نصب حلقه مومی توالت فرنگی به همراه قیمت حلقه مومی توالت

توالت فرنگی و در نتیجه استفاده از حلقه مومی توالت فرنگی اگرچه سابقه زیادی در ایران ندارد، اما در چند سال اخیر به وفور در ساختمان‌های مسکونی و تجاری نصب می‌شود. گاهی اوقات نیز در کنار توالت ایرانی به نصب توالت فرنگی پرداخته می‌شود.

حلقه مومی توالت فرنگی

استفاده از این نوع توالت باعث شده تا بسیاری از افراد خود به صورت شخصی اقدام به نصب یا تعویض آن کنند. یکی از اجزای اصلی این نوع از توالت‌ها که معمولا نیاز به تعویض نیز دارد، حلقه مومی توالت فرنگی است. نیاز به تعویض این قطعه باعث شده تا قیمت آن نیز برای افراد محل سوال باشد.

در این صفحه قصد داریم تا به صورت خلاصه به چگونگی نصب حلقه مومی توالت فرنگی و قیمت آن بپردازیم.  

نصب حلقه مومی توالت فرنگی

نصب حلقه مومی توالت فرنگی

برای انجام این کار  ابتدا باید بدانیم که اساسا حلقه مومی توالت فرنگی چیست؟ این قطعه جزئی از توالت بوده که در قسمت انتهایی و پایین قرار داشته و به نوعی آن را به لوله فاضلاب وصل می‌کند. می‌توان گفت این حلقه کار واشر را انجام داده و از نشت آب و هوا جلوگیری می‌کند.

چنانچه نصب حلقه مومی توالت فرنگی به درستی صورت نگیرد، به احتمال زیاد آب در قسمت پایین توالت نشت خواهد کرد که باعث ایجاد بوی بدی نیز می‌شود. حلقه مومی هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض داشته دارد.

نصب حلقه مومی توالت فرنگی همچون نصب سیفون توالت فرنگی دارای چند مرحله تقریبا ساده است.

  • اولین گام این است که لوله کشی درون فاضلاب که به توالت متصل می‌شود، باید اندکی نسبت به کف محل نصب بالاتر باشد. این میزان معمولا بین 1 تا 1.5 سانتی‌متر است. بالاتر بودن لوله فاضلاب نسبت به کف، به علت قرار دادن حلقه مومی بر روی آن است.
  • قسمت‌های اضافی لوله را برش دهید. در این صورت بهتر است که مقداری بخش برش داده شده لوله را بسابید. این کار باعث می‌شود تا حلقه مومی به درستی بر روی لوله قرار گیرد.
  • بعد از آن برای نصب حلقه مومی توالت فرنگی، کافی است که لبه حلقه را به دور لوله مورد نظر بیندازید. برای این کار امکان دارد که بخواهید کمی با آن بازی کنید تا به درستی جا بگیرد.
  • آنچه نباید فراموش کرد این است که برای نصب مناسب، نیاز است مقداری چسب بر روی لوله بزنید. با این کار حلقه مومی به درستی به لوله خواهد چسبید. بهتر است مقداری حلقه را با دست به دور لوله فشار دهید تا به وسیله چسب، به لوله اتصال پیدا کند. علت صدا دادن سیفون توالت فرنگی چیست؟

نکته: برای نصب حلقه مومی توالت فرنگی استفاده از دستکش مناسب را فراموش نکنید. چرا که محل مورد نظر تماس مستقیم با فاضلاب داشته است.

نکته: نباید استفاده از ماسک را نیز فراموش کرد. چرا که به هنگام تعویض احتمالا بوی بد داخل فاضلاب به بالا سرایت خواهد کرد.

به طور کل انجام این کار چندان کار پیچیده‌ای نبوده و احتمالا به برخی ابزار و تجهیزات از قبیل آچار، چسب، اره و مواردی از این قبیل نیاز خواهید داشت. نصب این حلقه اصلی‌ترین کار برای تعویض توالت فرنگی است. یعنی در صورت یاد گرفتن انجام این کار، به راحتی می‌توانید برای تعویض توالت فرنگی خود هر چند وقت یکبار اقدام کنید.

قیمت حلقه مومی توالت فرنگی

قیمت حلقه مومی توالت فرنگی
نوع قیمت به تومان
ژله ایاز 7.000 تا 15.000
پلاستیکیاز 6.000 تا 12.000
ایستاده پلاستیکیاز 50.000 تا 60.000

ابتدا لازم است که توضیح داده شود این حلقه‌ها که به بوگیر توالت فرنگی نیز معروف بوده، دارای انواع مختلفی هستند که حلقه مومی توالت فرنگی یکی از آنها است. از انواع دیگر این حلقه‌ها می‌توان به حلقه ژله‌ای و پلاستیکی اشاره کرد.

طبیعی است که معمولا قیمت انواع مختلف آنها با یکدیگر تفاوت خواهد داشت. در میان مدل‌های مختلف، غالبا قیمت حلقه مومی توالت فرنگی بیشتر خواهد بود. چرا که کیفیت و کارایی آن نیز نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است. هر چند که قیمت نیز می‌تواند بسته به کیفیت ساخت و مدل آن متفاوت باشد.

از طرفی نباید نادیده بگیریم که قیمت اینگونه اجزاء و قطعات معمولا تابع نوسانات بازار بوده و نمی‌توان یک قیمت واحد و مشخص را برای آنها در نظر گرفت. هر چند که بهتر است از چند فروشگاه مختلف قیمت گرفته و سپس بعد از مقایسه برای خرید اقدام کرد.

با این حال، به طور کل، قیمت حلقه مومی توالت فرنگی به گونه‌ای نیست که چندان نگران آن بود. به همین دلیل بهتر است با پرداخت قیمت بیشتر، یک مدل باکیفیت از آن را خریداری کرد. به هنگام خرید از فروشنده، نام شرکت سازنده و کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن را حتما بپرسید.

در پایان

در این صفحه از استاده به طریقه نصب و قیمت حلقه مومی توالت فرنگی اشاره کرد. امکان دارد که برخی از نکته‌ها و فاکتورهای دیگر در این خصوص نیز تاثیرگذار بوده که از قلم افتاده باشد. بنابراین بهتر است که قبل از خرید و نصب از متخصصین با تجربه ما مشورت بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. یاشار گفت:

    بسیار سودمند و عالی بود. تشکر از استاد کار عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.