تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری و تعمیرات رگلاتور آبگرمکن بوتان

شاید شما هم به مشکل تعمیر رگلاتور آبگرمکن برخورد کرده باشید. امروزه آبگرمکن‌های دیواری جایگزین بسیار عالی در مقابل آبگرمکن‌های قدیمی شده‌اند. نیاز روزانه اعضای خانواده در مصرف آب گرم اهمیت این دستگاه را برای تمام منازل آشکار کرده است. با توجه به عملکرد بالاتر آبگرمکن‌های دیواری، اما گاهی اوقات این دستگاه نیز با مشکلاتی مواجه شده و ممکن است آب گرم مورد نیاز را فراهم نکند. در این صورت لزوم تعمیر آبگرمکن در بخض رگلاتور برای رفع این مشکل دستگاه و گرم کردن آب مورد نیاز باید صورت گیرد.

تعمیر رگلاتور آبگرمکن

باعرض پوزش در حال حاضر هیچ متخصصی برای این سرویس در دسترس نیست یا مشغول به کار هستند.

در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم که به بیان مطالبی در رابطه با تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بپردازیم و نکات لازمه را در خصوص برند معروف آبگرمکن ‌بوتان ذکر کنیم.

تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری 

تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری

تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری با توجه به مدل‌های مختلف دستگاه کاملا متفاوت می‌باشد. در واقع چون هر مدل آبگرمکن دیواری با برندهای مختلف موجود در بازار، دارای عملکرد و قطعات حساسی می‌باشند، بهتر است که در صورت بروز مشکل در دستگاه که به قطعه رگلاتور بر می‌گردد، از تعمیرکار و سرویس کاران مجرب برای رفع مشکل کمک بخواهید.

در واقع چون قطعه رگلاتور و تعمیرات رگلاتور آبگرمکن دیواری کاری حساس و دقیق می‌باشد، باید حتما نکات لازمه و موارد احتیاطی را رعایت و از فرد متخصصی راهنمایی بگیرید که متخصصین نکت در اسرع وقت شما را یاری می‌رسانند. اما اگر قصد دارید که خود به تعمیر رگلاتور آبگرمکن بپردازید، در ابتدای امر لازم است که با اجزای تشکیل دهنده آبگرمکن دیواری آشنا شوید.

 در آبگرمکن دو مدل رگلاتور گاز و رگلاتور آب تعبیه شده است. قطعه رگلاتور گاز وظیفه ورود گاز به دستگاه و تنظیم گرمای مشعل را دارد. اگر مشعل آبگرمکن دیواری روشن نشود و اختلالی در آن رخ داده باشد، معمولاً به خاطر خرابی رگلاتور گاز آبگرمکن می‌باشد.

در واقع چون رگلاتور گاز با توجه به فشار آب به تنظیم میزان شعله و حرارت لازمه می‌پردازد تا آب به دمای لازمه و مناسب خود برسد، اگر این قطعه خراب شود، آبگرمکن دیواری خاموش خواهد شد. مشکل دیگری که لزوم تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری را به همراه خواهد داشت، مصرف زیاد گاز خانگی و هزینه‌های سرسام‌آور آن است.

قطعه رگلاتور آب دستگاه نیز برای ثابت نگه داشتن خروجی آب و متناسب نگهداشتن فشار آب می‌باشد. این قطعه از چند بخش دیگر چون سوپاپ آب، شیر تنظیم کننده دما، شیر احتراق و غیره تشکیل شده است که هر نوع اختلال در یک قطعه کوچک باعث بروز مشکل در عملکرد کلی آبگرمکن ‌دیواری خواهد شد.

 اگر تنظیم آب ورودی و خروجی آبگرمکن و یا فشار آب گرم منزل، در حد مناسب و معمول خود نمی‌باشد، نیاز است که سریع‌تر به تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری منزل خود بپردازید تا مشکل پیش آمده در این قطعه مکانیکی آبگرمکن باعث ایجاد مشکل در سایر قطعات وابسته این دستگاه نشود.

 از این رو با توجه به عملکرد وحساسیت هر یک از این قطعات دستگاه، در صورت مشاهده نشانه‌های خرابی، باید انجام تعمیرات رگلاتور آبگرمکن دیواری را از طریق تعمیرکار مجرب انجام دهید.

شایع‌ترین مشکل که باعث اختلال در عملکرد آبگرمکن می‌شود و لزوم تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری را ایجاد خواهد کرد، مربوط به سختی آب و مشکلات رسوب در این دستگاه گرمایشی می‌باشد. در واقع چون میزان فشار آب با توجه به وظیفه رگلاتور باید به حداقل میزانی برسد که تغییرات درجه حرارتی در سیستم رخ دهد. در این صورت چنان چه مشکلات رسوب‌گرفتگی در آبگرمکن‌های دیواری بالا باشد، مطمئنا عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه خواهد کرد.

 تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان 

تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان

در صورتی که بوی تند و نامطبوع گاز را در منزل احساس کردید، احتمالاً این امر به خاطر وجود مشکل در سیستم انتقال گاز و خرابی قطعه رگلاتور گاز آبگرمکن می‌باشد. در این صورت اگر در رگلاتور گاز آبگرمکن حفره و روزنه‌ای مشاهده کردید، باید با تعمیرکار مجرب جهت تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان تماس بگیرید.

به دلیل تخصصی بودن عمل تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان بهتر است که قبل از بروز سایر مشکلات در این وسیله گرمایشی، انجام این گونه تعمیرات قطعات خاص آبگرمکن بوتان را از یک تعمیرکار خبره بخواهید تا عمل تعمیر و تعویض قطعات به درستی انجام گیرد.

چرا که اگر ایرادی در یکی از قطعات الکترونیکی آبگرمکن بوتان رخ دهد، چه قطعه ریز و کوچکی در کل عملکرد دستگاه باشد و چه قطعه حساس و بزرگ، باعث می‌شود که این دستگاه عملکرد اصلی خود را برای گرم کردن آب مصرفی بهداشتی منازل انجام ندهد و مشکلات دیگری رخ دهد.

 به همین دلیل اگر ایراد دستگاه مربوط به نوسان دمای آب و یا تنظیم نشدن دمای آب است، این مشکلات می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد و صرفا  نمی‌توان با توجه به وظیفه رگلاتور در دستگاه به تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری بوتان پرداخت. گاهی اوقات نیز گرفتگی و رسوبات در فیلترهای آبگرمکن می‌تواند مشکل‌ساز شود.

در پایان

 با توجه به نکات بیان شده می‌توان با بررسی‌های دوره‌ای آبگرمکن دیواری که به صورت منظم و تخصصی صورت می‌گیرد، عملکرد دستگاه را کنترل کرده تا کمتر به تعمیر نیاز داشته باشید. به خصوص بررسی قسمت‌های سیستم گرمایشی آب دستگاه، شما را از هر گونه تعمیر رگلاتور آبگرمکن بی‌نیاز خواهد کرد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. Avatar ناشناس گفت:

  سیستم گاز کارخطرناکیه، من شخصا نمیام برای یه هزینه ای جون خودم وخانواده ام رو به خطر بیندازم. حادثه یه لحظه اتفاق میفته، حامد هستم ازتهران

 2. Avatar البوشوکه گفت:

  بلاخره توضیحاتی که دادین آدمو متوجه میکنه عیب کجاست چه قطعه ای بایدبخره یاتعمیر کنه وسرش کلاه نره انصاف نیست انتقاد نامنصفانه کرد من راضی بودم
  نظر بقیه هم محترم
  ممنون زحمت کشیدین

 3. Avatar ناشناس گفت:

  معمولا تعمییر کاران اهمیتی به تعمییرات اساسی وکار مردم نمیدهند اذیت وازارشان زیاد در نهایت هم میگند برو یکی نو بخر خیالت را را راحت کن مقالات شما برای ما مفیدندممنون

  • Avatar هادی هاشمی ( برقکار ) گفت:

   سلام
   به نظرم این درست نیست که همرو با یک چشم نباید نگاه کرد.
   منم قبول دارم که دربرخی موارد متخصصین بدقولی می کنند کار خوب انجام نمیدند و… ولی همه اینجوری نیستند
   توی هر کاری آدم های خوب و بد هستند

  • admin admin گفت:

   سلام
   امیدوارم هم شما سلامت باشید هم تمام متخصصان زحمت کش
   متاسفانه در برخی موارد در زندگی هممون پیش اومده که در استفاده از خدمتی اذیت شده باشیم.
   سیاست مجموعه‌هایی مثل استاده هم معرفی متخصصین با تجربه و تایید شده به شما عزیزان است تا دیگرن نگران مواردی که فرمودید نباشه.
   در کنار معرفی متخصصین تلاش برای آموزش‌های خدماتی و نظافتی هم صورت خواهد گرفت

  • Avatar ناشناس گفت:

   100درصد موافقم

 4. Avatar ناشناس گفت:

  این چیه دیگه مثلا قراربود که اموزش بدیدمیترسید درامدخودتون بیاد پایین بدبختی ما که بی سواد موندیم اینه

  • admin admin گفت:

   سلام
   دوست عزیز ممنون که نظر گذاشتید
   متاسف هم هستیم که مطلب براتون مفید نبوده. ولی این مطلب جنبه معرفی خدمت داشته و نه آموزش تعمیر رگلاتور آبگرمکن
   ولی به احترام شما همکاران بنده اطلاعات مفید و آموزشی به این صفحه اضافه خواهند کرد

 5. Avatar ناشناس گفت:

  مفید نبود

  • Avatar عسل گفت:

   سیاست سایتتون اگر معرفیه سر مقاله بنویسد ن اینکه بیام تا اخرش بخونیم تازه تو پیام ها بدونیم اموزشی نیست معرفیه

   • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

    سلام
    پوزش میخوایم که این سوء تفاهم برای شما ایجاد شده.
    تیم محتوا استاده درحال تولید مقاله آموزشی جامعی است که آموزش‌های لازم در زمینه تعمیر رگلاتور را به شما عزیزان آموزش دهد.
    لینک این آموزش در ابتدای این صفحه قرار خواهد گرفت

    • Avatar عباس گفت:

     سلام تو سر مقاله نوشتید تعمیر رگلاتور آبگرمکن دیواری ولی هیچ چیز نگفتید لااقل دروغ نگید تو سر مقاله بنویسید تبلیغ دروغگو

 6. Avatar ناشناس گفت:

  همش تبلیغ این بود که بدید تعمیر کار درست کنه.

  • admin admin گفت:

   سلام
   ممنون از نظری که گذاشتید و وقتی که برای خوندن این مقاله صرف کردید.
   سیاست سایت استاده آموزش نیست، فقط تلاش می کنیم نکاتی در زمینه تعمیرات ارائه دهیم که اگر دوستانی مثل شما نیاز داشتند تعمیرات انجام دهند، به برخی نکات مهم واقف باشند

   • Avatar پارس خزر گفت:

    مثلا نوشتین اموزش دادن تعمیررگلاتور ولی چیزی دیگه گفتین اصلا دوروغ نگین روزشما شب نمیشه

    • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

     سلام
     دوست عزیز ما پوزش میخوایم که سوء تفاهم ایجاد شده برای شما.
     ولی ما در این صفحه هیچ جا اشاره ای به آموزش نکرده ایم و فقط جهت معرفی سرویس کار از طرف استاده به شما عزیزان این صفحه ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.