رفع ارور E03 پکیج بوتان و رفع خطا E3

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

ارور E03 پکیج بوتان

با ما در این صفحه از “استاده مگ” همراه باشید تا به بررسی علت ارور E3 و E03 پکیج بوتان بپردازیم و مناسب‌ترین راهکارها جهت تعمیر پکیج بوتان و رفع ارور یا کد خطای ایجاد شده را شرح دهیم.

هرگاه با ارور e3 یا ارور e03 پکیج بوتان مواجه شدید، بدانید مشکل احتمالا مربوط به عدم عمل کردن پرشر دود، معیوب بودن ترموستات دود و یا انسداد دودکش است. در صورتی که پرشر دود عمل نکند، این خطا در پکیج بوتان ظاهر می‌شود و نیاز به تعمیرات پکیج ایجاد می‌شود.

علت ارور e3 پکیج بوتان

 • علت این ارور در مدل cv پکیج بوتان، مربوط به مسیر دودکش و یا کلید پرشر دود است.
 • علت ارور e03 در مدل Nuova Benesse پکیج بوتان،عدم کارکرد ترموستات دود پکیج می‌باشد.
 • علت ارور e03 در پکیج پرلا بوتان، می‌تواند معیوب شدن پرشر دود، مجموعه فن و ترموستات دود باشد.

رفع ارور E04 پکیج بوتان و خطا E4 پکیج بوتان را در این صفحه بخوانید.

همانطور که گفته شد، این ارور می‌تواند مربوط به پرشر دود پکیج نیز باشد. اگر درباره این قطعه و عملکرد آن اطلاعاتی ندارید، نگران نباشید. در ادامه به بررسی کاربرد این قطعه که خرابی آن باعث بروز ارور e03 یا e3 پکیج بوتان می‌شود و نحوه عیب‌یابی و برطرف کردن عیب آن می‌پردازیم.

پرشر دود چیست و چه کاربردی دارد؟

ارور E3 پکیج بوتان

طراحی پرشر دود با دو قطعه زیر صورت گرفته است:

 • میکروسوئیچ
 • دیافراگم

این قطعه درواقع نقش کنترل کردن موادی را دارد که از سوختن حاصل شده‌اند. درواقع این کار را با بررسی باز و یا بسته بودن مسیر دودکش پکیج انجام می‌دهد، و در صورتی که این مسیر به هر دلیلی بسته باشد، دود در پکیج بوتان تجمع پیدا می‌کند و ارور e3 پکیج بوتان ظاهر می‌شود.

اگر این قطعه نباشد، نمی‌‌توان تضمینی برای سالم بودن و خطرناک نبودن دستگاه در نظر گرفت.

علل ارور e03 و e3 پکیج بوتان چیست؟

اگر با ارور e03 و e3 پکیج بوتان مواجه شدید، علت می‌تواند موارد زیر باشد:

 • معیوب بودن پرشر دود
 • معیوب بودن ترموستات دود پکیج
 • عدم عمل کردن مجموعه فن دستگاه
 • اشکال در دودکش و انسداد در مسیر آن
 • معیوب بودن برد الکترونیک

معیوب بودن پرشر سوئیچ دود پکیج

در صورتی که مشکل از پرشر دود باشد، باید این قطعه با یک قطعه سالم تعویض شود تا خرابی آن ثابت شود. برای این کار حتما از تکنسین متخصص کمک بخواهید.

اگر فن پکیج روشن می‌شود، اما شعله پکیج روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد مشکل با پرشر مرتبط است. البته این مورد باید توسط تکنسین بررسی شود تا قطعیت آن مشخص شود. علت بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

اگر مشخص شد که ارور e3 یا e03پکیج بوتان مربوط به پرشر دود است و باید تعویض شود، مراقب باشید که مسیر دودکش باز باشد، محفظه احتراق و ونتوری تمیز باشد و همچنین از فوت کردن در پرشر خودداری کنید.

انسداد مسیر دودکش

مسیر دودکش به دلایل مختلف می‌تواند انسداد پیدا کند و دلیل برای ظاهر شدن ارور e3 یا e03 پکیج بوتان باشد. مسیر دودکش را از نظر انسداد با سنگ و زباله و یا آشیانه پرندگان بررسی کنید. همچنین قرار گرفتن آن در شرایط باد و طوفان، می‌تواند مشکل‌ساز شود.

معیوب بودن ترموستات دود پکیج

 • ترموستات دود پکیج، نقش در خارج شدن دود از محفظه پکیج را به عهده دارد، و از آن جایی که ارور e3 یا e03 پکیج بوتان به دلیل تجمع دود در محفظه ایجاد می‌شود، این قطعه نقش مهمی را در جلوگیری از بروز این خطا ایفا می‌کند.
 • درواقع عملکرد آن بدین صورت است که با افزایش دمای کلاهک دود به بالای هفتاد و پنج درجه، پکیج خاموش می‌شود. در صورتی که پکیج خاموش نشود، دود تجمع پیدا می‌کند.
 • در صورتی که مسیر دودکش بسته باشد، دود به داخل محفظه پکیج برمی‌گردد و این ترموستات یا درواقعا بهتر است بگوییم سنسور دود، باعث خاموشی پکیج می‌شود. اگر آسیب ببیند و معیوب شود، باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب برطرف شود.
 • در صورتی که مهارت کافی برای بررسی و عیب‌یابی موارد فوق را ندارید، حتما از متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا از خرابی قطعات دیگر جلوگیری شود و عیب‌یابی به صورت صحیح انجام شود.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. سام گفت:

  با توضیحات شما نصف شب وسط سرمای منفی ۷ درجه ایراد پکیج را موقتا رفع کردم
  ممنون از صدات و راهنمایی شما

 2. ابوالفضل گفت:

  سلام، میزان مکش ونتوری چقدر هست، منظورم این است که مثلا وقتی ما شیلنگ را خارج و انگشت خود را به دهانه آن بچسبونیم مکش را احساس میکنیم؟

 3. سهرابی گفت:

  هیچ وقت نمیشه به استاده اطمینان کرد. به چند دلیل مشتری مداری ،عدم اطمینان از تعمیرکار سالم و درستکار و… .بطوری که هر …قمری بگه من تعمیرکارم که یه بی خبری هم از اصول استاده خبر نداشته باشه میگه باشه برو خونه مردم فقط سهم ما فراموش نشه🤦‍♂️

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   سلام خانم/آقای سهرابی
   اول از همه خیلی خیلی متاسفیم که تجربه بدی در زمان استفاده از خدمات استاده داشته‌اید.
   استاده تا به امروز تنها پلتفرمی است که تماما بعد از انجام کار تعمیرکار، در کنار شما قرار خواهد گرفت و بعد از وجود هرگونه مشکل کافی است اطلاع رسانی به استاده انجام شود تا پیگیری مشکل شما به صورت کامل حل شود و در غیر این صورت ضرر و زیان شما از طرف استاده پرداخت شود.
   استاده همچنین ادعایی نخواهد داشت که هیچ مشکلی در کارهای خدماتی صورت نمی‌گیرد ولی این اطمینان را به شما و تمامی مشتریان خواهد داد که در زمان بروز مشکل در کنار آنها باشد تا به صورت کامل مشکل برطرف شود.
   با این وجود حتما با تیم پشتیبانی استاده ارتباط برقرار کنید تا مشکل شما به صورت کامل حل شود.
   در نظر داشته باشید متخصصینی که با استاده همکاری می‌کنند پس از طی کردن مراحل مختلف (ثبت قرارداد، بازدید حضوری، بررسی حرفه متخصص، دریافت ضمانت نامه‌‌های متخلف از متخصص، همکاری آزمایشی و… ) شروع به کار خواهند کرد. البته این مراحل بسته به نوع هر خدمت متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *