یکی از مزیت‌های اصلی کاغذ دیواری‌ها این است که شما می‌توانید روی اکثر سطوح در منزل آن را نصب کنید و دیوار خود را تبدیل به یک دیوار جدید کنید و به راحتی فضا را به فضایی که دوست دارید، تبدیل کنید. در این نوشته قصد داریم تا با هم ببینیم چگونه می‌توانیم کاغذ دیواری را روی سنگ یا سرامیک نصب کنیم؛ اگر شما هم قرار است دیواری که سنگ یا سرامیک بوده است را با کاغذ دیواری بپوشانید، با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب

نصب کاغذ دیواری روی سنگ و سرامیک

مراحل نصب کاغذ دیواری روی سنگ و سرامیک:

  • از بین بردن هرگونه درز، چسب، پستی و بلندی از روی سنگ و سرامیک
  • زدن چسب مخصوص به صورت مرحله‌ای و در ابعاد کم
  • زدن کاغذ دیواری (آموزش چسباندن کاغذ دیواری را مطالعه کنید.)

در ادامه به تشریح کامل مراحل خواهیم پرداخت.

شاید سوال اصلی شما در این زمینه، این باشد که اصلا این کار شدنی است و شما می‌توانید کاغذ دیواری مورد نظر و دلخواه‌تان را روی دیواری که قبلا با سنگ و سرامیک پوشانده شده است، نصب کنید؟ باید بگوییم که بله، بعد از گذراندن چند کار ساده و انجام دادن آن‌ها به راحتی می‌توانید جلوه‌ای زیباتر به دیوار خود بدهید. دیوار شما تنها نیاز دارد که زیرسازی مناسبی برای نصب کاغذ دیواری داشته باشد که شما بعد از نصب به مشکل برنخورید و حباب یا ناصافی زیر کاغذ دیواری ایجاد نشود و ظاهر زیبایی داشته باشد.

اگر بخواهید بدون زیرسازی روی دیوار قدیمی‌تان کاغذ دیواری نصب کنید، هم درزهای بین سرامیک بعد از نصب کاغذ دیواری از زیر آن مشخص خواهد شد و نمای قشنگی نخواهید داشت؛ علاوه بر این ممکن است همین درزهای زیر کاغذ دیواری باعث شوند تا درست به دیوار متصل نشوند و به مرور زمان از دیوار جدا شوند.

اگر خودتان قصد نصب کاغذ دیواری را دارید می‌توانید اطلاعات و نکات مهم برای زیرسازی کاغذ دیواری را بخوانید.

برای زیرسازی دیواری که قبلا با سنگ و سرامیک پوشانده شده است شما نیاز دارید که سطح زیر کاغذ دیواری کاملا تمیز باشد. به عنوان مثال اگر شما نقشه منزل‌تان را تغییر داده‌اید و حالا می‌خواهید آشپزخانه را به اتاق خواب تغییر دهید و دیوارهای آن را کاغذ دیواری کنید، باید کاملا سرامیک‌ها زیر آن را کاملا از چربی‌ها و آلودگی‌ها پاک کنید و سطح را کاملا تمیز نمایید. آیا می‌توان روی کاشی کاغذ دیواری چسباند؟

مرحله بعد برای زیرسازی دیوار این است که هیچ ناصافی روی دیوار باقی نماند تا حباب زیر کاغذ دیواری ایجاد نشود و باعث پارگی و بلند شدن کاغذ دیواری از روی دیوار نشود. در این مرحله با یک کاردک تیز روی سطح سرامیک بکشید تا اگر جسمی روی آن چسبیده است یا ناصافی روی دیوار وجود دارد، از بین برود و سطح صاف و یکدستی داشته باشد.

چسب مناسب برای کاغذ دیواری چه نوع چسبی است؟ می‌توانید اطلاعات کامل در این زمینه را بخوانید.

بعد از صاف شدن دیوار، باید درزها بین سرامیک را بپوشانید، برای این کار باید با بتونه شروع به پوشاندن درزهای بین سرامیک‌ها کنید تا سطح روی دیوارتان صاف و یکدست شود. اگر درزها زیاد عمیق باشند یا فرورفتگی‌های دیگری روی دیوار باشند، باید با استفاده از مصالح مناسب، تمام فرورفتگی‌ها را صاف کنید. قیمت کاغذ دیواری ضد آب طرح کاشی چقدر است؟

هر قدر زیرسازی شما بهتر انجام شود و سطح دیوار صاف‌تر باشد، نصب کاغذ دیواری با کیفیت و سهولت بهتری انجام خواهد شد و در نهایت ظاهر و جلوه بسیار خوبی خواهید داشت؛ پس زیرسازی را جدی بگیرید و برای آن وقت کافی بگذارید. برای این امر می‌توانید از متخصصین و همچنین کارشناسان نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید و کار زیرسازی را به آن‌ها بسپارید تا خیال‌تان از نتیجه راحت باشد. آموزش نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن را اینجا بخوانید.

ممکن است دیوار شما علاوه بر مراحلی که گفته شد، نیاز به کار دیگری نیز داشته باشد که باید متخصصان درباره آن تصمیم بگیرند و تمام کارهایی که برای نصب کاغذ دیواری نیاز است را انجام دهند تا بتوانید آن را روی سنگ یا سرامیک نصب کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

از آن‌جا که سطح سرامیک و سنگ، صیقلی است مرحله چسب‌زنی نیز باید با دقت انجام شود. برای نصب کاغذ دیواری روی دیوار شما می‌توانید یک دیوار را کامل چسب کاری کنید (طرز تهیه چسب کاغذ دیواری) و بعد اقدام به نصب کاغذ دیواری‌تان کنید؛ اما روی سطوحی مثل سنگ و سرامیک باید چسب‌زنی مرحله به مرحله انجام شود، چرا که چسب روی این سطوح به سرعت خشک می‌شود و کاغذ دیواری شما به درستی به سطح نخواهد چسبید.

سخن آخر

به طور کلی می‌توانید کاغذ دیواری را با چند اقدام ساده، اما مهم روی سطوح که قبلا سنگ یا سرامیک بوده است، نصب کنید و از منظره جدیدی که به وجود می‌آید، لذت ببرید؛ تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، زیرسازی درست و اصولی است که هم نصب کاغذ دیواری را روی این سطوح ساده می‌کند و هم نتیجه را مطلوب‌تر.

طبقه بندی شده در

با برچسب در