یکی از مشاغلی که در چندین سال اخیر به محبوبیت بسیاری رسیده است، ساخت گلخانه می‌باشد. ساخت گلخانه با اهداف مختلفی اعم از تجاری، سرگرمی و حتی تحقیقاتی انجام می‌شود. اغلب در احداث این سازه، متراژ 1000 متری در ابتدای کار در نظر گرفته می‌شود تا اگر کار به ثمر رسید، مساحت آن را افزایش دهند. ما در این صفحه از خدمات استاده به توضیح کامل خدمات ساخت و هزینه احداث گلخانه 1000 متری خواهیم پرداخت و در این موضوع شما را به طور کامل راهنمایی خواهیم کرد. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

هزینه ساخت گلخانه

مقدار هزینه مورد نیاز برای احداث یک سازه از این نوع عموماً به تجهیزات و امکانات مد نظر شما بستگی دارد. به عبارتی هر چقدر تجهیزات و لوازم پیشرفته‌تری در نظر داشته باشید، هزینه احداث آن نیز بیشتر خواهد بود.

البته در این میان، متراژ بنا را نیز باید در نظر داشته باشید. مطمئناً هزینه بنای 1000 متری با هزینه ساخت متراژ 2000 متری متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی هزینه احداث گلخانه و جدول قیمت اجرای گلخانه 1000 متری خواهیم پرداخت تا دید بهتری نسبت به هزینه‌ها داشته باشید.

هزینه احداث گلخانه 1000 متری

خدمتقیمت به تومان
احداث گلخانه 1000 متری15 الی 20 میلیون تومان

گفتنی است مقدار این مبلغ کاملاً به تجهیزات مورد استفاده و حتی محل تأسیس بستگی دارد و شاید بیشتر یا کمتر از مبلغ پیش‌بینی شده شود. به‌ طور کلی قیمت ساخت سازه با توجه‌ به بازدهی آن، کاملاً منطقی بوده و گزینه خوبی برای اشتغال افراد به شمار می‌آید.

هزینه احداث گلخانه 1000 متری گل رز

با توجه‌ به علاقه بسیاری از افراد به گل رز، امروزه احداث محلی برای پرورش گل رز رواج زیادی یافته است. گفتنی است برای پرورش گل رز نمی‌توان عدد مشخصی ارائه کرد؛ زیرا این موضوع کاملاً به نوع گل رز، میزان نیاز گل به مراقبت، نحوه کاشت و… بستگی دارد.

همچنین مهم‌ترین مسئله در طراحی گلخانه برای گل رز، توجه به خاک آن است. خاک مربوط به هر گل رز متفاوت بوده و به همین سبب باید پیش از شروع به فعالیت و اقدام به کشت، از خاک مناسب آن مطلع شوید.

به‌ طور کلی با توجه‌ به قیمت گل رز در بازار، تأسیس گلخانه برای آن کاملاً سودده بوده و می‌تواند منبع درآمدی مناسبی برای افراد باشد.

خدمات ساخت گلخانه در استاده

در صورتی‌ که مایل به احداث اینگونه بناها هستید یا به دنبال شرکت سازنده گلخانه می‌گردید، خدمات استاده در کنار شماست. ما در استاده شما را برای احداث سازه‌ای عالی از ابتدا تا انتهای مسیر همراهی خواهیم کرد. در این راستا، جدول قیمت اجرای طرح توسط مجموعه‌ ما در ادامه مطلب ارائه شده است تا با آسودگی خاطر بتوانید تصمیم خود را بگیرید.

قیمت ساخت گلخانه و مراحل مختلف آن توسط خدمات استاده بسیار منصفانه بوده و کیفیت عالی خدمات این مجموعه رضایت شما را جلب خواهد کرد. شاید در نگاه اول احداث آن موضوعی ساده به نظر بیاید، اما در واقعیت اینگونه نبوده و برای کسب سود از آن، باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که گام اول در این امر بسیار مهم است؛ زیرا حتی اگر کشت گل یا سایر محصولات را به بهترین شکل انجام دهید، اما زیربنای خوبی نداشته باشید، کار شما بی‌نتیجه خواهد بود.

معرفی انواع گلخانه

تا این بخش از مقاله به طور کامل در رابطه با هزینه گلخانه و خدمات عالی استاده در این زمینه آشنا شدید. حال نوبت به معرفی انواع آنها می‌رسد تا تصمیم مناسب را برای شروع کار خود بگیرید. متداول‌ترین انواع اینگونه سازه‌ها عبارتند از:

گلخانه شیشه‌ای

متداول‌ترین نوع این سازه که زیبایی خاصی نیز دارد، گلخانه شیشه ای است. این سازه از شیشه ساخته شده و به همین سبب نورگیری بسیار خوبی دارد. در نتیجه اگر به پرورش گل‌ و گیاه علاقه‌مند باشید، این نوع از گلخانه‌ها می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشند. در ادامه مطلب به معرفی سایر انواع اینگونه سازه‌ها مشابه گلخانه تونلی پرداخته شده است. با بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست و اسامی آنها آشنا شوید.

البته توجه داشته باشید که شیشه‌های به‌ کار رفته در اینگونه گلخانه‌ها نیز از کیفیت و استحکام بالایی برخوردار بوده که نتیجۀ استفاده از شیشه سکوریت است.

گلخانه شیشه‌ای

پیش ساخته

همان‌طور که از نام این نوع سازه پیداست، اجزای مورد نیاز یک گلخانه پیش ساخته به‌ صورت کاملاً ابتدایی در آن وجود دارد. این نوع از گلخانه‌ها عموماً دارای روکش، قاب و درگاه‌های تهویه هستند.

همچنین یکی از نکات جالب در رابطه با آنها، امکان نصب بسیار ساده و آسان آنهاست. گفتنی است جنس این گلخانه‌ها متنوع بوده و با توجه‌ به نیاز خود می‌توانید نوع چوبی، فلزی یا پلاستیکی آنها را خریداری کنید.

گلخانه پیش ساخته

گلخانه با میلگرد

در صورتی‌ که به دنبال گزینه‌ای مقرون‌ به‌ صرفه برای ساخت و ساز هستید و می‌خواهید ساده‌ترین روش ساخت گلخانه ارزان را بدانید، ما ساخت گلخانه با میلگرد را پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید میلگردهای مختلفی را در این نوع از گلخانه‌ها استفاده کنید؛ اما معمولا سایز 12 برای تقویت پایه و سایز 8 برای اسکلت استفاده می‌شود.

در صورتی‌ که از انجام کارهای فنی لذت می‌برید، این گزینه برای ساخت گلخانه بسیار مناسب است، در غیر این صورت توصیه می‌شود به سراغ روش‌های دیگر بروید.

گلخانه با میلگرد

هوشمند

با توجه‌ به پیشرفت تکنولوژی در چندین سال اخیر، پای فناوری به گلخانه‌ها نیز باز شده است. یکی از جدیدترین انواع آن، گلخانه هوشمند است که می‌توانید عوامل و فاکتورهای مختلفی اعم از دما، رطوبت، نور، آبیاری و غیره را از راه دور و تنها به کمک دستگاه هوشمند خود در اینگونه گلخانه‌ها کنترل کنید.

گلخانه هوشمند

صنعتی

به زبان ساده، گلخانه صنعتی برای کشت محصولات کشاورزی در محیطی بسته استفاده می‌شود که امروزه نیز به‌ وفور دیده می‌شود. در این نوع گلخانه‌ها به‌ سادگی می‌توانید صیفی‌جات، میوه، سبزیجات و غیره را پرورش دهید. نحوه کاشت سبزی در گلدان و جعبه (آموزش تصویری) را مشاهده نمایید.

گلخانه صنعتی

مدرن

زمانی که در ساخت بناها از به‌روزترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها استفاده شود، به آن گلخانه مدرن گفته می‌شود. یکی از مثال‌های بارز و سادۀ آن، نوع هوشمند است که در قسمت بالا به طور کامل به توضیح آن پرداختیم.

مکانیزه

همان‌طور که از اسم این نوع سازه مشخص است، در گلخانه‌های مکانیزه با استفاده از ماشین‌آلات مختلف بسیاری از کارها ماشینی شده و دیگر نیازی به انجام آنها به‌ صورت دستی نیست. گفتنی است این روند در افزایش سرعت و کارایی امور گلخانه مکانیزه بسیار مؤثر است.

گلخانه مکانیزه

تجهیزات گلخانه

زمانی که برای احداث اینگونه سازه‌ها پیش‌قدم شوید، پس از کسب مجوزهای لازم و اجاره یا خرید زمین، نوبت به تجهیزات و لوازم گلخانه می‌رسد. مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز شامل بخاری، فن تهویه هوا، منافذ، لوازم روشنایی و غیره است که با توجه‌ به نیاز خود می‌توانید هر یک از آنها را بر حسب اولویت تهیه کنید.

نتیجه‌ گیری

یکی از شغل‌های سودده که در عین‌ حال به سرمایه زیادی هم نیاز ندارد، ساخت محلی برای پرورش گل و گیاه است. ما در این مطلب به طور کامل در رابطه با هزینه راه اندازی گلخانه و قیمت ساخت گلخانه، انواع آن و تجهیزات مورد نیاز ساخت توضیح دادیم. در همین راستا یکی از خدمات مورد ارائه در مجموعه استاده، ساخت اینگونه بناها بوده که در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با همکاری و مشورت بهترین متخصصان ما در مجموعه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,