هزینه کف تراشی سرسیلندر خودرو چقدر است؟

کف تراشی سرسیلندر

ما در این صفحه از استاده قصد داریم خدمات ارائه شده برای کف تراشی سرسیلندر و مزایا و معایب آن را معرفی نماییم و در ادامه به بررسی هزینه تراشکاری سیلندر بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

هزینه کف تراشی سرسیلندر

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
کف تراشی سرسیلندر پراید260.000 الی 300.000
کف تراشی سرسیلندر پژو 405290.000 الی 350.000
کف تراشی سرسیلندر پژو 206270.000 الی 350.000

لازم به ذکر است تمامی قیمت‌های ارائه شده به صورت تقریبی می‌باشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که جهت اطلاع از میزان دقیق هزینه کف تراشی سرسیلندر، ماشین خود را به تعمیرکار ماهر و یا کارشناس متخصص نشان دهید.

خدمات کف تراشی سرسیلندر

سرسیلندر یکی از قطعات بسیار مهم خودرو به شمار می‌رود که هرگونه اشکال در عملکرد آن به افت بازدهی و راندمان موتور منجر می‌گردد. لازم به ذکر است خدمات کف تراشی سرسیلندر می‌بایست با دقت و حساسیت بالایی انجام شود؛ زیرا در غیر این صورت علاوه بر موتور خودرو ممکن است سایر قطعات نیز صدمه ببینند.

با وجود تفاوت بسیاری که در قدرت موتور ماشین‌های مختلف دیده می‌شود، اما عملیات تراشکاری سرسیلندر آنها تفاوت چندانی ندارند. مهم‌ترین خدمات ارائه شده برای تراشکاری سرسیلندر شامل موارد زیر می‌باشد:

کف تراشی سرسیلندر پژو 206

اگر هنگام تراشکاری سرسیلندر پژو 206 ضخامت این قطعه کم شود، در مقابل هر گونه ضربه و حرارت ناچیزی آسیب‌پذیر خواهد بود. به همین دلیل است که پس از پایان عملیات تراشکاری کف، واشر سرسیلندر خودرو جهت جبران بخش از دست رفته، بر روی این قطعه جایگذاری می‌گردد.

تراشکاری سرسیلندر سمند

یکی از مهم‌ترین علائم تراشکاری بیش از حد سرسیلندر سمند، لرزش موتور خودرو و شنیده شدن صداهای زیاد و عجیب می‌باشد. لازم به ذکر است گاهی اوقات ممکن است مشکل پیش آمده به جای کف تراشی، با تعویض واشر سرسیلندر برطرف گردد و دیگر احتیاجی به تراشکاری سرسیلندر نباشد!

آموزش تعویض لنت ترمز پراید [ عقب و جلو ] را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

تراشکاری سرسیلندر پراید

مهم‌ترین علائمی که نشان دهنده خرابی سرسیلندر پراید می‌باشند، عبارت هستند از:

 • کربن گرفتن قطعه به دلیل تجمع دود در بخش اتاقک احتراق
 • ترک خوردن قطعه به علت وارد شدن ضربه و یا انجماد آب داخل آن
 • انبساط و گشادی گیت سوپاپ‌ها

توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر کدام از موارد ذکر شده، در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر سرسیلندر خودرو اقدام نمایید تا مشکلات جدی‌تری برای خودرو رخ ندهد.

تراشکاری سرسیلندر پژو 405

در صورتی که سلامت سرسیلندر پژو 405 نادیده گرفته شود و حرارتی بیش از مقدار استاندارد به آن وارد گردد، منجر به سوختن واشر سرسیلندر خواهد شد. بنابراین، می‌بایست هرچه زودتر برای کف تراشی آن به تعمیرکار ماهر و متخصص مراجعه نمایید.

کف تراشی موتور سیکلت

اگر می‌خواهید دور موتور سیکلت خود را افزایش دهید، بهتر است پیش از تراشکاری کف، نسبت به تعویض واشر سرسیلندر اقدام نمایید.

نکته: کف تراشی سرسیلندر موتور سیکلت در سرعت بالا منجر به گرم شدن زیاد از حد موتور خواهد شد. این موضوع می‌تواند سلامت دیگر قطعات را تهدید کند

خدمات کف تراشی سرسیلندر خودرو

عوامل موثر بر هزینه کف تراشی سرسیلندر

هزینه تراشکاری سرسیلندر به عوامل گوناگونی بستگی دارد و از این جهت ارائه قیمت ثابت و مشخصی برای آن امکان پذیر نمی‌باشد. مهم‌ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت تراشکاری سرسیلندر شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نوع خودرو
 • سال تولید خودرو
 • طول عمر خودرو
 • طول عمر سرسیلندر خودرو
 • تعداد مرتبه‌های تراشکاری
 • دستمزد تراشکار

توصیه می‌شود به علت نقش کلیدی سرسیلندر خودرو، هر چند وقت یکبار این قطعه توسط تعمیرکار ماهر و متخصص مورد بازبینی قرار گیرد تا در صورت نیاز به کف تراشی، تعمیر و یا تعویض شود. اقدام به موقع، به طرز قابل توجهی از هزینه‌های پیش‌رو صرفه‌جویی خواهد کرد.

عوامل موثر بر هزینه کف تراشی سرسیلندر

معایب و مزایای کف تراشی سرسیلندر

تراشکاری سرسیلندر، فضای اتاق احتراق را کمتر می‌کند و این موضوع منجر به افزایش ضریب تراکم موتور خواهد شد. بنابراین، افزایش قدرت و دور موتور را می‌توان به عنوان یکی از مزایای تراشکاری سرسیلندر در نظر گرفت.

مزایا

البته لازم به ذکر است گاهی اوقات تراشکاری سرسیلندر خودرو نتیجه‌ای معکوس خواهد داد و منجر به کاهش قدرت موتور می‌گردد. اما افزایش قدرت موتور چه مزایایی دارد؟

 • بالا بردن مقدار گشتاور خودرو
 • افزایش قدرت نیروی تولید شده توسط موتور ماشین
 • بهبود عملکرد و افزایش بازدهی موتور خودرو
 • کاهش قابل توجه در میزان مصرف سوخت و سطح آلایندگی

معایب

از مهم‌ترین معایب افزایش قدرت موتور نیز می‌توان خارج شدن خودرو از شرایط استاندارد آن را در نظر گرفت. در این راستا یکی از مشکلات پیش آمده به دنبال این موضوع، تولید صداهای زیاد و عجیب از موتور خودرو و در نتیجه، ایجاد آلودگی صوتی می‌باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *