در برابر مزایا و ویژگی‌های خوب کولر گازی، یکی از بزرگ‌ترین نقدهایی که به آن وارد می‌شود، بالا بودن مصرف انرژی است. با رعایت نکات ساده‌ای مانند انتخاب محل صحیح برای نصب کولر گازی، می‌توان راندمان کولرهای گازی را به طور چشم‌گیری افزایش داد. همچنین از هدر دادن بی‌رویه انرژی جلوگیری نمود. در این مطلب از استاده مگ موارد بهترین محل نصب کولر گازی و بهترین محل نصب کمپرسور باید در نظر داشته باشید را به شما ارائه خواهیم داد.

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

بهترین محل نصب پنل داخلی کولر گازی

بهترین محل نصب پنل داخلی کولر گازی

امروزه در میان سیستم‌های سرمایشی، کولرهای گازی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. کولرهای گازی در مقایسه با کولرهای آبی به دلیل تفاوت در ساختار و نحوه عملکرد، مانع ورود گرد و غبار و ذرات آلوده به محیط منزل می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت کولر گازی هوای منزل را گرفته، خنک نموده و سپس به محیط باز می‌گرداند.

برای آگاهی از قیمت تعمیر کولر گازی و هزینه سرویس کولر گازی در 1400 کلیک کنید.

پنل داخلی کولر گازی باید در محلی از اتاق نصب گردد که بیشترین فضای اتاق را بتواند مورد پوشش قرار دهد. به گونه‌ای که به همه‌ی قسمت‌های اتاق، هوای خنک و تازه برسد. بهترین محل نصب پنل داخلی کولر گازی باید از دیوارها و سقف حداقل فاصله 40 سانتی متری داشته باشد. در این صورت فضای لازم برای جریان یافتن هوا وجود خواهد داشت.

  • محل کولر گازی نباید در نزدیکی و مقابل در یا پنجره قرار گیرد. در صورت دیگر هوای خنک از محیط خارج شده و در اتاق جریان پیدا نمی‌کند. هم‌چنین رو‌به‌روی کولر گازی نباید موانعی مانند کمد یا دیگر وسایل وجود داشته باشد.
  • محل قرار گیری کولر گازی نباید نزدیک وسایل حرارت‌زا یا سیستم‌های روشنایی پرتوان وصل گردد. اگر قصد وصل کردن کولر گازی در آشپزخانه دارید، نباید پنل داخلی را بالای اجاق گاز نصب کنید.

همان‌طور که از نام این سیستم سرمایشی پیدا است، کولر گازی بر اساس چرخش گاز مبرد عمل می‌کند. باید مراحل وصل کردن و لوله‌کشی آن بسیار دقیق و حرفه‌ای انجام شود تا محل نصب آن کاملا تراز بوده و گاز مبرد به خوبی بتواند در لوله‌های داخلی دستگاه بچرخد.

  • تراز بودن مکان نصب کولر گازی از مهم‌ترین نکاتی است که در زمان نصب باید به آن دقت نمود. در غیر این صورت ممکن است آبی که تقطیر شده به درستی تخلیه نشود. این مورد باعث می‌شود از بخش‌های مختلف کولر گازی، آب چکه کند. بنابرین بهتر است برای انجام این کار تنها از افراد متخصص و ماهر کمک بگیرید.
  • هم‌چنین کولر گازی باید در محلی نصب شود که هنگام انجام تعمیرات و سرویس کردن، قابلیت دسترسی خوبی داشته باشد. دیواری که پنل کولر گازی را روی آن وصل می‌نمایید باید استحکام لازم را برای تحمل وزن پنل کولر گازی داشته باشد.

با رعایت همین موارد ساده می‌توانید عملکرد کولر گازی خود را افزایش دهید. در عین حال مصرف انرژی مطلوبی داشته باشید.

 بهترین محل نصب کمپرسور

 بهترین محل نصب کمپرسور

 بهترین محل نصب کمپرسور مکانی است که که کمترین آلودگی صوتی و مزاحمت را ایجاد کند. کمپرسور کولر گازی در محیط بیرون از منزل مانند دیوار بیرونی خانه، بالکن و پشت‌بام وصل می‌گردد. کمپرسور ترجیحا باید در محیطی قرار بگیرد که در سایه بوده و در مستقیم جلوی نور خورشید نباشد. در صورتی که کمپرسور کولر گازی را روی پشت‌بام وصل می‌کنید بهتر است از سایه‌بان برای ایجاد سایه و خنک ماندن آن استفاده نمایید.

بهتر است محل اطراف کمپرسور کولر گازی خلوت بوده و اجسام و موانع وجود نداشته باشند. به این دلیل که جلوی تخلیه هوای خروجی به محیط گرفته نشود و تاثیر مخربی روی کارکرد کولر گازی نگذارند. (علت کار نکردن فن کولر گازی چیست؟ و کم شدن دور فن)

قرار ندادن کمپرسور در محیط سرپوشیده و خالی بودن فضای اطراف کمپرسور باعث چرخش بهتر هوا و افزایش بازدهی کولر گازی می‌شود.

مانند پنل داخلی کولر گازی باید کمپرسور آن را نیز در محلی نصب نمود تا امکان سرویس آن به سهولت وجود داشته باشد. نکته مهم‌تر این است که محل نصب از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد. به این دلیل که وزن بالای کمپرسور کولر گازی را تحمل نماید.

بهتر است تمامی موارد ایمنی را هنگام وصل کردن کمپرسور به کار ببرید. در این صورت در هنگام شرایط بد جوی مانند باد و باران شدید و طوفان یا دیگر حوادث غیرمترقبه کمپرسور از محل نصب جدا نمی‌شود.

در صورتی که چندین پنل خارجی کولر گازی در نزدیکی یک‌دیگر وجود داشته باشند، باید حداقل فاصله مناسب حدودا 80 سانتی‌متری را برای گردش هوا در نظر بگیرید.

بهتر است که لوله‌های آب و گاز یا کابل‌های برق در مجاورت کمپرسور کولر گازی نباشد. هم‌چنین نزدیک بودن کمپرسور به دودکش منازل سبب می‌شود تا هوای آلوده وارد کمپرسور شود.

به دلیل لرزش کمپرسور هنگام کار کردن کولر گازی، در صورتی که آن را روی پایه‌ها یا اسکلت فلزی نصب می‌کنید، بهتر است از لرزه‌گیر استفاده نمایید. در صورتی که وصل کردن کولر گازی توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام گردد، پس از وصل کردن تست‌های مختلفی برای ارزیابی عملکرد کولر گازی به عمل می‌آید. در این صورت از صحت بخش‌های گوناگون دستگاه و درست بودن محل نصب اطمینان حاصل می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در