آموزش کامل نحوه بستن قفل پدال ماشین

بستن قفل پدال

امروزه با افزایش میزان سرقت و دزدی از ماشین‌‌ها، به کارگیری انواع قفل‌ها به منظور حفظ امنیت خودرو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران است. در این راستا استفاده از قفل فرمان و بستن قفل پدال ماشین به عنوان یکی از انواع قفل‌هایی که از سرقت خودرو جلوگیری می‌کند، کاربرد زیادی دارد.

ما در این صفحه از استاده قصد داریم نحوه اصولی بستن قفل پدال انواع ماشین‌ها از جمله طرز بستن قفل پدال پراید، نحوه بستن قفل پدال پژو پارس، بستن قفل پدال 206 و نحوه بستن قفل پدال قدیمی را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا با فراگیری مراحل گام به گام استفاده از قفل پدال ماشین، ریسک سرقت خودروی خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

انواع قفل پدال

قفل پدال از جنس فولاد و همراه با یک لایه پلاستیکی می‌باشد که انواع مختلفی دارد. از جمله: قفل پدال قدیمی، بولاک، پمپی و کتابی می‌باشد. برخی از مدل‌های آنها به صورت تک منظوره عملکرد خود را ایفا می‌کنند و تنها باعث قفل شدن پدال می‌شوند. در حالی که برخی دیگر از انواع آنها عملکردی چند منظوره دارند و علاوه بر پدال، فرمان را نیز قفل می‌کنند. بنابراین دیگر نیازی به استفاده از قفل فرمان نخواهد بود.

برخی از انواع قفل پدال تنها یک پدال مانند کلاچ را دربرمی‌گیرند؛ اما سایر انواع آنها علاوه بر کلاچ، پدال گاز را نیز قفل می‌کنند و کاربرد مضاعفی دارند.

انواع قفل پدال

مزایای استفاده از قفل پدال

قفل پدال در کنار قفل فرمان به منظور حفاظت از انواع خودروها از جمله پراید، پژو پارس، 206، رانا و… بر روی پدال‌های ماشین نصب می‌شود تا از سرقت خودرو جلوگیری نماید و احتمال بروز آن را کاهش دهد.

استفاده از قفل پدال بر روی پدال‌های گاز و کلاچ، زمان سرقت تا حد زیادی افزایش می‌یابد؛ چرا که با وجود ساختار محکم قفل پدال در خودرو، به سختی می‌شکند و سروصدای زیادی را به همراه دارد. بنابراین لازم است سارقان با زحمت فراوان به پایین خودرو بروند و آن را باز کنند که این امر سرعت سرقت آنها را به تاخیر می‌اندازد.

مزایای استفاده از قفل پدال

نحوه بستن قفل پدال

گفتنی است به طور کلی استفاده از قفل پدال، خطر سرقت خودرو را به صفر نمی‌رساند؛ اما دشواری کار و زمان لازم برای سرقت را افزایش می‌دهد. در این راستا در کاهش احتمال سرقت و افزایش ایمنی خودرو نقش به سزایی را ایفا می‌کند.

به منظور استفاده از قفل پدال لازم است آن را در زیر پدال قرار دهید و سپس قفل نمایید. مراحل انجام این کار برای بستن انواع قفل پدال 206، پژو پارس و پراید به شرح توضیحات زیر است:

قفل پدال پمپی

  • با چرخاندن کلید مربوطه، قفل پدال را باز نمایید تا دو فک آن از هم باز شوند.
  • در این مرحله، پدال گاز و ترمز را در میان دو فک جایگذاری نمایید.
  • با فشردن فک‌ها، آنها را به هم نزدیک کرده و کلید را در خلاف جهت اولیه بچرخانید تا کلید قفل شود.

قفل پدال قدیمی

  • در ابتدا قفل مربوط به دسته انتهایی ابزار را باز کنید.
  • در این مرحله با استفاده از گیره‌های مخصوص نگهداری پدال‌ها، پدال‌های گاز و کلاچ را درون قفل قرار دهید.
  • در نهایت، کلید مربوط به پدال‌ها را قفل نمایید.

قفل پدال کتابی

  • قفل کتابی پدال را در قسمت پشتی پدال ترمز قرار دهید.
  • قفل کتابی را به واسطه سوراخ‌هایی که در ساختار ابزار وجود دارد، روی آن ببندید و قفل نمایید.

قفل پدال بولاک

  • قفل مورد نظر را بر روی پدال گاز و کلاچ قرار دهید و آن را به سمت پایین بفشارید.
  • پس از فعال شدن ضامن قفل، دو فک قفل از قسمت بالا و پایین به یکدیگر نزدیک می‌شوند و پدال‌ها را درگیر و قفل می‌کند. گفتنی است با توجه به فاصله قرارگیری پدال‌ها، این قفل برای خودروهای 206 و رانا مناسب نمی‌باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *