استفاده از توالت‌های فرنگی و در راستای آن نصب بوگیر توالت فرنگی این روزها خیلی متداول شده است. دست کم در خانه‌هایی که سالمند یا بیمار دارند نصب توالت فرنگی خیلی خوب جا باز کرده‌اند و آرام آرام جای دستشویی‌های ایرانی را در بناهای جدید می‌گیرد.

بو گرفتن سرویس بهداشتی‌ یکی از مشکلات جدی و به خصوص در واحد های آپارتمانی کوچک امروزی است. اما هر مشکلی یک راه حل دارد. نصب بوگیر توالت فرنگی راه حل مناسبی برای خلاص شدن از بوهای مزاحم سرویس بهداشتی‌ها است. نصب بوگیر ژله‌ای کار را خیلی آسانتر می‌کند ولی طریقه‌ی نصب آن هم نیاز به آموزش دارد.

 در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به مزایا و طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیرهای توالت فرنگی در انواع مختلفی وجود دارند. برای نمونه بوگیرها می‌توانند ژله‌ای یا لوله‌ای باشند. در این قسمت طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی از نوع لوله‌ای را با هم به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.

این نوع بوگیرها می‌تواند پیچدار یا بدون پیچ باشند. پیچدارها دو جای پیچ بر روی لبه‌ی خود دارند و برای نصب آن‌ها باید اول بوگیر را جا بیندازید بعد جای پیچ‌ها را مشخص کنید.

سپس رل پلاک بزنید و پیچ را اول درون زمین محکم کنید؛ بعد مهره‌های پیچ را محکم کنید. اما باید این را در نظر گرفت که نباید سر پیچ‌ها خیلی بالا باشد.

توجه داشته باشید که هنگام نصب توالت فرنگی حتما بخواهید تا بوگیر را برای شما نصب کنند تا در صورت نداشتن تمایل به انجام این کار، به دردسر نیفتید.

در ادامه به طور کامل در مورد طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی ژله‌ای‌ توضیح خواهیم داد.

نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی

نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی

بوگیرهای ژله‌ای بهترین نوع بوگیرها است که در حل معضل بوی بد توالت‌های فرنگی به شما کمک می‌کند. این نوع بوگیر روی سطح توالت فرنگی قرار گرفته و از خروج بوهای بد به فضای سرویس بهداشتی جلوگیری به عمل می‌آورد.

این بوگیر از جنس خمیر پلاستیکی ساخته شده است به همین دلیل در دماهای پایین و فصل سرما خشک نمی‌شود و در دماهای بالا یا فصل گرما فرم خود را از دست نمی‌دهند و همین امر طول عمر آن‌ها را زیاد کرده و نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی را به لحاظ اقتصادی بهینه‌تر کرده است. اگر با مشکل صدا دادن سیفون توالت روبه‌رو شده‌اید می‌توانید علت صدا دادن سیفون توالت فرنگی را اینجا مطالعه کنید.

در ساخت بوگیرهای ژله‌ای گاهی از بتونه رنگی استفاده می‌کنند که این کار با این که ظاهر زیباتری به بوگیر می‌دهد ولی عمر کوتاه‌تری دارد و بعد از مدت کوتاهی کاملا خشک و غیر قابل استفاده می‌شود و همچنین شما باید توالت فرنگی را متناسب با این بوگیرها تعویض کنید.و این دردسر زیادی را دارد و با توجه به اینکه کارایی چندان قوی‌ای ندارد ارزش این همه زحمت را ندارد.

نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی به راحتی انجام می‌گیرد و خودتان کافی است آن را روی سطح توالت قرار دهید و اطراف آن را محکم کنید. همین که لبه‌ی لاستیکی بوگیر را دور لوله به طور درست جا بیندازید کافی است. ولی توجه به این نکته ضروری است که لازم است چسب اطراف آن را به صورت شیبدار بزنید.

به مراحل زیر دقت نمایید:

  • قبل از هر چیز وسایل جانبی همراه بوگیر را چک کنید که از کافی بودن وسایل مخصوصا چسب اطمینان پیدا کنید.
  • در صورت کافی نبودن چسب می‌توانید از یک چسب آکواریوم استفاده کنید و اطراف بوگیر را با چسب آکواریومی کامل بپوشانید.
  • یک حلقه‌ی پلاستیکی که همراه لوازم خود بوگیر است را دور تا دور لوله بپیچانید و خودتان با دست به آن فشار وارد کنید تا کاملا محکم در جای خود قرار بگیرد.
  • بعد از این کار دوباره اطراف لوله را چسب مالی کنید تا از محکم شدن لوله کاملا مطمئن شوید.

نکات مهم هنگام نصب بوگیر توالت فرنگی

نکات مهم هنگام نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیرهای ژله‌ای به صورت سطحی روی توالت فرنگی قرار می‌گیرند ولی لوله‌ای‌ها به صورت یک لوله درون مسیر فاضلاب تعبیه شده‌اند. بعضی از آن‌ها لبه‌ای برای قرارگیری و بستن پیچ دارند و بعضی دیگر این لبه را ندارند.

اولین نکته در نصب بوگیر توالت فرنگی این است که لوله فاضلاب توالت فرنگی تقریبا یک و نیم سانتی‌متر از زمینی که توالت روی آن نصب می‌شود بالاتر باشد. بعد از این باید اطراف لوله را با سوهان و یا سمباده‌ای نرم تا حدودی سایید.

دلیل سمباده کشیدن لوله‌ی بوگیر در طی نصب بوگیر این است که براده‌های اطراف بوگیر به توالت آسیب نزند. بوگیرها دارای چسب هستند این مقدار چسبی که همراه بوگیرها قرار می‌دهند برای نصب بوگیر توالت فرنگی کافی نیست و برای محکم‌تر شدن بوگیر بهتر است خودتان مقدار چسب بیشتری تهیه کنید.

همچنین در میان ابزار یک چسب به همراه دارد که بعد از کار روی چسب قرار می‌دهید، این کار برای این است که روی چسب را بپوشاند و کار را نامرتب نشان ندهد.

در پایان:

شاید شما هم به این مساله فکر نکرده باشید که مشکلی مانند بوی بد سرویس بهداشتی به همین سادگی حل خواهد شد .برای این مساله کافی است یک بار نصب بوگیر توالت فرنگی را امتحان کنید و ببینید که برای دفعات بعد هم به همین راه حل فکر خواهید کرد .

طبقه بندی شده در