ما در این صفحه از “استاده مگ” قصد داریم به طور اختصاصی به شرح و بررسی ارور E27 و ارور E5 پکیج بوتان بپردازیم و راه حلی مناسب جهت برطرف نمودن کامل این مشکلات به شما عزیزان ارائه دهیم.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

پکیج‌های دیجیتال بوتان دارای صفحه نمایشگری هستند که درصورت بروز اشکال و با توجه به نوع آن، کد خطای مخصوصی از جمله E5، E27 و … را در صورت خرابی نشان می‌دهد. این کد خطا ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی می‌باشد. این ارورها راهنمای بسیار خوبی جهت تشخیص مشکل به وجود آمده و تسریع فرآیند عیب‌یابی و تعمیر پکیج هستند.

قیمت تعمیرات پکیج همراه اجرت و هزینه سرویس پکیج در 1400 را بخوانید.

توجه: هنگامی ‌که ارور پکیج بوتان نمایان می‌شود، می‌بایست سریعا نسبت به رفع آن از طریق تعمیرکاران مجرب اقدام نمایید.

ارور E27 پکیج بوتان

ارور E27 در پکیج بوتان مدل CV424s به معنی کمبود فشار آب سیستم گرمایشی در رادیاتورها می‌باشد. در صورت مواجهه با ارور E27 پکیج بوتان، دستگاه شما به صورت موقت قفل خواهد شد.

پکیج‌های بوتان همانند سایر دستگاه‌های برقی، جهت حفظ عملکرد مناسب، بازدهی بالا و همچنین بهبود عمر قطعات، نیازمند به سرویس دوره‌ای می‌باشد. شما با سرویس منظم و دوره‌ای پکیج بوتان می‌توانید از بسیاری از خطاها و مشکلات احتمالی دستگاه پیشگیری نموده و هزینه‌های تعمیر و یا تعویض قطعات را به صورت قابل توجهی کاهش دهید.

برطرف نمودن ارور E27 پکیج بوتان

جهت رفع ارور E27 پکیج بوتان، به ترتیب مراحل زیر را اجرا نمایید:

  1. وضعیت پکیج را در حالت خاموش تنظیم کنید.
  2. اکنون مقدار فشار آب دستگاه در مدار گرمایش را بررسی نمایید. این عدد بر روی صفحه‌ی نمایشگر فشار آب قابل مشاهده می‌باشد.
  3. در این مرحله اگر فشار آب در مدار گرمایش بالاتر از یک باشد، دستگاه را به حالت زمستانی یا تابستانی تنظیم نمایید تا دستگاه هواگیری را شروع کند و درنهایت روشن گردد.
  4. اما در صورتی که صفحه‌ی نمایشگر، فشار آب دستگاه را کمتر از 1 نشان می‌دهد، می‌بایست در این شرایط شیر پرکن پکیج را باز کنید یا به عبارتی دیگر در خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا با کمک آبگیری دستگاه، فشار آب دستگاه به حدود 1.5 الی 2 برسد. سپس شیر پرکن را ببنید و مجددا پیکج را روشن نمایید.

توجه: شیرپرکن در زیر دستگاه پکیج قرار گرفته است.

ارور E5 پکیج بوتان

اگر پس از باز کردن شیر پر کن، درجه‌ی فشار آب پکیج افزایش پیدا نکرد، دو احتمال وجود دارد:

  • مسیر شیر پرکن مسدود شده باشد.
  • با وجود بالا رفتن فشار آب دستگاه، کلید حداقل فشار آب به درستی کار نکند که در این شرایط این قطعه نیاز به تعویض خواهد داشت.

شایان ذکر است فشار آب دستگاه هیچگاه نباید بالای 2 تنظیم شود؛ اما اگر در شرایطی این نکته رعایت نشد، شما می‌توانید با کمک هواگیری و تخلیه نمودن کمی آب، مشکل پیش آمده را برطرف نمایید.(جهت بهره‌مندی از خدمات هواگیری شوفاژ و نحوه هواگیری شوفاژ بوتان کلیک کنید.)

ارور E5 پکیج بوتان

ارور E5 در پکیج بوتان مدل CV424s که یکی ار رایج‌ترین اروروهای این دستگاه است، نشان‌دهنده‌ نقص سنسور حرارتی مدار گرمایش و یا قطعی NTC مدار گرمایش می‌باشد. در صورت مواجهه با ارور E5 پکیج بوتان، دستگاه شما به صورت دائم قفل خواهد شد.

برطرف نمودن ارور E5 پکیج بوتان

جهت رفع ارور E5 پکیج بوتان در ابتدا باید اتصال‌های سنسور بررسی و درصورتی که نقص یا اشکالی وجود داشت، تعویض گردند. سپس با ریست کردن دستگاه مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد.(جهت رفع خطا E29 و E9 پکیج بوتان کلیک کنید.)

جدول زیر تمامی کدهای خطای احتمالی پکیج بوتان مدل CV424s و علت و شرح آنها را به اختصار معرفی می‌کند.

کد خطاشرح خطا
ارور E5ایراد سنسور حرارتی مدار گرمایش
ارور E27وجود نقص در کلید حداقل فشار آب

سخن نهایی

توصیه‌ی اکید ما به شما عزیزان این است که جهت عیب‌‌یابی دقیق و برطرف نمودن اصولی ارور پکیج E5 و E27 بوتان آمده، بهتر است از دانش و مهارت تکنسین متخصص کمک بگیرید و با این افراد مشورت نمایید.

لازم به ذکر است هزینه‌ی تعمیرات جهت رفع ارور E27 و E5 پکیج بوتان باتوجه به نوع خطا، نظر تکنسین متخصص، نوع قطعات استفاده شده، اصل یا غیر اصل بودن آنها و… می‌تواند متغیر باشد. بنابراین جهت عیب‌یابی و رفع مشکل از طریق مراکز معتبر و نمایندگان و تعمیرکاران متخصص اقدام کنید.

طبقه بندی شده در