پانسیون گربه و هزینه نگهداری گربه در هتل پانسیون

پانسیون گربه

اگر قصد سفر دارید و امکان بردن گربه به همراهتان را ندارید، اگر در حال جابه‌جایی منزل هستید و فضای مناسب برای نگهداری گربه حین اسباب‌کشی وجود ندارد یا به هر دلیل دیگری اگر برای مدتی، نگهداری از گربه برای شما ممکن نیست، پانسیون نگهداری گربه یکی از بهترین پیشنهادها برایتان است. شما می‌توانید با سپردن گربه خود به پانسیون گربه، خیال خود را از بابت مدتی که در کنار گربه خود نیستید، راحت کنید.

گفتنی است محل نگهداری از گربه باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا قابل اعتماد باشد و آسیبی به گربه شما وارد نشود. در ادامه‌ این مطلب از استاده، به بررسی خدمات پانسیون گربه در منزل، قیمت پانسیون گربه و همچنین ویژگی‌های یک پانسیون مناسب و قابل اطمینان می‌پردازیم.

خدمات پانسیون گربه

گربه‌ها حیواناتی هستند که ممکن است در مسافرت خیلی زود خسته شوند و بدین ترتیب هم شما و هم خود گربه کلافه می‌شوید. یکی از راهکارهای بسیار مناسب، سپردن حیوان به پانسیون گربه است.

درواقع گربه‌ها با اینکه حیوانات مستقلی هستند، اما نیاز به مراقبت دارند و باید غذای مناسب و آب برای آنها فراهم باشد و در صورت تنها بودن برای طولانی مدت، ممکن است خاک آنها پر شود و مشکل‌ساز شود. فراهم کردن تمامی این موارد از ابتدایی‌ترین خدماتی است که پانسیون نگهداری گربه ارائه می‌دهد.

حضور این افراد در پانسیون الزامی است:

  • مربی آموزش‌دیده حیوانات
  • دامپزشک
  • آرایشگر جهت اصلاح موی گربه
  • پرسنل با مهارت بالا در رفتار با گربه

حضور همه‌ این افراد در پانسیون نگهداری حیوانات به صورت شبانه روزی، ضروری می‌باشد؛ چرا که در هر ساعتی از شبانه روز ممکن است به حضور این افراد نیاز باشد.

خدمات پانسیون گربه

مربی آموزش دیده

مربی آموزش‌دیده، چگونگی رفتار صحیح با گربه را می‌داند و در نتیجه با گربه به خوبی رفتار می‌شود و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

دامپزشک

حضور دامپزشک نیز در پانسیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر مشکلاتی که ممکن است برای حیوانات ایجاد شود و توسط ایشان بررسی می‌شوند، دامپزشک باید گربه‌ها را هنگام ورود به پانسیون بررسی کند تا در صورت بیمار بودن و یا مشکل داشتن، این مشکل برای سایر حیوانات به وجود نیاید. همچنین دامپزشک علاوه بر هنگام ورود گربه، باید دائما حیوانات را بررسی کند تا بیماری به سایرین انتقال پیدا نکند.

لازم است شما نیز در صورت آگاهی از بیمار بودن گربه خود و یا مشکلات خاص آن، پانسیون را حتما از این شرایط مطلع کنید.

آرایشگر حیوانات

یکی دیگر از افراد در پانسیون، آرایشگر است. ایشان وظیفه‌ اصلاح گربه‌ها را به عهده دارد و در صورت نیاز این کار را انجام می‌دهد. گاهی گربه‌ها برای مدت طولانی در پانسیون نگهداری می‌شوند و به همین دلیل نیاز به اصلاح پیدا می‌کنند و آرایشگر این اصلاحات را انجام می‌دهد.

لازم به ذکر است تمامی افرادی که در پانسیون مشغول کار هستند، باید آموزش‌دیده باشند و طریقه رفتار صحیح با انواع گربه را بدانند.

ویژگی‌های پانسیون گربه

پیش‌تر درباره‌ افراد حاضر در پانسیون صحبت شد. در یک پانسیون، مربی‌های آموزش دیده باید به گربه‌ها درباره محل ادرار و مدفوع، نحوه غذا خوردن و یک سری رفتارها آموزش دهند. همچنین رفتار نامناسب با آنها باعث می‌شود که گربه‌ها نیز رفتار نامناسب و پرخاشگرانه پیدا کنند و این موضوع برای همه‌ گربه‌ها مشکل‌ساز خواهد شد. در ادامه نیز به بررسی خدماتی که یک پانسیون خوب ارائه می‌دهد و ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، می‌پردازیم.

فضای مناسب

در مرحله اول، یک پانسیون خوب باید فضای مناسبی برای بازی گربه‌ها و پیاده روی داشته باشد. در برخی از پانسیون‌ها، این فضا بسیار محدود است و فضا برای پیاده روی و بازی گربه کافی نیست و این یک ویژگی منفی برای یک پانسیون نگهداری گربه محسوب می‌شود.

همچنین باید وسایل بازی مناسب برای سرگرم کردن گربه وجود داشته باشد. البته شما می‌توانید وسیله بازی گربه خود را همراه او به پانسیون بیاورید.

ویژگی‌های پانسیون گربه

مواد غذایی مناسب

در یک پانسیون باید غذای مناسب و باکیفیت برای گربه وجود داشته باشد و در صورتی که گربه‌ شما رژیم غذایی خاصی دارد، برایش فراهم شود. شما می‌توانید غذای مخصوص گربه خود را به پانسیون بیاورید تا از غذای مخصوص خود استفاده کند.

هزینه نگهداری گربه در پانسیون

هزینه نگهداری گربه در پانسیون به عوامل متعددی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

  • مدت زمان نگهداری از گربه در پانسیون
  • عادت‌های گربه
  • وزن، اندازه و جثه‌ گربه
  • خدمات ارائه شده
  • خدمات اختصاصی ارائه شده به گربه اعم از اصلاح، نیاز به خدمات دامپزشکی و…
هزینه نگهداری گربه در پانسیون

زمان نگهداری

مدت زمان نگهداری از گربه در پانسیون در هزینه تاثیر دارد. همچنین عادت‌های گربه ممکن است باعث شوند که نحوه رفتار و وقت گذاشتن برای گربه شما متفاوت باشد، در نتیجه عادات گربه روی قیمت تاثیر می‌گذارد و هزینه پانسیون گربه بالاتر می‌رود.

خدمات ارائه شده

نوع خدمات ارائه شده در هر پانسیون، یکی از دلایل تفاوت هزینه است. در برخی پانسیون‌ها، فضا کوچکتر و در نتیجه فعالیت گربه‌ها محدودتر است، اما در برخی دیگر فضاهایی بسیار مناسب برای گربه ساخته شده که در این فضاها وسایل متنوع نیز برای سرگرمی و فعالیت گربه قرار داده شده است که همین موارد ممکن است روی قیمت تاثیرگذار باشد و قیمت را بالاتر ببرد.

پیشنهاد می‌شود قبل از سپردن گربه خود به پانسیون، از نزدیک به صورت حضوری پانسیون را ببینید و محیط آن را بررسی کنید. سپس با اطمینان کامل گربه خود را به آنها بسپارید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *