لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

ممکن است در طی زمانی که از پکیج بوتان استفاده می‌کنید، با انواع ارورها و کد‌های خطای آن مواجه شوید. هر یک از این ارورها، نشان از وجود یک اختلال و نیاز به تعمیر پکیج را می‌دهند. یکی از متداول‌ترین این خطاها، ارور E4 و ارور E04 پکیج بوتان است.

در ادامه این مطلب از استاده مگ، به علل بروز این ارورها و راه‌های برطرف کردن آنها حین تعمیر پکیج بوتان می‌پردازیم.

ارور E04 پکیج بوتان مدل پرلا Perla

اگر مدل پکیج بوتان شما، پرلا است و این ارور برای شما نمایان شد، یعنی فشار آب در مدار گرمایش دستگاه قابل قبول نیست.

راهکار برطرف کردن خطا پرلا

همانطور که گفته شد، در صورت بروز این خطا باید متوجه شوید که فشار آب در مدار گرمایش مناسب نیست. در این صورت باید اقداماتی را جهت رسیدن فشار دستگاه به مقدار استاندارد انجام دهید. مهم‌ترین علل کم شدن فشار آب گرم چیست؟

برای اینکه فشار دستگاه به میزان مطلوب برسد و ارور E04 پکیج بوتان برطرف شود، باید شیر پرکن پکیج باز شود. در این صورت فشار به میزان مطلوب می‌رسد. در سه صورت که در زیر به آن‌ها اشاره خواهد شد، اگر شیر پرکن باز شود، مشکل برطرف نخواهد شد.

فشار آب ساختمان کم باشد

در این صورت باید تا زمان رسیون فشار آب ساختمان به حد لازم، صبر نمود.

رسوب گرفتگی مانومتر وجود داشته باشد

اگر مانومتر رسوب گرفته باشد، فشار را به درستی نشان نخواهد داد و این مشکل حتما باید توسط تکنسین متخصص برطرف شود تا از مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری شود. جهت اقدام برای سرویس پکیج دیواری و معرفی سرویسکار پکیج در تهران روی آن کلیک کنید.

معیوب بودن شیر پرکن

ارور E04 پکیج بوتان مدل پرلا Perla

معیوب بودن شیر پرکن یکی دیگر از علل ایجاد ارور E04 پکیج بوتان مدل پرلا می‌باشد. اگر شیر پرکن دستگاه دچار خرابی باشد، تنظیمات فشار پکیج بوتان دچار آسیب شده و حتما جهت رفع مشکل به وجود آمده و تعمیر یا تعویض قطعه با تعمیرکاران مجرب و متخصص تماس بگیرید.

ارور E4 پکیج بوتان مدل سی وی CV

اگر پکیج بوتان مدل سی وی، ارور E4 را نمایش داد، یعنی مشکلی در مدولاتور شیر گاز پکیج وجود دارد. در این شرایط، بسته به حالت دستگاه که زمستانی و یا تابستانی است، باید اقداماتی جهت رفع ارور E4 پکیج بوتان انجام داد.

جهت رفع خطا E9 و E29 پکیج بوتان روی آن کلیک کنید.

تنظیمات حالت زمستانی پکیج

در صورتی که پکیج در حالت زمستانی قرار داشته باشد، باید مراحل زیر به ترتیب انجام شوند.

  1. گذاشتن قسمت انتخاب فصل، روی reset
  2. گذاشتن روی حالت تابستانی پس از چند لحظه
  3. گذاشتن پکیج روی حالت زمستانی به صورت مجدد
ارور E4 پکیج بوتان مدل سی وی CV

تنظیمات حالت تابستانی پکیج

  1. گذاشتن قسمت انتخاب فصل، روی reset
  2. گذاشتن روی حالت زمستانی پس از چند لحظه
  3. گذاشتن پکیج دستگاه روی حالت تابستانی به صورت مجدد

مراحلی که بالا به آن اشاره شد، در جهت رفع ارور E4 پکیج بوتان مدل سی وی CV است. بدین صورت که ابتدا باید دسته را در وضعیت reset قرار دهید تا ریست شود. سپس با گذشت چند لحظه (در حد ۵ ثانیه)، باید دستگاه را در حالت فصلی مخالف فصل کنونی قرار دهید، به این صورت که اگر فصل تابستان است، روی حالت زمستانی قرار دهید و برعکس.

در نهایت وضعیت را دوباره روی فصل مد نظر بیاورید تا مشکل برطرف شود. اگر ارور E4 پکیج بوتان برطرف نشد، حتما از تکنسین متخصص بخواهید تا به عیب یابی و رفع ارور E4 بپردازد.

ارور E04 پکیج بوتان مدل ورونا Verona

اگر پکیج بوتان مدل ورونا ارور E04 را از خود بروز داد، مشکل مربوط به حداقل بودن میزان آب در مدار گرمایش است.

رفع ارور E27 پکیج بوتان را در این صفحه بخوانید.

راهکار برطرف کردن خطا E04 وروتا

برای رفع این ارور، ابتدا فشار دستگاه باید سنجیده شود. فشار نباید زیر 3 باشد. اگر فشار کمتر از این مقدار بود، باید با باز کردن شیر پرکن، فشار به میزان استاندارد و مطلوب برسد. این راهکار مربوط به زمانی است که دستگاه در حالت قفل موقت قرار گرفته باشد.

  1. اگر دستگاه در حالت قفل دائم قرار گیرد، ابتدا باید دستگاه در حالت راه اندازی دوباره قرار گیرد، (در واقع ریست شود) سپس شیر پرکن باز شود و فشار اندازه گیری شود و تا حدود یک و نیم بیاید.
  2. پس از آنکه فشار به این میزان رسید، شیر پرکن بسته شود و دستگاه روی یکی از حالت‌های زمستانی و یا تابستانی قرار گیرد. مس از این مرحله، دستگاه دوباره روشن شود تا ارور E04 پکیج بوتان برطرف شود.

سخن نهایی

علل بروز ارورهای E04 و E4 پکیج بوتان به صورت کامل شرح داده شد. برای رفع برخی از موارد، خودتان می‌توانید اقدام کنید، اما پیشنهاد می‌شود که اگر مهارت کافی در رفع ارور را ندارید، از تکنسین متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا مشکلات و خرابی‌های بیشتری برای دستگاه ایجاد نشود.

طبقه بندی شده در