این سوال مطرح می‌شود که چگونه گوشی هواوی را ریکاوری کنیم، قبل از پاسخ به این سوال باید گفت که روش‌های مختلفی برای ریکاوری گوشی وجود دارد که برخی از آن‌ها بدون روت کردن گوشی، برخی به کمک کامپیوتر و برخی دیگر به وسیله نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات انجام می‌شوند. از این رو در این مطلب از استاده درباره ریکاوری گوشی هواوی با روش‌های مختلف توضیح خواهیم داد.

ریکاوری گوشی هواوی

اطلاعات ذخیره شده روی گوشی هواوی بر اثر دلایل مختلفی مثل بازگرداندن گوشی به حالت کارخانه، بی‌دقتی شخص، ویروسی شدن گوشی یا وارد شدن آسیب فیزیکی به گوشی هواوی از بین برود. برخی از این اطلاعات ممکن است از اهمیت بالایی برخوردار بوده و حذف شدن آن‌ها بسیار آزاردهنده باشد. در این مواقع بازیابی اطلاعات گوشی هواوی در صورتی که به موقع و اصولی انجام شود، می‌تواند اطلاعات مختلف حذف شده مانند عکس‌ها، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، پیام‌های متنی، مخاطبین و… را بازگرداند.

همان‌طور که عنوان شد اطلاعات روی گوشی هواوی ممکن است بر اثر اتفاقات مختلفی از بین برود. در این هنگام است که ریکاوری هواوی یا ریکاوری گوشی هونور می‌تواند اطلاعات از دسته رفته را بازگرداند. اما نکته مهمی وجود دارد که قبل از ریکاوری باید به آن دقت نمایید. زمانی که متوجه از دست رفتن اطلاعات خود شدید تا زمانی که به ریکاوری گوشی هواوی اقدام نکردید، از وارد کردن اطلاعات جدید مثل فیلم، عکس، موسیقی، پیام‌های جدید، به روزرسانی برنامه‌ها و… خودداری کنید.

روش‌های مختلفی برای ریکاوری گوشی هواوی و ریکاوری گوشی هونور وجود دارد که این روش‌ها برای تمامی مدل‌های گوشی هواوی از جمله مدل‌های y7، y6، y5 و p9 lite یکسان است.

تنها تفاوتی که امکان دارد وجود داشته باشد این است که اگر ریکاوری از طریق نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات انجام می‌شود، این نرم‌افزارها باید مطابق با نسخه اندروید گوشی هواوی دانلود و مورد استفاده قرار بگیرند.

از روش‌های بازیابی اطلاعات گوشی هواوی می‌توان به ریکاوری با کامپیوتر، ریکاوری بدون روت کردن و ریکاوری به وسیله نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات را نام برد که در ادامه درباره‌ی آن‌ها بیشتر توضیح داده خواهد شد.

ریکاوری گوشی هواوی با کامپیوتر

ریکاوری گوشی هواوی از طریق کامپیوتر در دو حالت امکان پذیر است؛ حالت اول مربوط به زمانی است که قبلا هیچ‌گونه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه نکرده‌ باشید.

حالت اول:

  • در این هنگام ابتدا باید نرم‌افزار Huawei Data Recovery را روی کامپیوتر خود دانلود کرده و مطابق با دستورالعمل‌های همراه فایل نرم‌افزار، آن را نصب و راه‌اندازی کنید.
  • سپس گوشی هواوی یا هونور خود را به کمک کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. پس از شناسایی گوشی توسط کامپیوتر، صفحه اصلی نرم‌افزار را باز کرده و از میان گزینه‌های مختلف، گزینه‌ی Android Data Recovery را انتخاب نمایید.
  • حال لیستی از اطلاعات مختلف که می‌توان آن‌ها را ریکاوری نمود، نمایش داده می‌شود که از میان آن‌ها باید موارد مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه Next را بزنید. حال ریکاوری گوشی هواوی آغاز می‌شود.
  • پس از اسکن اطلاعات، پیش‌نمایشی از آن‌ها نمایش داده می‌شود که با زدن دکمه Recover می‌توانید آن‌ها را روی گوشی خود ذخیره کنید.

تعمیرات نرم افزاری موبایل شامل چه خدماتی می‌شود؟ برای مشاهده لیست تعمیرات، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

حالت دوم:

حالت دوم نیز برای مواردی است که نسخه پشتیبانی از اطلاعات گوشی هواوی دارید. در این صورت مانند حالت قبلی عمل باید کرد با این تفاوت که در صفحه اصلی گزینه Android Data Backup & Restore را انتخاب کرده و با انتخاب One-Click Restore  فایل‌های بک‌آپ پیدا شده و در گوشی هواوی مجددا ذخیره شوند.

ریکاوری گوشی هواوی بدون روت

اگر اطلاعات مورد نظر شما اعم از تصویر، ویدیو، موسیقی، پیام‌های متنی، مخاطبین و… روی کارت حافظه جانبی که در گوشی هواوی قرار داده‌اید، ذخیره شده باشد می‌توان بدون روت کردن این اطلاعات را بازیابی نمود.

برای این کار باید از نرم‌افزارهایی استفاده نمود که تحت سیستم عامل ویندوز کار می‌کنند. یکی از نرم‌افزارهای معروف در ریکاوری گوشی هواوی بدون روت، نرم‌افزار recuva است. کار با این نرم‌افزار بسیار ساده بوده و پس از دانلود و نصب آن به راحتی می‌توانید با اتصال گوشی هواوی به کامپیوتر یا لپ‌تاپ، اطلاعات مورد نظر خود را بر اساس فرمت آن‌ها بازیابی کنید.

پس از بازیابی اطلاعات باید آن‌ها را در درایو جداگانه‌ای ذخیره کرده و پس از پایان بازیابی اطلاعات گوشی هواوی، آن‌ها را به تلفن همراه خود انتقال دهید.

دانلود نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی هواوی

نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی هواوی

نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای بازیابی اطلاعات گوشی هواوی وجود دارد که دو مورد از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تحت سیستم عامل ویندوز یعنی Huawei Data Recovery و recuva در بخش‌های قبلی معرفی شد. علاوه بر این نرم‌افزارها می‌توان نرم‌افزارهای  DiskDiggerو GT Data Recovery را نام برد که قابلیت نصب روی سیستم اندروید و گوشی هواوی و هونور را دارند. استفاده از این نرم‌افزارهای ریکاوری بسیار راحت بوده و به سادگی می‌توان هر نوع اطلاعات از دست رفته را بازیابی نمود.

نکته مهمی که در دانلود نرم‌افزار بازیابی اطلاعات گوشی هواوی وجود دارد این است که قبل از دانلود و نصب نرم‌افزار ریکاوری باید توجه نمود که نرم‌افزار بازیابی اطلاعات مخصوص گوشی‌های روت شده است یا خیر؛ زیرا برخی از نرم‌افزارهای ریکاوری تنها روی گوشی‌های روت شده قابل نصب هستند.

ریکاوری فیلم و عکس گوشی هواوی

ریکاوری فیلم و عکس گوشی هواوی

یکی از قابلیت‌های مفید گوشی‌های هواوی که در مدل‌های y7، y6، y5 و p9 lite نیز وجود دارد، گزینه Recently Deleted است. این قابلیت باعث می‌شود که فیلم‌ها و عکس‌های حذف شده از گوشی هواوی و هونور به مدت یک ماه در این قسمت باقی بمانند.

در صورتی که در طول این بازه زمانی سی روزه قصد ریکاوری فیلم و عکس گوشی هواوی را داشته باشید، با مراجعه به این قسمت که در گالری گوشی وجود دارد می‌توانید عکس و فیلم حذف شده را بازگردانید.

اما اگر عکس‌ها و فیلم‌ها به طور کامل از گوشی هواوی پاک شده باشند، می‌توان با مراجعه به اپلیکشن بک‌آپ که در گوشی‌های هواوی وجود دارد با انتخاب گزینه restore و Photos عکس‌های حذف شده از گوشی هواوی را به راحتی بازگردانید.

روش دیگر بازیابی عکس و فیلم از کارت حافظه جانبی گوشی هواوی، استفاده از برنامه Stellar Photo Recovery است که می‌تواند برای ریکاوری گوشی هونور نیز مؤثر واقع شود. این نرم‌افزار می‌تواند عکس‌های کارت حافظه فرمت شده گوشی هواوی را نیز بازیابی نماید.

طبقه بندی شده در