با نصب پارتیشن‌ شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی می‌توان فضا را به نحو احسن تفکیک نمود و جلوه‌ای زیباتر به محیط بخشید. پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی انواع گوناگونی داشته که بر اساس ویژگی‌های محیط و سلیقه‌ی شما قابل انتخاب و اجرای شیشه بری است. در این مطلب از “استاده” به معرفی سرویسکار جهت نصب پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی و عوامل تأثیرگذار بر قیمت پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

قیمت پارتیشن شیشه ای حمام

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

نوع پارتیشن شیشه ای حمامحدود قیمت هر متر مربع به تومان
پارتیشن دوجداره حمام2.250.000
پارتیشن تک جداره حمام 1.250.000
پرده کرکره حمام 250.000
پارتیشن شیشه ای قهوه ای حمام 400.000 به هر متر مربع اضافه خواهد شد.
پارتیشن شیشه ای آبی حمام 450.000 به هر متر مربع اضافه خواهد شد.

انواع پارتیشن شیشه ای حمام

امروزه کمبود جا در فضای آپارتمانی سبب شده که بخش‌های گوناگونی مانند روشویی، حمام و در مواردی توالت فرنگی در یک محیط و نزدیک به یک‌دیگر باشند. این موضوع باعث شده است که تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام سخت‌تر شده و هنگام استفاده از دوش حمام، آب به روشویی یا سرویس بهداشتی بپاشد. هم‌چنین نداشتن حریم جداگانه برای بخش حمام باعث می‌شود که به طور هم‌زمان دیگر اعضای خانواده نتوانند از سرویس بهداشتی یا روشویی استفاده نمایند.

پارتیشن شیشه ای حمام یا همان کابین دوش، بر اساس عوامل متعددی قابل دسته‌بندی است. در اولین دسته‌بندی می‌توان انواع پارتیشن شیشه ای حمام یا سرویس بهداشتی را بر اساس نوع فریم آن به سه دسته تقسیم نمود:

پارتیشن شیشه ای بدون فریم حمام (فریم‌لس)

این نوع پارتیشن شیشه ای برای سرویس بهداشتی و حمام از انواع دیگر آن رواج بیشتری داشته و بسیار زیباتر و شیک‌تر است. نداشتن فریم و یراق‌آلات در این نوع پارتیشن سبب شده که تمیز کردن آن ساده‌تر باشد. هم‌چنین امکان جمع شدن آب در آن وجود نداشته بنابراین میکروب و قارچ ایجاد نمی‌شود.

پارتیشن شیشه ای نیم فریم حمام

این نوع از پارتیشن‌ شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی، از تازه‌ترین مدل‌های پارتیشن شیشه ای است. در بخش‌هایی از پارتیشن که بدون فریم است برای ایمنی بیشتر معمولا شیشه‌ با گوشه‌های گرد ساخته می‌شوند. بست‌های به کار رفته در این نوع پارتیشن ضد زنگ و ضد آب است.

پارتیشن شیشه ای فریم‌دار سرویس بهداشتی

این نوع از پارتیشن شیشه ای از جمله استانداردترین پارتیشن‌های شیشه ای بوده و استحکام بیشتری نسبت به سایر انواع آن دارد. این موضوع سبب شده که در مقایسه با پارتیشن شیشه ای حمام بدون فریم، زیبایی و جذابیت کم‌تری داشته باشد. این نوع پارتیشن قابل اجرا روی وان و جکوزی نیز است.

فریم، یراق‌آلات و بست‌های پارتیشن‌های شیشه ای حمام در رنگ‌های مختلف موجود بوده و می‌توان با توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خود، آن‌ها را انتخاب نمایید. هم‌چنین رنگ شیشه‌های پارتیشن نیز متفاوت بوده و در رنگ‌های ساده، دودی، برنزی و… تولید می‌شوند. علاوه بر رنگ، شیشه پارتیشن حمام و سرویس بهداشتی می‌تواند شفاف، مات کارخانه‌ای یا مات شده سندبلاست در طرح‌های گوناگون باشد.

دسته‌بندی دیگری که برای انواع مختلف پارتیشن شیشه ای حمام می‌توان در نظر گرفت، دسته‌بندی بر اساس نوع درب کابین دوش است. از انواع رایج این پارتیشن‌ها به انواع زیر می‌توان اشاره نمود:

  • پارتیشن شیشه ای حمام با درب لولادار
  • پارتیشن‌های شیشه ای حمام با درب ریلی (کشویی)
  • پارتیشن شیشه ای بدون درب

هر کدام از این پارتیشن‌ها با توجه به مساحت حمام یا سرویس بهداشتی شما، محل قرارگیری دوش و شیر آب، دریچه‌ی خروج آب و… قابل انتخاب و اجرا در حمام و سرویس بهداشتی شما هستند.

عوامل مؤثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای حمام

در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی عوامل گوناگونی دخیل هستند.

رنگ پارتیشن شیشه ای حمام

یکی از این عوامل رنگ شیشه بوده و شیشه‌های ساده قیمت کم‌تری نسبت به شیشه‌های رنگی دارند. از دیگر عوامل می‌توان مات و شفاف بودن شیشه یا طرح سندبلاست به کار رفته روی پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی است.

پارتیشن شیشه ای رنگی و مدل‌ها و عکس‌های پارتیشن‌های رنگی شیشه ای را در این صفحه مشاهده کنید.

جنس فریم و یراق‌آلات

یکی دیگر از موارد تأثیرگذار بر تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی نوع و کیفیت فریم، بست و سایر یراق‌آلات است. جنس این فریم و یراق‌آلات می‌تواند استیل، آلومینیوم، کروم و… باشد. علاوه بر جنس فریم، یراق‌آلات و بست‌ها کشور و شرکت سازنده‌ آن‌ها نیز در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند.

جک نگهدارنده

در صورتی که عرض پارتیشن شیشه ای از 80 سانتی متر بزرگ‌تر باشد، نیاز به نوعی جک نگهدارنده برای جلوگیری از تاب خوردن پارتیشن است. این جک‌های نگهدارنده قیمت بالایی داشته و هزینه ساخت و نصب پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی را به میزان محسوسی افزایش خواهند داد.

ابعاد و میزان شیشه پارتیشن سرویس بهداشتی

ابعاد و میزان شیشه بر حسب متر مربع که برای ساخت کابین دوش یا پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی مورد نیاز است نیز باعث تفاوت چشم‌گیر در هزینه‌ها خواهد شد. علاوه بر موارد فوق نوع شیشه و میزان ضخامت آن که از 6 میلی‌متر تا 10 میلی‌متر متفاوت است، در محاسبه قیمت مؤثر خواهند بود. شیشه استفاده شده در ساخت پارتیشن باید از نوع نشکن و سکوریت یا دیگر انواع مستحکم باشد و در برابر دمای بالا، رطوبت زیاد و ضربه مقاومت لازم را برخوردار باشد.

نوع درب کابین دوش، ریلی یا کشویی بودن آن هم از دیگر عوامل است. انتخاب نوع درب پارتیشن شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی با توجه به ابعاد محیط انجام می‌گیرد. معمولا برای فضاهای کوچک از درب‌های ریلی (کشویی) یا تنها پارتیشن‌های جدا کننده استفاده می‌شود و برای فضاهای بزرگ‌تر نیز می‌توان از درب‌های لولایی بهره‌مند شد.

طبقه بندی شده در