قیمت عایق صوتی درب اتاق و آپارتمان

عایق صوتی درب

یکی از مواردی که هنگام استراحت در منزل، موجب آزار و اذیت انسان­‌ها می­‌شود، سر و صدای بیش از اندازه‌­ای است که ممکن است از محیط بیرون به محیط درون منتقل شود. لذا کسانی که از این مشکل رنج می­‌برند به دنبال راهی هستند که از این مشکل نجات یابند. یکی از راه‌­ها، گذاشتن عایق صوتی درب یا استفاده از درب آکوستیک در محیط مورد نظر است که باعث ایجاد امنیت و آرامش است. البته لازم به ذکر است که استفاده از عایق صوتی درب، فقط مختص خانه نیست بلکه در هر مکانی می‌­توان از آن بهره برد. همچنین استفاده از عایق صوتی درب، نه تنها از سر و صدا جلوگیری می­‌کند بلکه استفاده از آن نیز باعث جلوگیری از انتقال سرما یا گرما به مکان مورد نظر می‌­شود، پس می­توان گفت که عایق صوتی درب تا حدودی به عنوان عایق حرارتی نیز می­‌تواند باشد.

برای مشاوره در زمینه درب آکوستیک می توانید تماس بگیرید
تعمیر کار درب چرمی و درب آکوستیک تایید شده از طرف سایت استاده
نام: برادران محمدزاده
تلفن کارگاه: 0216672565602166715970
تلفن همراه: 0912489981809122841161
آدرس: تهران – خ جمهوری – خ سرهنگ سخایی – جنب بیمارستان شرکت نفت – پلاک 63

تماس و مشاوره رایگان

نحوه عایق صوتی نمودن درب

یکی از راه­‌هایی که برای جلوگیری از سر و صدا به محیط داخل پیشنهاد می­‌شود این است که وزن در زیاد­تر شود (تا حد استاندارد)، یعنی با گذاشتن وسایلی مانند پتو­های عایق صدا، درزگیر عایق، واشر درب و… می‌­توانید ضخامت در مورد نظر را تا حدودی افزایش دهید تا از ورود صدا به محیط درون جلوگیری کنید. البته این راه به کسانی پیشنهاد می­‌شود که قصد هزینه برای درب مکان مورد نظر نداشته باشند.

استفاده از درب چرمی ضد صدا

یکی دیگر از راه­‌هایی که به منظور عایق نمودن درب انجام می‌­شود، استفاده از درب چرمی ضد صدا است. این نوع درب­‌ها از روکش­‌های چرمی ساخته شده‌­اند و روی درب‌­ها با استفاده از گل میخ‌­­ها به صورت لمسه دوزی شده اند. هم چنین این درها نه تنها باعث جلوگیری از ورود سر و صدا به  محیط می­‌شوند بلکه تا حدودی موجب صرفه جویی در انرژی نیز خواهند شد. از آن جایی که درب­‌های چرمی ضد صدا  دارای سوراخ یا حفره­ای نیستند لذا صدا از آن­ها کم­تر عبور داده می‌­شود. این نوع درب­‌ها در طرح‌­ها و رنگ­‌های مختلف و بر اساس سلیقه مشتری تولید می­‌شوند. بنابراین می­‌توان گفت که باعث زیبایی ظاهری محیط نیز خواهند شد. از درب­‌های چرمی ضد صدا در موارد گوناگونی استفاده می‌­شود که می­توان به عایق صوتی سرویس بهداشتی، عایق صوتی درب آپارتمان، درب دفاتر و شرکت‌­ها، درب سالن سینما، سالن­‌های کنفرانس و… اشاره کرد.

بستن درز و شکاف‌­های کنار درب

یکی از دیگر از روش‌­هایی که برای عایق نمودن درب انجام می­‌شود، بستن درز­ها و شکاف­‌هایی است که ممکن است کنار درب وجود داشته باشند. با پر کردن درز­ها و شکاف­‌های کنار درب، تا حدودی می‌­توان از انتقال صدا جلوگیری کرد. بنابراین با گذاشتن درزگیر می‌­توان درز­ها و شکاف­‌های موجود را پوشاند. برای شناسایی درزها و شکاف­‌های موجود کنار درب بهتر است که نورهای موجود در خانه را از بین ببرید، یعنی با استفاده از پرده‌­ها، پنجره­‌های داخل محیط را بپوشانید و تمام چراغ ها را نیز خاموش کنید. سپس تمام چراغ­‌های محیط بیرون را روشن کرده و با ورود نور به محیط داخل، از درز­ها و شکاف­‌های موجود کنار درب آگاه شوید. هم چنین یکی دیگر از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌­توان درز­ها و شکاف­‌های مورد نظر را پوشاند، استفاده از چسب چوب نیز می­‌باشد.

استفاده از رنگ­‌های جذب­ کننده صدا

یکی دیگر از روش‌­هایی که برای جلوگیری از انتقال صوت از یک محیط به محیط‌­های مجاور می‌­شود، استفاده از رنگ‌­های جاذب صدا است که معمولا در ساخت این نوع رنگ‌­ها موادی استفاده شده که تا حدی باعث کاهش آلودگی­‌های صوتی می‌­شود. این نوع رنگ­‌ها را می‌­توان از رنگ فروشی تهیه کرده و طبق دستورالعملی که در کاتالوگ آن نوشته شده، استفاده کرد. البته این روش نسبت به سایر روش­‌ها از هزینه بیشتری برخوردار است.

ذکر برخی از عواملی که در عایق نمودن درب تاثیر گذارند

یکی از مواردی که باعث انتقال صدا از محیط بیرون به محیط درون یا برعکس می­‌شود، جنس چوب در مورد نظر است. به عبارت دیگر درب­‌هایی که از چوب­‌های ضخیم­‌تر و تو پر ساخته شده‌­اند نسبت به درب­‌هایی که تو خالی بوده و وزن کم­تری دارند، کم­تر باعث انتقال صدا به محیط اطراف می­‌شوند.

به طور کلی عایق نمودن درب نسبت به عایق نمودن وسایل دیگر مانند لمسه کاری دیوار یا پنجره، کاری پیچیده­­‌تر است و باید اصولی انجام شود. برای مثال برای جلوگیری از انتقال صدا از شیشه،( متخصصین شیشه بری در استاده ) می­توان از پرده‌های عایق صوتی استفاده کرد. همچنین برای عایق نمودن دیوار می­‌توان با زدن یک قاب روی دیوار یا گذاشتن کتابخانه‌­ای پشت دیوار، دیوار مورد نظر را عایق کرد، ولی انجام این کار­ها برای عایق نمودن درب، پیشنهاد نمی‌­شود.

مزایای عایق صوتی درب

  • استفاده از عایق صوتی درب، باعث جلوگیری از انتقال صدا یا کم کردن صدا به محیط‌­های مجاور می­‌شود.
  • استفاده از عایق صوتی درب، باعث ایجاد آرامش در محیط مورد نظر می­‌شود.
  • عایق صوتی درب تا حدودی در صرفه جویی انرژی نقش بسزایی دارد.
  • استفاده از عایق صوتی درب باعث می­‌شود که پژواک صدا در محیط مورد نظر کاهش یابد.

نتیجه گیری

یکی از موثرترین راه­‌ها برای جلوگیری از انتقال صدا به محیط­‌های مجاور، ایجاد امنیت و آرامش بیشتر در محیط و… استفاده از عایق صوتی درب می­‌باشد. به عبارتی دیگر، عایق صوتی درب، پوششی است که استفاده از آن، باعث کاهش آلودگی­‌های صوتی می‌­شود.

امروزه در سراسر جهان یکی از مدرن‌ترین و موثرترین عایق­‌های جذب کننده صدا، عایق صوتی درب است که در مکان­­‌های مختلف و به شکل­‌های گوناگون کاربرد­ها و مزایای زیادی دارد که در این مقاله به صورت مختصری درباره آن­ها پرداختیم.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.