ها را با ابعاد و اندازه‌های گوناگون انجام می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است فرآوری سنگ اسلب می‌بایست به شکل ساب و شفافیت باکیفیت و ضخامت مناسب انجام گردد.

نحوه حمل و نقل سنگ اسلب به چه گونه است؟

حمل و نقل سنگ اسلب باتوجه به ابعاد بزرگ و ضخامت کمی که دارند، امری بسیار مهم و حساس می‌باشد که می‌بایست جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به سنگ، تخریب آن و پیشگیری از ایجاد خسارت مالی، از دستگاه‌های مخصوص کمک گرفته شود و تمام نکات و اصول ایمنی اجرا گردد. روش‌ها و دستگاه‌های متنوعی جهت حمل و نقل سنگ اسلب وجود دارد اما جابه‌جایی آنها با کمک جرثقیل در پالت‎‌ها و استند چوبی بهترین گزینه‌ی موجود می‌باشد.

خوب است بدانید به منظور صادرات سنگ اسلب به کشورهای آمریکایی، استندهای فلزی کاربرد خواهند داشت.

طبقه بندی شده در

با برچسب در