هر وسیله‌ای که شما از آن استفاده می‌کنید، باید هرچند وقت یک بار سرویس شود، چرا که عوامل مختلفی ممکن است باعث خرابی و یا افت عملکرد آن شوند و شما با سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی دوره‌ای، از آسیب دیدن اساسی وسیله و کوتاه شدن عمر آن جلوگیری می‌کنید. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که آیا کولر گازی نیاز به سرویس دوره‌ای دارد و اگر دارد، هر چند وقت باید سرویس شود.

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

کولر گازی نیاز به سرویس دوره‌ای دارد

کولر گازی نیاز به سرویس دوره‌ای دارد، چرا که ممکن است عیب های ساده‌ای که با سرویس قابلیت برطرف شدن دارند، تبدیل به خرابی‌های جدی‌تر شوند و هزینه‌ی زیادی را به دنبال داشته باشند. البته موضوع فقط برطرف کردن عیوب نیست، بلکه گاهی رسوب آلودگی‌ها می‌تواند برای دستگاه و عملکرد آن مشکل ساز شوند. این کثیفی‌ها باعث افزایش مصرف انرژی کولر گازی و درنتیجه افزایش هزینه‌ها و کوتاه شدن عمر دستگاه  و همچنین آسیب رسیدن به قطعات دیگر کولر گازی می‌شوند.

بنابراین با سرویس دوره‌ای از این اتفاقات جلوگیری می‌شود. برای سرویس دوره‌ای کولر گازی از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا همه‌ی موارد را با جزئیات بررسی کند و همچنین حین بررسی، دستگاه شما آسیب نبیند.

اگر شما سرویس دوره‌ای کولر گازی را جدی نگیرید، حتی ممکن است با سوختگی موتور دستگاه به دلیل فشار زیاد به کولر مواجه شوید. پس سرویس کولر گازی را جزو برنامه‌های خود قرار دهید و حتما از فردی ماهر در این زمینه کمک بگیرید. استاده با معرفی تکنسین‌های ماهر برای سرویس دوره‌ای کولر گازی، می‌تواند به شما کمک کند.

نحوه و آموزش شارژ گاز کولر گازی و 4 نکته مهم را در این صفحه بخوانید.

شاید این مسئله ساده به نظر بیاید، اما باید بگوییم که سرویس دوره‌ای حتی به جلوگیری از آلوده شدن محیط نیز کمک می‌کند، زیرا این آلودگی‌هایی که در کولر گازی تجمع پیدا می‌کنند، در نهایت توسط بادی که از کولر خارج می‌شود، در هوا جریان می‌یابد و باعث پخش آلودگی می‌شود.

از موارد اصلی که باید بررسی شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی فشار گاز کولر گازی
  • بررسی فیلترها و تمیز کرن آن‌ها
  • بررسی کندانسور کولر گازی
  • شستشوی اصولی کولر گازی

بررسی کم و زیاد شدن باد کولر گازی یا نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی، با توجه به مدل کولر گازی اهمیت پیدا می‌کند. در برخی مدل‌ها اهمیت بیشتری دارد. این کار را به فرد ماهر و باتجربه در این زمینه بسپارید. همچنین منظور از شستشوی اصولی این است که برای شستشوی کولر گازی باید قاب پنل باز شده و قطعات جدا شوند و شستشو داده شوند. علاوه بر آن، باید از شوینده به درستی استفاده شود و شستشو به نحوی انجام شود که کولر گازی و قطعات آن آسیبی نبینند.

10 علت اصلی خاموش و روشن شدن کولر گازی را اینجا مشاهده کنید.

البته لازم به ذکر است که این‌ها موارد محدودی از بررسی کولر است قطعا تکنسین ماهر باید موارد دیگر را نیز بررسی کند تا در صورت وجود مشکل، آن‌ها را برطرف کند. درواقع تکنسین باید عملکرد هر یک از قطعات را تست کند و کوچکترین مشکل را برطرف کند تا این عیب هرچند کوچک، باعث بو وجود آمدن عیوب بیشتر به مرور زمان نشود و عمر دستگاه و بازدهی آن بیشتر شود.

کولر گازی هر چند وقت باید سرویس شود ؟

کولر گازی هر چند وقت باید سرویس شود ؟

از آن جایی که استفاده از کولر گازی زیاد و در بعضی فصل‌ها بسیار بیشتر هم می‌شود، بهتر است شما ماکسیمم هر دو سا یک بار برای سرویس دوره‌ای کولر گازی اقدام کنید. البته هرچقدر بررسی بیشتر شود و فاصله بین سرویس‌ها کمتر شود، قطعا کولر شما عمر بهتری خواهد داشت و قطعات آن کمتر آسیب می‌بینند. برای این کار می‌توانید از تکنسین‌های ماهر استاده کمک بخواهید. می‌توانید سرویس کولر گازی را هرسال در فصلی که استفاده‌ی شما از این دستگاه بیشتر است انجام دهید و این بهترین کار است. علت بوی بد کولر گازی چیست؟ 

اگر می‌بینید که کولر گازی آب می‌دهد، بازده آن پایین آمده و کمتر خنک می‌کند و زمان زیادی طول می‌کشد تا کل فضا خنک شود، هزینه‌ای که برای قبض پراخت می‌کنید بیشتر شده و مشکلات این چنین، احتمالا در سرویس دوره‌ای کم کاری کرده اید و آن را جدی نگرفته‌اید. پس هرچه سریع‌تر برای سرویس دوره‌ای و چک کردن موارد مختلف کولر گازی اقدام کنید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی، فصل‌های پاییز و بهار هستند، چرا که پس از این فصل‌ها بیشتری استفاده را از کولر گازی خواهید داشت و سرویس کولر از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند.

طبقه بندی شده در