در این صفحه از خدمات آنلاین استاده علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار و روشن نشدن دستگاه را بررسی می‌کنیم. تعمیر جاروبرقی و نحوه استفاده در برندهای مختلف جاروبرقی مانند سامسونگ، ال جی و پارس خزر هرکدام دستورالعمل‌های خاص خود را دارند که پیش از آغاز به کار باید با آن آشنایی کافی داشته باشیم تا حین جاروکشیدن با مشکل مواجه نشویم.

علت روشن نشدن جاروبرقی می‌تواند بخاطر مشکل پریز برق، اتصالی در سیم رابط جاروبرقی، مشکل در موتور یا برد الکترونیکی دستگاه باشد که در ادامه به هرکدام می‌پردازیم.

علت خاموش شدن جاروبرقی

جاروبرقی‌ها ممکن است به دلایل مختلفی خاموش شوند. در ادامه برخی دلایل رایج خاموش شدن جاروبرقی آورده شده است. اگر خاموش شدن جاروبرقی شما دلیل مهمی دارد حتما با متخصصین تعمیر جاروبرقی که در سایت استاده معرفی می‌شوند تماس بگیرید. زیرا در صورت بی توجهی ممکن است خسارت‌های بیشتری به جاروبرقی شما وارد شود.

ترموستات جاروبرقی داغ کرده است

ترموستات یکی از اجزای مهم جاروبرقی است. گاهی بخاطر کار کردن بیش از حد از جاروبرقی این قطعه داغ می‌کند. علت زود داغ شدن جاروبرقی همراه رفع مشکل را می‌توانید اینجا ببینید.

گیر کردن لوله جاروبرقی

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی دستگاه، گیر کردن زباله در لوله خرطومی جاروبرقی است. در صورتی که چیزی در لوله خرطومی گیر کرده باشد، قدرت جذب جارو به حداقل می‌رسد و دستگاه قادر به تنفس نخواهد بود و خاموش می‌شود.

قطع شدن سیم جاروبرقی

گاهی جاروبرقی را در مسافت‌ زیادی می‌کشیم که در نتیجه آن سیم تحت فشار قرار گرفته و قطع خواهد شد.

پر شدن کیسه جاروبرقی

مملوء شدن کیسه جاروبرقی از زباله و غبار یکی از علل رایج خاموش شدن دستگاه است. نکات تعویض کیسه جاروبرقی فیلیپس، بوش، سامسونگ، ال جی و پارس خزر را می‌توانید مطالعه کنید.

آلودگی فیلتر جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی یکی از اجزای مهم این دستگاه است و در صورتی که گیر کند، دستگاه قادر به ادامه فعالیت نبوده و حین کار خاموش می‌شود.

برای برطرف شدن مشکل خاموش شدن جاروبرقی چه باید کرد؟

  1. در صورتی که مشکل در داغ کردن ترموستات بود، بهتر است جاروبرقی را خاموش کرده و 20 دقیقه به آن استراحت دهید.
  2. اگر در لوله جاروبرقی زباله یا اشیا گیر کرده باشد بهتر است دستگاه را خاموش کرده و مواد را از آن خارج کنید. می‌توانید از سیخ برای این کار استفاده کنید تا راه لوله باز شود. برای تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی می‌توانید این صفحه را مطالعه کنید.
  3. در صورت قطع شدن سیم جاروبرقی باید حتما به تعمیرگاه مراجعه نمایید. توصیه می‌شود همواره طول سیم را در نظر داشته باشید تا کشیده نشود.
  4. بهتر است همواره پیش از شروع به کار کردن با جاروبرقی کیسه آن را کنترل کنید و از پر نبودن آن مطمئن شوید. برخی ترجیح می‌دهند که از کیسه‌های دائمی استفاده کنند، در حالی که این کیسه‌ها به مرور فرسوده می‌شوند. برای همین بهتر است معمولا از کیسه‌هایی با الیاف نانو و یا کیسه‌های یکبار مصرف استفاده شود.
  5. همواره در کنار بررسی کیسه جاروبرقی، فیلتر را هم نگاه کنید. در فیلترهای قابل شستشو می‌توانید آن را بشویید، غیر از آن احتمالا قطعه نیاز به تعویض خواهد داشت.

علت روشن نشدن جاروبرقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی دستگاه‎‌ها رخ دهد، روشن نشدن جاروبرقی است. در ادامه به چند علت روشن نشدن جاروبرقی خواهیم پرداخت:

مشکل در اتصال برق

یکی از مشکلات رایج اتصالات برق است. در این صورت مشکل مربوط به خود جاروبرقی نیست و عاملی بیرونی مانع روشن شدن جاروبرقی شده است. اگر بوی سوختگی جاروبرقی حس می‌کنید، مشکل می‌تواند از نوسانات برقی داخل جاروبرقی باشد. در این صورت نیاز به بررسی توسط متخصص دارد تا عیب یابی و تعمیر صورت گیرد.

مشکل در سیم جمع کن

سیم جمع کن جاروبرقی یکی از قطعات مهم این دستگاه است و در صورتی که به قسمت گردانده آن متصل نباشد، جریان برق به موتور منتقل نشده و جاروبرقی روشن نخواهد شد.

خرابی موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی قلب دستگاه شما است. در صورتی که هر مشکلی در آن به وجود آید، دستگاه روشن نخواهد شد. واردن کردن فشار زیاد به جاروبرقی، یا کشیدن جارو در مناطقی که خیس هستند موجب بروز آسیب در موتور می‌شود. اگر بعد از زدن کلید روشن جاروبرقی جرقه‌هایی در موتور جاروبرقی مشاهده کردید حتما مطالعه کنید.

مشکل در کلید روشن جاروبرقی

یکی از مشکلات رایجی که مانع روشن شدن جاروبرقی می‌شود، خرابی کلید استارت یا روشن دستگاه است. روشن و خاموش کردن زیاد دستگاه باعث می‌شود وصل شدن آن دشوار شود. برخی نیز برای خاموش و روشن کردن محکم با پا روی پدال فشار می‌دهند که این کار باعث فشار زیاد به آن و شکستن کلید می‌شود. دلایل خرابی جاروبرقی و عیب یابی مشکلات رایج آن را مطالعه کنید.

برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن جاروبرقی چه باید کرد؟

  1. در صورتی که علت روشن نشدن جاروبرقی در اتصال برق باشد، باید در درجه اول جریان برق محیط بررسی شود. برای این کار دستگاه‌های دیگر را با آن پریز امتحان کنید، در صورتی که هیچ دستگاهی روشن نشد، اتصال پریز توسط برقکار باید درست شود.
  2. در صورت خرابی سیم جمع کن باید حتما این قطعه توسط یک فرد متخصص تعمیر شود.
  3. خرابی موتور جاروبرقی یک مشکل جدی است که باید حتما توسط تعمیرکاران برطرف شود. نشانه‌هایی که با آن می‌توانید خرابی موتور را تشخیص دهید، کم شدن میزان کشش جاروبرقی، سر و صدای زیاد دستگاه و همچنین خاموش شدن آن حین کار است.
  4. در درجه اول همواره تلاش کنید دستگاه را با دست خاموش و روشن کنید، همچنین از روشن و خاموش کردن مداوم جاروبرقی در زمان کوتاه پرهیز کنید. اما در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، احتمال دارد قطعه نیاز به تعویض داشته باشد. این کار توسط تعمیرکاران مجرب به سادگی قابل انجام است.

چرا جاروبرقی حین کار خاموش می شود؟

برندهای مختلف جاروبرقی دستورالعمل‌های مشخصی دارند و هرکدام به دلایل متعددی ممکن است حین کار خاموش شوند. برای مثال ممکن است علت خاموش شدن جاروبرقی در برند سامسونگ خرابی برد جاروبرقی باشد. در جاروبرقی ال جی یکی از دلایل رایج روشن نشدن دستگاه ترموستات است و در مدل پارس خزر نیز معمولا کاربران اشاره کرده‌اند که بخاطر مشکل در موتور دستگاه امکان دارد جاروبرقی حین کار خاموش شود.

جمع بندی

در این صفحه تلاش کردیم علت خاموش شدن جاروبرقی و روشن نشدن آن را بررسی کنیم. گاهی علل بیرونی هستند، همچون اتصالات برق منزل یا نحوه استفاده ما از این دستگاه. همواره دقت کنید که استفاده طولانی مدت از جاروبرقی موجب داغ شدن قطعات آن و خرابی دستگاه خواهد شد. همچنین کشیدن سیم و فشار دادن محکم پدال‌ها از دیگر اشتباهات رایجی است که ما هنگام استفاده از دستگاه مرتکب شده و ناآگاهانه موجب خرابی آن می‌شویم.

یک عامل دیگر در علت روشن نشدن جاروبرقی و یا خاموش شدن آن حین کار، خرابی‌های داخلی دستگاه است. گاهی برد الکتریکی دستگاه دچار اختلال شده و نیازمند تعمیر است. همچنین در دیگر موارد، خرابی اتصالات داخلی جاروبرقی دستگاه را با مشکل مواجه می‌کند. موتور دستگاه یکی از اجزای حیاتی است که در صورت بروز هرگونه آسیب به آن، عملکرد دستگاه مختل شده و در نتیجه موتور جاروبرقی حین کار خاموش خواهد شد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در