لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

به طور کلی، دلایل متعددی باعث بروز خطای E در پکیج دیواری بوتان می‌شوند که یکی از متداول‌ترین آنها، ارور E1 پکیج بوتان می‌باشد. ارور E1 پکیج بوتان به علت تشکیل نشدن شعله پکیج ایجاد می‌شود و دلایل زیادی می‌تواند این خطا را که در نهایت باعث ارور E01 پکیج بوتان می‌شود را باعث شود.

از جمله دلایل بروز این ارور که در واقع اصلی‌ترین علت آن عدم تشکیل شعله می‌باشد، می‌توان به اشکال در جرقه زدن دستگاه، قطع شدن گاز، مشکلات برد و آی سی، وجود نویز بر روی پکیج و تنظیمات فشار گاز اشاره کرد. با ما در این صفحه از “استاده” همراه باشید تا به بررسی علل ایجاد خطاهای متداول پکیج بوتان بپردازیم و راهکار تعمیر پکیج بوتان را شرح دهیم.

دلایل بروز ارور E01 پکیج بوتان

  • معیوب بودن الکترود جرقه‌زن
  • معیوب بودن برد الکترونیک (تعمیر برد پکیج بوتان)
  • معیوب بودن میله یون
  • معیوب بودن و اشکال در شیر برقی گاز
  • خرابی حسگر شعله
  • کم بودن فشار گاز ورودی

اگر با ارور e04 یا e4 روبه‌رو شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم جهت اقدام برای رفع ارور E04 پکیج بوتان این صفحه را مطالعه کنید.

برای رفع ارور E1 پکیج بوتان، مواردی که در زیر آمده است را بررسی کنید.

شیر گاز و ارور E1 پکیج بوتان

بررسی شیر گاز و رفع ارور E1 بوتان

همانطور که بالاتر گفته شد، یکی از دلایل ارور E01 پکیج بوتان، مربوط به گاز است. اولین کاری که می‌تواند در جهت بررسی منشا عیب بکنید، این است که شیر گاز دستگاه را از نظر باز بودن و قطع نبودن گاز چک کنید. پس از بررسی باز بودن شیر، فشار گاز نیز چک شود تا کم نباشد.

یکی از دلایل بروز ارور E01 پکیج بوتان، خرابی شیر برقی پکیج است. اگر پس از تست این قطعه متوجه خرابی شدید، باید تعمیر و یا تعویض آن صورت بگیرد. رفع خطا E9 و E29 پکیج بوتان را اینجا مطالعه کنید.

قبل از تست حتما کنتور را قطع کنید.

برای تست ابتدا شلنگ را از شیر جدا کنید، سپس حین جرقه زدن اگر با فوت کردن، راه جریان گاز باز شد، شیر برقی گاز پکیج سالم است و نیاز به تعمیر ندارد.

در صورتی که این اقدامات را برای بررسی منشا عیب انحام دادید و منشا پیدا نشد و یا مشکل کد خطای E01 و E1 برطرف نشد، با کارشناسان استاده تماس بگیرید تا تعمیرکاران حرفه‌ای به عیب‌یابی و تعمیرات پکیج بپردازند

ارور E01 پکیج بوتان

بررسی نویز روی دستگاه

از دلایل ارور E1 پکیج بوتان، می‌توان ایجاد نویز روی دستگاه را نام برد. اگر در نزدیکی محل نصب پکیج، لامپ کم مصرف و یا ال ای دی قرار دارد، آن را خاموش کنید و در صورتی که مشکل رفع شد، این لامپ‌ها را از این محل جابه‌جا کنید. جهت بهره‌مندی از خدمات نصب پکیج کلیک کنید.

جریان برق و ارور پکیج

بهتر است هنگام بررسی منشا عیب و بروز ارور E01 پکیج بوتان، جریان برق را نیز چک کنید و یک بار جریان برق را قطع و وصل کنید؛ ممکن است مشکل برطرف شود. همچنین دقت کنید که پکیج محافظ برق داشته باشد.

بررسی میله یون

همانطور که گفته شد، یکی از عوامل بروز ارور E01 در پکیج، معیوب بودن میله یون یا همان الکترود یون است. این قطعه کار شناسایی شعله را انجام می‌دهد و صحیح سوختن را کنترل می‌کند.

  • در صورتی که این قطعه معیوب شود، ارور E01 پکیج بوتان را شاهد خواهید بود و ممکن است پکیج دائما روشن و خاموش شود و در نتیجه آب گرم نشود.
  • برای بررسی، باید اتصال این قطعه با بدنه و بخش سرامیکی چک شود. درواقع نباید اتصالی بین آن‌ها وجود داشته باشد.
  • در صورتی که این قطعه معیوب باشد، باید برای تعویض و یا تعمیر آن به دست تکنسین ماهر اقدام کنید.
  • اگر این موارد چک شد و ارور e1 یا e01 پکیج بوتان برطرف نشد، باید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در این صورت به طور حرفه‌ای عیب‌یابی و رفع عیب را انجام دهد.

طبقه بندی شده در