علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن و خاموش شدن ناگهانی آن

مزایای خدمات تعمیر تلویزیون استاده

 • تعمیرات و تعویض قطعات در محل
 • تا 12 ماه ضمانت قطعات
 • بازدید و کارشناسی در محل
 • ضمانت اصل بودن قطعات
 • پرداخت مبلغ پس از تحویل و رضایت کامل مشتری
دفتر شمال تهران
تلفن همراه

صدای مشتری

— آقای عباسی
— آقای نیکزاد
روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

روشن نشدن تلوزیون ایکس ویژن و خاموش شدن ناگهانی آن یکی از مواردی است که ممکن است برای این برند از تلویزیون رخ دهد که دلایل خاص خود را دارد. در ادامه این مطلب از استاده مگ سعی داریم تا شما را با علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن و دلایل خاموش شدن ناگهانی آن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید در صورت رفع نشدن مشکل می‌توانید جهت تعمیر تلویزیون با شماره تماس موجود در صفحه تماس بگیرید و از خدمات تعمیر تلویزیون در استاده استفاده کنید.

علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

1-وجود مشکل در پریز برق: برای بررسی علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن باید از معیوب نبودن پریز متصل به دوشاخه تلویزیون اطمینان حاصل کرد.

2-خرابی کابل برق تلویزیون xvision: همچنین ممکن است علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن خرابی کابل برق تلویزیون باشد که برای اینکه تشخیص دهید مشکل از کدام قسمت است می‌توانید از اهم متر و یا یک کابل برق دیگر استفاده کنید.

3-خراب برد پاور تلویزیون ایکس ویژن: اما ممکن است پارت پاور تلویزیون ایکس ویژن دچار خرابی شده باشد که به طور معمول با عوض کردن پاور سوپلای این خرابی حل می‌شود اما اگر مشکل حل نشد باید پاور را به طور کامل عوض کنید. اگر هنوز گارانتی تلویزیون شما معتبر است می‌توانید با نمایندگی تلویزیون ایکس ویژن برای حل این مشکل مشورت کنید. توجه کنید که پاور مسئول تامین ولتاژ مورد نیاز قطعات تلویزیون xvision است که بروز مشکل در آن باعث خرابی جدی تلویزیون می‌شود.

4-ویروس گرفتن مین برد تلویزیون ایکس ویژن: اما دلایل خرابی تلویزیون xvision که منجر به روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن می‌شود در همین چند مورد خلاصه نمی‌شود. جهت تعمیر برد تلویزیون می‌توانید روی آن کلیک کنید و اقدام نمایید.

اگر مین برد تلویزیون شما ویروسی شده باشد ممکن است با مشکل روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن روبه‌رو شوید. برای جلوگیری از بروز این مشکل و ویروسی شدن مین برد تلویزیون ایکس ویژن از نصب بودن آنتی ویروس در تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید چرا که ممکن است تلویزیون ایکس ویژن هوشمند شما با متصل شدن به اینترنت و ورود به بعضی سایت‌ها ویروسی شود.

همچنین برای بررسی اینکه آیا تلویزیون شما ویروسی شده است یا خیر هر چند وقت یک بار آن را اسکن کنید تا از نبود ویروس در تلویزیون اطمینان حاصل کنید. اما تنها دلیل ویروسی شدن تلویزیون ایکس ویژن ورود به سایت های مخرب و ویروسی نیست ممکن است شما فلش و یا هاردی را به تلویریون متصل کنید و آن‌ها باعث ویروسی شدن تلویزیون شما بشوند پس حتما قبل از وصل کردن فلش و هارد به تلویزیون آن‌ها را اسکن کنید.

5-خرابی ریموت کنترل تلویزیون xvision: امکانش وجود دارد که علت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن ساده تر از اینها باشد. اگر شما از کنترل برای روشن کردن تلویزیون استفاده می‌کنید و با مشکل روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن روبه‌رو شده اید حتما از سالم بودن باتری‌های کنترل و خود ریموت کنترل مطمئن شوید و می‌توانید از دکمه‌ای که برروی تلویزیون برای روشن کردن قرار داده شده است استفاده کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون xvision

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ایکس ویژن ممکن است دلایل متعددی داشته باشد که به شرح زیر است:

خرابی مین برد تلویزیون ایکس ویژن

فرسودگی قطعات مین برد

استفاده از کابل HDMI نامرغوب

فلش مموری ویروسی

آسیب در ic برد پاور

قطع و وصل شدن برق

آسیب دیدن CPU

ضعف برد پاور

تایمر تلویزیون

1-خرابی مین برد تلویزیون ایکس ویژن:

زمانی که شما در حال تماشای تلویزیون هستید ممکن است ناگهان تلویزیون ایکس ویژن خاموش شود و یکی از علت‌های آن خراب شدن مین برد تلویزیون است که اگر تلویزیون را دوباره روشن کنید چراغ جلوی تلویزیون xvision روشن می‌شود اما تصویری مشاهده نمی‌شود طوری که عملا تلویزیون خاموش است. جهت اقدام براب تعمیر بک لایت تلویزیون کلیک کنید.

2-فرسودگی قطعات مین برد:

قطعات مین برد زمانی فرسوده می‌شود که از تلویزیون ایکس ویژن استفاده طولانی مدت و زیادی شود که برای جلوگیری این اتفاق باید زمانی که به تلویزیون نیازی ندارید آن را خاموش کنید.

3-استفاده از کابل HDMI نامرغوب:

بر روی خود تلویزیون ایکس ویژن کابل اصلی قرار داده شده است و اگر شما از کابلی جز کابل اصلی و کابل‎‌های نامرغوب HDMI که برای وصل کردن دیوایس‌ها به تلویزیون است استفاده کنید باعث رخ دادن اتصالی در تلویزیون ایکس ویژن می‌شود و خاموش می‌شود. لکه های سیاه در تلویزیون نشانگر چیست؟ اطلاعات این صفحه می‌تواند شما را کمک کند!

4-فلش مموری ویروسی:

همیشه از ویروسی نبودن فلش یا هاردی که می‌خواهید به تلویزیون xvision متصل کنید مطمئن شوید و در صورت نیاز آن را اسکن کنید در غیر این صورت متصل کردن فلش ویروسی به تلویزیون باعث ایجاد مشکلات متعددی از جمله خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ایکس ویژن می‌شود.

5-آسیب در ic برد پاور:

امکان دارد آی سی برد پاور خراب شده باشد که حتما قبل از ایجاد خرابی‌های شدیدتر باید این قطعه توسط تعمیرکار ماهر تعویض شود. علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

6-قطع و وصل شدن برق:

تلویزیون‌های پیشرفته و امروزی برق کمتری مصرف می‌کنند و ولتاژ بسیار کمی نیاز دارند پس برای جلوگیری از مشکل نواسانات برق می‌توانید:

 • از محافظ برق استفاده کنید.
 • گاهی نیز ممکن است مشکل از همان محافظ برق متصل شده به تلویزیون ایکس ویژن باشد و برای اطمینان از خرابی آن تلویزیون را به پریز برق به طور مستقیم وصل کنید و اگر مشکل حل شد محافظ را تعمیر و یا تعویض کنید.

7-آسیب دیدن CPU:

اگر مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ایکس ویژن خرابی CPU باشد باید حتما آن را تعویض کرد که تشخیص آن اصولا با متخصصین می‌باشد.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد! دلیل این مشکل چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را مطالعه کنید.

8-ضعف برد پاور:

بعد از 5 یا 6 سال استفاده از تلویزیون برد پاور را سرویس کنید و اگر این کار را انجام ندهید باید برد پاور را به طور کلی تعویض کنید. اگر برد پاور خراب شود تلویزیون ایکس ویژن کامل از کار می‌افتد و چراغ پاور هم روشن نمی‌شود.

9-تایمر تلویزیون:

اگر تایمر تلویزیون به طور اتفاقی یا در هر حالت دیگری روشن شده باشد باعث می‌شود که بعد از گذشت زمان مشخص شده تلویزیون خاموش شود. می‌توانید از تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن تایمر را خاموش کنید.

دلیل خرابی تصویر تلویزیون چیست؟ می‌توانید اطلاعات لازم را اینجا بدست آورید.

ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن

ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن

در صورتی که تلویزیون شما ویروسی شده و یا شما قصد برگرداندن تلویزیون به حالت کارخانه را دارید می‌توانید از دو روش استفاده کنید:

روش اول: که ساده تر نیز می‌باشد به این صورت است که به تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن رفته و گزینه‌ی تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید در صورتی که از انجام این کار مطمئن هستید گزینه تایید را بزنید و منتظر ریست شدن تلویزیون بمانید. توجه کنید که با ریست کردن تلویزیون تنظیمات آن نیز به هم میریزد.

روش دوم: استفاده از منوی مخفی است. البته این روش مراحل بیشتری دارد و پیشنهاد می‌شود از روش اول استفاده کنید چرا که برای وارد شدن به منوی مخفی باید کد دستوری خاصی را وارد کنید و همچنین گزینه هایی در منوی مخفی موجود است که ممکن است در صورت تنظیمات اشتباه کارایی دستگاه را از بین ببرد و دچار اختلال کند.

اما اگر مایل هستید تا این حالت را برای ریست تلویزیون ایکس ویژن انجام دهید باید ۷ مرحله زیر را با دقت اجرا کنید:

 1. .به صورت همزمان دکمه‌های ذکر شده را فشار دهید: info+mute+menu+power
 2. اگر به درستی این کار را انجام دهید تلویزیون روشن خواهد شد.
 3. در این مرحله منوی مخفی رویت می‌شوید.
 4. گزینه option را مشاهده می‌کنید. برروی آن بزنید.
 5. حال باید برروی آیکون ریست (reset) بزنید.
 6. حال اقدامات به صورت خودکار انجام شده و تلویزیون ایکس ویژن ریست می‌شود.
 7. تلویزیون شما خاموش میشود. جای نگرانی نیست! چون بعد از چند ثانیه تلویزیون به صورت خودکار روشن می‌شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.