چگونه سلیقه خود را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب به رخ بکشیم؟

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری یکی از جذاب ترین و در عین حال مشکل ترین کار ها هنگام تعویض و یا انتخاب آن می باشد. به علت تنوع فوق العاده بالا در طرح ها و رنگ ها امکان سردرگمی شما بسیار بالاست؛ اما نگران نباشید! در این صفحه قصد داریم ترفند ها و نکات جالب و مهمی را هنگام انتخاب کاغذ دیواری بگوییم تا با توجه به این نکات بتوانید انتخاب رضایتبخش و مناسبی را تجربه کنید.

خدمات نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری استاده: با استاده تماس بگیرید تا کارشناسان استاده با راهنمایی کامل در زمینه نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری در کنار شما باشند. استاده با کنترل و نظارت مستقیم، ضمانت کیفیت خدمات را به شما ارائه خواهد داد. بیشتر بخوانید…

مزایای خدمات نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری استاده

 • پرداخت مبلغ پس از تحویل و رضایت کامل شما
 • 1 ماه ضمانت کیفیت پس از انجام رنگ‌آمیزی
 • بازدید رایگان در محل ( نقاشی ساختمان )
 • تضمین تحویل به موقع
 • استفاده از رنگ با بالاترین کیفیت
تماس با استاده 02166176405

تاثیر سبک دکوراسیون خانه در انتخاب کاغذ دیواری

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه خود، باید ابتدا به رنگ های موجود در قسمت های مختلف خانه توجه کنید.

مثلا برای انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری سالن پذیرایی، باید به رنگ مبلمان و نوع کف پوش آن دقت کرده و بر اساس آن مدل مناسب را برگزینید..

همچنین سبک دکوراسیون داخلی خانه نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب کاغذ دیواری مناسب است که اگر نمای داخلی با طرح انتخاب شده هماهنگی نداشته باشد، زیبایی و جلوه خانه را از بین می برد.

توجه داشته باشید که برخی افراد بخاطر اینکه اقدام به نصب بلکا کرده‌اند اما این تصور را می کنند که کندن بلکا از دیوار غیرممکن است و فکر انتخاب کاغذ دیواری را از فکر شما دور می‌کند؛ اما اشتباه نکنید زیرا این کار شدنی است!‍

هنگام انتخاب کاغذ دیواری، این موارد را در نظر بگیرید:

 • اگر خانه کم نوری دارید، به هیچ عنوان سمت مدل‌های شلوغ با رنگ های تیره نروید. در صورتی که به این طرح ها علاقه دارید، تنها قسمت کوچکی از خانه خود را با آن ها بپوشانید نه همه خانه را. مثلا می توانید در پوشش دو یا سه دیوار از قسمت های مختلف خانه از آن‌ها استفاده کنید.
 • برای خانه های کم نور باید کاغذ دیواری انتخاب کنید که در کنار رنگ روشنی که دارند، کمی طرح های کوچک داشته باشد. این انتخاب مناسب ترین گزینه برای خانه های کم نور هستند. در برابر، کاغذهای تیره تر، خانه را کم نورتر و تاریک تر کرده و برای خانه های بزرگ که نور زیادی دارند، مناسب تر هستند.
 • متراژ خانه نیز در انتخاب کاغذ دیواری مناسب بسیار تاثیرگذار است. در خانه های کوچک نباید از پوشش‌های تیره استفاده کرد. کاغذهای روشنی که بافت های ریز دارند و یا ساده هستند برای خانه های کوچک بهترین گزینه است. این انتخاب ابعاد خانه را کمی بزرگ تر نشان داده و در این مورد تاثیرگذار هستند. چند نمونه از طرح‌های کاغذ دیواری پشت تلویزیون را مشاهده کنید.
 • برای خانه هایی که سقف کوتاه دارند، استفاده از مدل‌های که راه راه های عمودی باریک دارند، مناسب است زیرا می شوند سقف اتاق بلندتر به نظر برسد. همچنین، اگر اتاق باریک و کشیده به نظر می سد، می توان انتخاب کاغذ دیواری را به مدل‌های راه راه افقی اختصاص داد زیرا دیوار کم عرض را عریض تر نشان داده و این عیب را اصلاح می کند.

دقت داشته باشید که می توانید برای زیبا تر جلوه دادن دکوراسیون داخلی منزل از ترکیب کاغذ دیواری و نقاشی ساختمان بهره گیرید و فضای خانه خود را زیباتر و دلنشین تر کنید.

 • در کنار انتخاب کاغذ دیواری های مد روز، به سبک و رنگ های موجود در وسایل خانه نیز توجه کنید. اگر می خواهید، کاغذ دیواری ایرانی یا خارجی بخرید که مطابق مد روز باشد، رنگ و طرحی را انتخاب کنید که متناسب با خانه شما باشد، تا بعدها دچار پشیمانی نشوید. طرح هایی که مد روز باشند، به سرعت از مد می افتند، در نتیجه در انتخاب آنها دقت کنید.
 • در صورتی که تمایل دارید، می توانید به انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح های سه بعدی بپردازید زیرا این دسته از مدل‌ها خطای دید ایجاد کرده و فضای خانه را به کلی تغییر می دهند. همچنین می توانند در ابعاد فضا و اتاق نیز تاثیرگذار باشند. این طرح ها، همان گونه که از نام آنها پیدا است، فضایی غیر واقعی را در اتاق شما ایجاد می کنند و طرح های متنوعی دارند که می توانید آنها را طبق سلیقه خود به کار ببرید.
 • می‌توانید با استفاده از جدیدترین طرح‌های دیوارکوب در کنار کاغذ، جلوه زیبایی را به نمای داخلی ببخشید؛ با به کارگیری از ترکیب رنگی هر دو می‌توانید خانه خود را جذاب‌تر کنید.
 • در انتخاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی و نشیمن خود دقت کنید. در این قسمت از خانه تان بیشتر رفت و آمد خواهید داشت و مهمان هایتان در این قسمت از خانه تان می نشینند، در نتیجه، از مدل‌های مناسب برای این قسمت استفاده کنید تا سریعا از آن خسته نشوید. سعی کنید مدل‌هایی را برای این قسمت از خانه‌تان انتخاب کنید که از الیاف طبیعی ساخته شده اند و یا از رومالین نیز می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید از طرح های بلکا نیز استفاده کنید.
 • انتخاب کاغذ دیواری هایی که طرح های شلوغ دارند یا گلدار هستند، فضای خانه را کوچک تر نشان می دهند در نتیجه، هنگام خرید و انتخاب دقت کنید.
 • طرح های دایره ای یا زیگزاگی دارند، به شدت محیط را فعال و پویا نشان می دهند. این طرح ها در کنار محیط زنده ای که به خانه می بخشند، همچنین انرژی زا نیز هستند و در فعالیت های شما تاثیر می گذارند. همچنین استفاده از رنگ های درخشان بسیار تاثیرگذار است، سعی کنید از این پوشش در اتاق کودک استفاده کنید، زیرا در ایجاد هیجان و انرژی در کودکتان موثر خواهند بود.
 • انتخاب کاغذ دیواری خانه باید با کف پوش آن در هماهنگی باشد. اگر کف پوش شما ساده است، بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که طرح های شلوغ داشته باشد و یا در خانه هایی که کفپوش طرح دار، دارند، از مدل‌های که ساده هستند استفاده کنید. در این صورت، جلوه خاصی به خانه تان می بخشید.

توجه داشته باشید که هنگام خرید کاغذ دیواری نوعی را انتخاب کنید که در نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری دچار مشکل نشوید تا پس از مدت زمان اندکی مجبور به تعویض مجدد آن شوید.

در پایان

در نتیجه، انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه بسیار مهم است و اگر شما بتوانید طرح مناسبی را برگزینید که با سبک و دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد و رنگ های آن نیز با رنگ های سایر وسایل خانه، به خصوص مبلمان در تناسب باشد، جلوه و زیبایی خاصی به خانه خود می بخشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.