رنگ استخوانی ساختمان از آن دست رنگ‌هایی است که در عین سادگی، جلوه زیبایی را در منزل شما ایجاد خواهد نمود. ساخت رنگ استخوانی ساختمان بسیار راحت بوده و می‌توان با توجه به چند نکته مهم، آن را به دست آورد. در ادامه این مقاله از استاده مگ، تمام نکات مهم برای ساخت رنگ استخوانی دیوار را برای شما ذکر نموده و ترفند‌های مهم ایجاد این رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد.

بخش زیادی از انرژی‌هایی که در طول روز دریافت می‌کنیم، به رنگ‌هایی که در اطرافمان موجود است، بستگی دارد. رنگ دیوارهای اتاق، درب‌ها و کمد‌ها تأثیر زیادی بر آرامش و شادی ما دارند. اکثر افراد برای نقاشی ساختمان خود از رنگ سفید استفاده می‌کنند؛ اما بهتر است بدانید که استفاده زیاد از این رنگ، احساس کسلی را در انسان ایجاد خواهد نمود. شما می‌توانید با ترکیب چند رنگ ساده، تنوع ایجاد نموده و رنگ جدیدی را برای محل زندگی خود بسازید. مثلا ساخت رنگ استخوانی ساختمان که رنگی بسیار زیبا و پرطرفدار است.

معرفی رنگ استخوانی

این رنگ زیبا از ترکیب سه رنگ تشکیل شده که اصلی‌ترین آن‌ها سفید است. بخش دیگری از این رنگ را سیاه و بخش دیگری را رنگ گل ماش تشکیل داده است. درصد استفاده از این رنگ‌ها به سلیقه شما بستگی داشته و متغیر است. برای مثال برای داشتن رنگ استخوانی روشن باید درصد برخی رنگ‌ها را تغییر داد و مقدار بیشتری از رنگ سفید اضافه کرد. بهترین رنگ نانو ساختمانی کدام است؟

فرمول محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان را بخوانید و مقدار رنگ مورد نیاز را برای دیوار و سقف آماده کنید.

ساخت رنگ استخوانی ساختمان

برای ساخت رنگ استخوانی ساختمان ابتدا لازم است که به زیر ساز محل مورد نظر توجه نموده و ایراد‌های آن را بر‌طرف کنید. اگر می‌خواهید که رنگ استخوانی دیوار ساختمان (رنگ مناسب دیوار) شما جلوه زیبا‌تری داشته باشد، بهتر است که زیر سطوح مورد نظر خود را پیش از شروع کار با رنگ سفید بپوشانید. مواد مورد نیاز جهت ساخت رنگ استخوانی دیوار به شرح زیر است:

  • رنگ سفید: چهار کیلو‌گرم
  • رنگ گل ماش: پنج قطره
  • رنگ سیاه: دو قطره

می‌توانید آموزش و ترفندهای ترکیب رنگ‌ها و ترکیب رنگ نقاشی ساختمان را اینجا بخوانید.

اندازه مواد گفته شده به تعداد و متراژ سطوحی که قصد رنگ کردن آن‌ها را دارید بستگی دارد. فقط به این نکته توجه کنید که نسبت بین رنگ‌ها باید در حین افزایش یا کاهش مقادیر، حفظ شود. اضافه کردن حتی یک قطره اضافی از هر رنگ، موجب خراب شدن نتیجه و به دست نیامدن رنگ استخوانی دیوار به صورت دلخواه خواهد شد. می‌توانید بسته به سلیقه خود، مقدار بسیار کمی از رنگ زرد را نیز به ترکیب آماده شده اضافه نمایید تا رنگ به دست آمده قوی‌تر به نظر برسد. اگر به پتینه کاری علاقه دارید می‌توانید اقدامات لازم را با کلیک روی آن انجام دهید.

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار را اینجا ببینید. همراه طرح‌های نمونه

ترکیب رنگ استخوانی تیره

اگر تمایل دارید که رنگ استخوانی دیوار شما کمی تیره‌تر از حالت معمول باشد، لازم است که به جای پنج قطره رنگ گل ماش، هشت قطره از آن را با رنگ‌های دیگر برای ترکیب رنگ استخوانی تیره کنید. بهتر است پیش از انجام کار، ترکیب مواد را با مقدار اندکی از رنگ آغاز کنید تا متوجه شوید رنگ مورد علاقه شما با چه نسبتی به وجود می‌آید. جدول ترکیب رنگ‌ها و دانلود جدول کامل ترکیب رنگ‌ها را اینجا مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید که برای ساخت رنگ استخوانی رنگی به سمت طوسی تمایل داشته باشد، باید مقدار رنگ سیاه را تغییر داده و به جای دو قطره، حدود چهار قطره از این رنگ را استفاده نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم که پس از آماده نمودن رنگ، مقداری از آن را روی قسمت کوچکی از سطح مورد نظر بزنید تا از مناسب بودن رنگ استخوانی، مطمئن شوید. 30 تا از بهترین و جالبترین ایده نقاشی ساختمان 2021 را مشاهده کنید.

رنگ کرم استخوانی برای درب حیاط

 جهت به دست آوردن رنگ کرم استخوانی برای درب حیاط، رنگ‌ها را طبق مقادیر گفته شده در بالا ترکیب کنید. جهت اقدام برای نقاشی درب و پنجره می‌توانید با متخصصین استاده تماس بگیرید.

لازم است پیش از رنگ نمودن درب حیاط، مراحلی را طی کنید که این مراحل به شرح زیر است:

  • ابتدا باید درب را کاملا تمیز نموده و نا‌همواری‌های روی سطح آن را بر‌طرف کنید.
  • روی درب را با ضد زنگ مناسب بپوشانید تا در طولانی مدت، رنگ روی آن تغییر نیابد.
  • بهتر است قبل از زدن رنگ اصلی، رنگی را به عنوان زیر ساز، روی درب بزنید تا رنگ اصلی جلوه بیشتری داشته باشد.
  • پس از انجام تمام مراحل لازم است تا دوباره درب را بررسی نموده و در صورت داشتن هر گونه زبری یا نا‌همواری، آن را رفع کنید.
  • زمانی که سطح درب کاملا آماده شد، رنگ استخوانی مورد نظر خود را آماده کنید و با ابزار مناسب، درب را رنگ نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم آموزش ترکیب رنگ ساختمانی شکلاتی، نسکافه‌ای و کاپوچینو را بخوانید

ترکیب رنگ استخوانی برای چوب

برای رنگ کردن چوب لازم است که در ابتدا سطح آن را آماده سازید. سطح چوب دارای منافذ ریز و درشتی است که گاهی از نگاه ما نیز پنهان می‌مانند. رنگ کردن چوب با وجود این منافذ باعث خراب شدن رنگ و همچنین بد شکل شدن سطح مورد نظر خواهد شد. برای رفع این مشکل لازم است که در ابتدا سطح مورد نظر از چوب را که قصد رنگ کردن آن را دارید، سیلر کاری نمایید. آموزش رنگ کردن درب چوبی و نمونه رنگ آمیزی درب را به طور کامل بخوانید.

سیلر ماده‌ای است که تمام سطح چوب را پوشانده و هیچ منافذی را باقی نخواهد گذاشت. پس از انجام سیلر کاری می‌توانید چوب را رنگ نموده و به آن تنوع ببخشید.

برای ساخت رنگ استخوانی روی چوب، لازم است رنگ مشکی را از مقادیر گفته شده در بالا حذف کنید و فقط رنگ سفید و رنگ گل ماش را با هم ترکیب نمایید.

طبقه بندی شده در