اولین سوال پس از حذف کردن فایل های اشتباهی این است که چگونه فایل های حذف شده را برگردانیم؟ برای جواب به این سوال مطلب فوق را مطالعه کنید. بعضی مواقع ممکن است به طور اشتباهی نسبت به حذف فایل هایی اقدام کنید که بعدها به آن نیاز داشته باشید، در این هنگام شما در ابتدا نیاز دارید تا با نحوه برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال گوشی سامسونگ آشنایی پیدا کنید.

اگر این مورد موثر نبود باید به بازیابی فایل های پاک شده اندروید بپردازید. در نهایت می‌توانید روش‌هایی که برای ریکاوری برنامه های حذف شده وجود دارد را امتحان کنید. در این صفحه از استاده مگ تمامی موارد ذکر شده جهت بازگرداندن و ریکاوری فایل های پاک شده بررسی شده‌اند.

بازیابی فایل های پاک شده اندروید

برای ریکاوری برنامه های حذف شده اندروید روش‌های مختلفی موجود است که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

نرم افزار بازیابی yodot

این نرم افزار جهت بازیابی فایل های دستگاه‌های اندروید و کامپیوتر تولید شده است. رابط کاربری این برنامه کاملا ساده است و همچنین فایل های پاک شده پیش از ریکاوری را هم نمایش می‌دهد. برای کار با این نرم افزار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. برنامه را روی کامپیوتر دانلود و نصب کنید.
 2. حالت usb debugging را فعال کرده و سپس از مسیری که در ادامه نام برده می‌شود استفاده کنید. در مرحله اول وارد setting شده و سپس application و بعد گزینه development را انتخاب کنید.
 3. برنامه را اجرا کنید و سپس گزینه ریکاوری را بزنید. دو گزینه برای این کار وجود دارد که یکی برای حذف فایل‌ها و دیگری بازیابی آن‌ها است.
 4. موبایل شما به صورت اتوماتیک شناسایی شده و باید در این مرحله ابزار ذخیره ساز را انتخاب کرده و دکمه next را انتخاب کنید.
 5. موبایل شما اسکن می‌شود و فهرست فایل های شما را به نمایش در می‌آورد.
 6. فایل مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه next را انتخاب کنید.

اگر برنامه روی گوشی شما نصب نمی‌شود یا در نصب آن به مشکل برخورد کردید، با کلیک روی لینک قرار داده شده پاسخ سوالات خود را پیدا کنید و مشکل را برطرف کنید. پیشنهاد می‌کنیم دلایل و حل مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید را بخوانید.

نرم افزار dumpster

این برنامه به طور کلی با نام نرم افزار سطل زباله اندروید شناخته می‌شود که برای بازیابی و ریکاوری فایل‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های مثبت آن رایگان بودن آن است و دیگر نیازی به متصل کردن موبایل به سیستم و کامپیوتر ندارید. همچنین هیچ نیازی به روت کردن گوشی موبایل نیست و برای استفاده از آن مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید.

 1. برنامه را از پلی استور دانلود و نصب کنید.
 2. نرم افزار را اجرا کرده و refresh را انتخاب کنید.
 3. فهرست فایل های پاک شده شما در اختیارتان قرار می‌گیرد که فایل موردنظرتان را انتخاب کنید.
 4. بعد از باز شدن منو گزینه preview را انتخاب کرده تا محتوای فایل نمایش داده شود. گزینه restore را انتخاب کنید تا فایل موردنظرتان بازیابی بشود.

استفاده از recovery android

از این نرم افزار نیز می‌توانید برای بازیابی فایل های گوشی اندروید استفاده کنید. مراحل زیر روش استفاده از این اپلیکیشن هستند.

 1. نرم افزار را دانلود و نصب کنید.
 2. در گوشی خود usb debugging را فعال کنید.(ابتدا وارد setting شده و سپس در قسمت application وارد قسمت development شوید.)
 3. موبایلتان را با کابل یو اس بی یا وای فای به کامپیوترتان متصل کنید.
 4. نرم افزار نصب شده را روی کامپیوتر اجرا کنید.
 5. اپلیکیشن به صورت اتوماتیک گوشی شما را پیدا می‌کند. سپس شما باید دکمه سبز start را انتخاب کنید.
 6. در این مرحله دستگاه شما با توجه به حجم آن در مدت زمان مشخصی اسکن می‌شود.
 7. در این قسمت فهرست فایل هایتان با علامت قرمز قابل مشاهده است که همان فایل های حذف شده می‌باشند. فایل موردنظرتان را انتخاب کنید و ریکاور را انتخاب کنید.

نرم افزار dr.fone

یکی دیگر از نرم‌ افزارها با رابط کاربری ساده برای بازیابی فایل های اندروید همین برنامه است. مراحل زیر را برای استفاده از این برنامه دنبال کنید.

 1. اپلیکیشن را روی کامپیوتر دانلود و نصب کنید.
 2. نرم افزار را اجرا کرده و data recovery را انتخاب کنید.
 3. گوشی خود را با کابل usb به کامپیوتر متصل کنید.
 4. اشکال زدایی usb را فعال کنید.
 5. نوع فایل مدنظر را برای ایجاد سرعت عمل در اسکن انتخاب کنید.
 6. دو حالت برای اسکن موجود است که با توجه به نیازتان نسبت به انتخاب کردن آن‌ها اقدام کنید.
 7. استارت را انتخاب کنید.
 8. همه فایل های حذف شده در این مرحله نمایش داده می‌شوند. سپس گزینه only display deleted items را فعال کنید.
 9. فایل موردنظر را انتخاب کرده و ریکاور را انتخاب کنید.

برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال گوشی سامسونگ

برای جواب دادن به این پرسش که چگونه فایل های حذف شده را برگردانیم باید ابتدا با مکانی که سطل زباله این دستگاه قرار دارد آشنا شوید. البته لازم به ذکر است که برای این کار نباید بیشتر از 30 روز از حذف کردن فایل گذشته باشد زیرا پی از گذشت مدت زمان 30 روز فایل‌ها از سطل زباله نیز پاک خواهند شد. حال برای یافتن سطل زباله گوشی سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید.

آموزش روت کردن گوشی سامسونگ بدون کامپیوتر را با کلیک روی لینک بخوانید.

 1. ابتدا وارد گالری شوید.
 2. آیکون سه نقطه سمت راست و بالا را انتخاب کرده و گزینه recycle bin را انتخاب کنید.(البته در مدل‌های مختلف مکان قرارگیری و شکل آن متفاوت است. به طور مثال در برخی مدل‌ها آیکونی با نماد سه خط در سمت چپ و پایین صفحه وجود دارد که با کمک آن میتوانید وارد قسمت recycle bin شوید.)
 3. حال تمامی فیلم‌ها و عکس‌های که در 30روز گذشته حذف کرده‌اید را مشاهده می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را فولدر اصلی خود بازگردانید.
 4. حال عکس یا فیلم خود را انتخاب و بعد گزینه restore را بزنید.

البته ممکن است شما از گالری عکس و فیلم پاک نکرده باشید و فایلی را از قسمت my files گوشی سامسونگ حذف کرده باشید. در این حال وارد my files شوید. سه نقطه بالا سمت چپ را انتخاب کنید و از منوی باز شده گزینه recycle bin را انتخاب کنید. حال تمامی فایل هایی که در 30 روز اخیر حذف کرده‌اید را مشاهده می‌کنید. فایل موردنظر خود را انتخاب کرده و گزینه restore را انتخاب کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در