از اصلی‌ترین قطعات الکترونیکی در آسانسورها، برد الکترونیکی است. برد آسانسور ممکن است دچار مشکل شده و باعث از کار افتادن آسانسور شود. خراب شدن برد و در نتیجه خراب شدن آسانسور در آپارتمان‌های چند طبقه بسیار دردسرآفرین است. از این رو هنگام مشاهده نشانه‌های مربوط به خرابی برد آسانسور که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، باید خیلی سریع به تعمیر برد آسانسور اقدام نمود.

تعمیرات برد آسانسور به دلیل نیازمندی به ابزار تخصصی برای تست برد و عیب‌یابی به مهارت و دانش فنی نیاز داشته و باید تعمیر برد آسانسور را به تعمیرکار آسانسور حرفه‌ای و مجرب سپرد. این کار سبب می‌شود که علاوه بر عدم تعمیرات برد به سایر قسمت‌های آن آسیب رسانده و هزینه‌ی مربوط به تعمیر برد آسانسور افزایش یابد. در این صفحه از استاده درباره خدمات تعمیر برد آسانسور و هزینه تعمیرات آن صحبت خواهیم نمود.

خدمات تعمیر برد آسانسور

خدمات تعمیر برد آسانسور

قبل از صحبت درباره خدمات تعمیر برد آسانسور بهتر است نشانه‌های رایجی که هنگام خرابی برد معمولا رخ می‌دهد را نام برد. خاموش شدن پنل کنترل آسانسور، کار نکردن آسانسور هنگام زدن هر کدام از دکمه‌های آن، هنگ و توقف کردن مداوم آسانسور، نمایش خطا روی پنل و خراب شدن درایو اینورتری تک فاز یا سه فاز از جمله علائمی هستند که در زمان خراب شدن برد ممکن است مشاهده شوند.

تعمیرات برد آسانسور در بخش‌های متفاوتی مانند برد درب‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، برد منبع تغذیه آسانسور، تابلو فرمان آسانسور و… انجام می‌شود. بردهای موجود در آسانسور دارای قطعات متفاوتی هستند که این قطعات به دلیل کارکرد بیش از حد، وارد شدن ضربه، حمل بار بیشتر از ظرفیت آسانسور و… دچار ایراد می‌شوند.

‌هزینه تعمیرات برد آسانسور

خدمتقیمت به تومان
تعمیرات برد آسانسوراز 700.000

هزینه تعمیر برد آسانسور یکی از موضوعات مهم در هنگام تعمیرات آسانسور است که با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

تعویض قطعه

یکی از مهم‌ترین عوامل در محاسبه هزینه تعمیر برد آسانسور این است که مشکل قطعه معیوب روی برد آسانسور با تعمیر آن برطرف می‌شود یا نیاز به تعویض قطعه وجود دارد. معمولا تعمیرات برد نسبت به تعویض قطعات آن هزینه کم‌تری را به دنبال خواهد داشت.

نوع بردهای الکترونیکی آسانسور

دیگر عاملی که بر تعیین هزینه تعمیرات برد آسانسور اثر می‌گذارد، نوع بردهای الکترونیکی آسانسور است. بردهای الکترونیکی موجود در آسانسور مانند برد اصلی، برد کنترل، برد تغذیه و… انواع مختلفی داشته و به تبع تعمیرات آن‌ها و هزینه مربوطه نیز نسبت به یک‌دیگر متفاوت خواهد شد. هم‌چنین قطعه یا قطعاتی که در برد آسانسور خراب شده و نیازمند تعمیر است نیز بر محاسبه هزینه تعمیرات برد آسانسور اثرگذار است.

سرویس ماهیانه آسانسور شامل چه خدماتی می شود؟ برای آگاهی از این موضوع، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

برند قطعه

برندهای مختلفی که قطعات مربوط به برد آسانسور در قسمت‌های مختلف مانند درب آن را تولید می‌کنند با یک‌دیگر تفاوت داشته و هزینه مربوط به تعمیر آن‌ها با هم نیز فرق می‌کند.

‌هزینه تعمیرات برد آسانسور

انواع عیب

نوع مشکل رخ داده برای قطعات و برد آسانسور عامل مهم دیگری است که باید به آن توجه داشت. در برخی موارد تعمیر برد آسانسور جزئی بوده و زمان کم‌تری می‌‌برد اما در موارد دیگر تعمیر برد آسانسور تخصصی و اساسی می‌شود و نیازمند دستگاه‌های مخصوص و زمان بیشتری است و به همین دلیل هزینه تعمیرات آن هم بیشتر خواهد بود.

در برخی موارد هم مشکل رخ داده برای برد آسانسور به گونه‌ای است که هم نیازمند تعمیر قطعات و هم تعویض برخی از قطعات وجود دارد. با توجه به نوع این قطعات هزینه مربوط به تعمیر و تعویض قطعه نسبت به مواردی که در تعمیر برد آسانسور تنها موضوع تعمیر قطعه یا تعویض قطعه وجود دارد، متفاوت خواهد شد.

هزینه تعمیرات برد تابلو فرمان آسانسور

هزینه تعمیر برد تابلو فرمان آسانسور نیز با توجه به تکنولوژی‌های به کار رفته در آن متفاوت می‌شود. تعمیرات برد آسانسور بسیار تخصصی بوده و به دلیل تفاوت خطای رخ داده در مدل‌های مختلف آن تنها توسط تکنسین باتجربه و ماهر قابل تعمیرات است. تعدادی از تکنسین‌های مسلط به تعمیر برد و باتجربه در این زمینه در انتهای این مقاله توسط استاده به شما معرفی خواهند شد.

یکی از مشکلات شایع در درب‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آسانسورها، خرابی برد درب بوده که با خاموش شدن و از کار افتادن آسانسور همراه است. در این صورت باید عیب‌یابی آسانسور انجام شود تا معلوم شود که مشکل از برد آسانسور یا موتور مربوط به درب یا منبع تغذیه آن است.

برای تعمیر برد آسانسور، ابتدا بدنه دستگاه باز شده و سپس تمامی اتصالات قطعات آن، تمیز بودن و نبودن آلودگی و جسم دیگر روی برد و قطعات سوکتی، سیم‌های متصل میان قطعات، تغییر رنگ دادن قطعات به دلیل سوختن، ذوب شدن بدنه و پایه قطعات و… به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در صورتی که مشکل رخ داده برای برد آسانسور به صورت ظاهری و در قالب موارد گفته شده قابل تشخیص نباشد، تکنسین به کمک یک مولتی‌متر به عیب‌یابی تک تک قطعات روی برد پرداخته تا قطعه خراب مشخص شود. پس از تعیین دلیل خرابی برد و قطعه معیوب، آن را از برد جدا کرده و در صورتی که قابل تعمیر باشد، تعمیر شده و در غیر این صورت با نمونه مشابه و باکیفیت جایگزین و تعویض می‌گردد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در