با ما همراه باشید تا در این مقاله از استاده مگ ضمن آشنایی با مدل پکیج دیواری بوتان ورونا، با دو مورد از متداول‌ترین خطاهای آن یعنی ارور E81 و E82 پکیج بوتان با توجه به توضیحات تعمیرکار پکیج متخصص آشنا شویم. همچنین انواع کدهای خطای پکیج بوتان ورونا را بشناسیم و راهکار رفع ارور E81 و E82 به منظور تعمیر پکیج دیواری بوتان را شرح دهیم.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

پکیج بوتان ورونا یکی از انواع پرمصرف پکیج دیواری‌های منازل می‌باشد که اغلب کاربران آن در طول مدت استفاده مداوم و همچنین پس از گذشت مدت زمان نسبتا طولانی، با انواع ارورهای به وجود آمده در دستگاه پکیج روبه‌رو می‌شوند. از آنجایی که پکیج بوتان ورونا یکی از انواع مدل‌های پیچیده پکیج دیواری می‌باشد و مفهوم هر یک از ارورها یا کدهای خطا یا ارور نمایان شده بر روی صفحه نمایش آن از جمله E81 و E82 با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

ارور E81 پکیج بوتان

کد خطا یا ارور E81 پکیج بوتان نوعی خطای نرم‌افزاری می‌باشد که در اکثر موارد به دلیل خرابی و آسیب برد کنترلر پکیج بوتان مدل Verona 24 RSI و در نتیجه احتراق نادرست پکیج ایجاد می‌گردد و باعث قفل مداوم پکیج و عدم کارکرد آن می‌گردد.

راهکار رفع ارور E81 پکیج بوتان

به منظور رفع ارور E81 پکیج بوتان ورونا، پس از گذشت مدت زمان 6 دقیقه، وضعیت انتخاب شرایط 2 را بر روی قطع غیردائم/راه‌اندازی مجدد بگذارید و پس از نمایان شدن عبارت RE5 بر روی دستگاه پکیج، با توجه به وضعیت فصل مورد نظر، آن را بر روی وضعیت تابستان/زمستان قرار دهید. (آموزش تنظیمات پکیج و شوفاژ برای فصل زمستان)

ارور E82 پکیج بوتان

هنگام روشن شدن پکیج دیواری بوتان ورونا در صورتی که پس از احتراق، مسیرهای ورودی هوا و یا خروجی دود ناشی از سوختن مسدود باشد یا اینکه فرآیند احتراق به صورت ناقص انجام شود، ارور E83 برای تعداد متوالی نمایان می‌گردد که متعاقبا در صورت عدم رفع مشکل، ارور E82 بروز پیدا می‌کند که منجر به قفل دستگاه می‌گردد.

راهکار رفع ارور E82 پکیج بوتان

به منظور رفع کد خطا یا ارور E82 پکیج بوتان ورونا، مسیر خروجی دود حاصل از احتراق و سوختن را چک نمایید و در صورت وجود گرفتگی، نسبت به رفع آن کنید.

ارور E82 پکیج بوتان

لیست انواعی از متداول‌ترین ارورهای پکیج بوتان ورونا

کد خطامفهوم
E01تشکیل نشدن شعله یا روشن نشدن مشعل پس از پروسه جرقه‌زنی
E02فعالیت کلید حرارتی
E03خرابی کلید حرارتی کلاهک تعدیل
E04افت فشار آب در مدار گرمایشی
E06عدم کارکرد سنسور دمای آب گرم بهداشتی
E07عدم کارکرد سنسور دمای آب در مدار گرمایشی
E09عدم وجود گردش آب در مدار
E11نوسان و پارازیت شعله
E12عیب سیم مدولاتور شیر گاز
E28تکرار کد خطا بیش از 5 مرتبه
E37پائین بودن ولتاژ ورودی برق
E40فرکانس نامناسب برق ورودی
E41خرابی و خاموش شدن مشعل بیش از 6 مرتبه متوالی
E42خرابی دکمه‌ها
E43خرابی ارتباط کنترل از راه دور
E44باز بودن شیر گاز
E62عدم کالیبراسون شیر گاز پکیج
E72مناسب نبودن دمای مدار گردش
E80خطای شیر گاز
E82قفل به دلیل تکرار خطای E83
E83احتراق ناقص
E81احتراق نامناسب
E98خطا در وضعیت راه‌اندازی
E99سایر خطاهای عمومی
888حرارت بالا

پکیج بوتان مدل ورونا

پکیج دیواری بوتان ورونا از جدیدترین مدل‌های پکیج شرکت بوتان می‌باشد که در بازار عرضه می‌شود. پکیج دیواری مدل ورونا بر اساس طراحی کشور ایتالیا و با به روزترین قطعات مرغوب اروپایی ساخته شده است و ظرفیتی معادل 24 ولت دارد. آنچه که مدل ورونا را از سایر انواع مدل‌های پکیج دیواری بوتان متمایز می‌کند، قابلیت کنترل سیستم احتراق فعال یا Active Combusation Control می‌باشد که موجب افزایش ایمنی کارکرد دستگاه و کاهش محسوس مصرف گاز در آن می‌شود. سیستم کنترل احتراق به واسطه تنظیم فشار گاز پکیج و کاهش فوری آن در صورت بالا بودن و همچنین با تنظیم فعالیت دودکش مانع از خرابی و اختلال در کار سیستم احتراق و سوختن پکیج می‌گردد.

علاوه بر موارد فوق، لازم به ذکر است پکیج دیواری بوتان ورونا دارای صفحه نمایشگر دیجیتال می‌باشد که اطلاعات کاملی را از وضعیت کارکرد یا خرابی قطعات داخلی مشخص می‌کند. علاوه بر آن قیمت پکیج ورونا در بازار نیز به نسبت سایر انواع مدل‌های پکیج دیواری بوتان از جمله مدل پرلا، پائین‌تر می‌باشد و در عین مقرون به صرفه بودن میزان قیمت، مزایای زیادی را برای مشتریان فراهم می‌کند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در