برد یخچال قطعه‌ای مهم در یخچال است که عملکرد بسیاری از قطعات دیگر وابسته به آن است. از این رو تعمیر برد یخچال هیمالیا و سرویس آن اهمیت پیدا می‌کند.

برد یخچال هیمالیا یا همان برد الکترونیکی یخچال، روی یخچال یا داخل آن قرار گرفته که به عنوان مرکز فرمان عمل می‌کند. درواقع عملکرد قطعات دیگر توسط برد الکترونیکی یخچال کنترل می‌شود و بعد شروع به فعالیت می‌کند. به همین دلیل اگر برد آسیب بیند یا هریک از چیپ‌ها از کار بیفتد، عملکرد آن قطعه مختل می‌شود. از این جهت تعمیرات برد هنگام تعمیر یخچال هیمالیا اهمیت پیدا می‌کند.

از آن جایی که برد الکترونیکی از اهمیت بالایی برخوردار است، تعمیر برد یخچال هیمالیا را حتما به دست یک تکنسین ماهر بسپارید تا برد آسیب بیشتری نبیند و عمر بالایی داشته باشد. اگر مهارت و تجربه کافی در این زمینه ندارید، با کلیک برروی صفحه تعمیر یخچال در استاده، به لیستی از متخصصین حرفه‌ای یخچال دسترسی پیدا می‌کنید.

قیمت تعمیر برد یخچال هیمالیا

حدود هزینه تعمیر برد یخچال هیمالیا بین 150.000 الی 3.000.000 تومان می‌باشد.

نمی‌توان برای تعمیر برد یخچال هیمالیا قیمت واحد در نظر گرفت، چرا که ممکن است ایرادات مختلفی داشته باشد که باتوجه به آن‌ها قطعا هزینه تعمیر متفاوت خواهد بود. گاهی ممکن است نیاز باشد برخی قطعات تعویض شوند. به همین دلیل علاوه بر هزینه تعمیر، قیمت آن قطعه جدید نیز محاسبه می‌شود. به علاوه زمان اقدام شما برای تعمیر و مقدار خرابی بسیار در هزینه آن تاثیرگزار خواهد بود. بنابراین برای تعیین و محاسبه هزینه تعمیر برد یخچال هیمالیا ابتدا با متخصص این زمینه تماس بگیرید. سپس با راهنمایی کارشناسان و تشخیص تکنسین باتجربه و مورد اطمینان، از هزینه تعمیر برد یخچال اطلاع یابید.

علائم خرابی برد یخچال فریز هیمالیا

اولین راه برای تعمیر برد یخچال هیمالیا، شناخت نشانه‌ها و علائم خرابی برد الکترونیکی است. ابتدا باید مطمئن شوید مشکل از برد است یا خیر. در ادامه به بررسی این علائم و راه حل رفع آن‌ها در صورت امکان می‌پردازیم. بررسی کامل ارور AL یخچال فریزر هیمالیا را اینجا بخوانید.

روشن نشدن یخچال

اگر یخچال روشن نمی‌شود، دلیل می‌تواند موتور، برد و یا جریان برق باشد. حال سوال این است که چگونه تشخیص دهیم مشکل مربوط به کدام یک است. برای این تشخیص ابتدا جریان برق را بررسی کنید. بدین صورت که بینید آیا کابل و یا پریز مشکل نداشته باشند و جریان برق بدون اختلال وارد یخچال می‌شود. اگر مشکل از جریان برق نبود، سراغ بررسی موتور و برد الکترونیکی می رویم.

بدین صورت که اگر یخچال را روشن می‌کنید و تا مرحله استارت جلو می‌رود و نه بیشتر، مشکل از موتور است و موتور باید توسط تکنسین ماهر بررسی شود. در غیر این صورت، مشکل از برد است و باید برای تعمیر برد یخچال هیمالیا اقدام شود. از کجا بفهمیم موتور یخچال سوخته یا سالمه؟

عدم تغییر بعد از تعمیر قطعات

اگر یخچال هیمالیا شما دچار خرابی شده است و شما اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر کردید اما هیچ تغییری حاصل نشد، مشکل از برد الکترونیکی یخچال شما است. چرا که همانطور که گفته شد برد یخچال وظیفه کنترل و فرمان عملکرد قطعات دیگر را دارد. اگر چیپ مربوط به قطعه‌ای در برد یخچال آسیب ببیند و خراب شود، آن قطعه کار نخواهد کرد. ممکن است شما ابتدا تصور کنید مشکل از خود قطعه است، در حالی که مشکل از برد است و باید تعمیر شود. برای تعمیر برد یخچال هیمالیا حتما از فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا عیب یابی را به درستی انجام دهد و با مهارت و تجربه کافی به رفع عیب بپردازد. کارشناسان معرفی شده در استاده می‌توانند شما را در این زمینه کمک کنند.

خاموش و روشن شدن یخچال

اگر یخچال شما روشن و خاموش می‌شود، مشکل از برد است و باید هر چه سریع‌تر برای تعمیر برد یخچال هیمالیا اقدام کنید، چرا که اگر این مسئله ادامه‌دار باشد، آسیب شدیدی به موتور یخچال وارد می‌شود و هزینه شما چند برابر می‌شود تا به تعمیر قطعات دیگر علاوه بر برد بپردازید. برای تعمیر برد یخچال هیمالیا از متخصصین ماهر کمک بگیرید.

تعمیر برد یخچال هیمالیا که در پشت یا بالای یخچال ساید بای ساید هیمالیا قرار دارد، باید توسط متخصص تعمیر و بررسی شود.

دلایل خرابی برد یخچال فریز

حال باید به صورت خلاصه دلایل خرابی برد یخچال هیمالیا را نام ببریم تا شما آن‌ها را در نظر داشته باشید که در صورت مشاهده این عوامل، آن‌ها را از میان بردارید تا برد و در پی آن قطعات آسیب نبینند.

  • نفوذ آب به برد یخچال: دلیل سوم برای خرابی برد یخچال، نفوذ اب به برد یخچال است که در این صورت برد می‌سوزد و باید تعویض شود. به همین خاطر توصیه می‌سود هنگام شستشو دقت کافی را داشته باشد و اجازه ندهید آب به داخل برد نفوذ کند و باعث سوختن آن شود. یخچال را چگونه تمیز کنیم تا مشکلی پیش نیاید؟ بهترین روش نظافت یخچال!
  • نوسان جریان برق: اولین عامل که می‌توان به عنوان علت خرابی برد یخچال نام برد، نوسان جریان برق است. اگر نوسانات جریا برق وجود داشته باشد، برد آسیب خواهد دید و در پی آن قطعات دیگر خراب می‌شوند.
    • برای جلوگیری از بروز این اتفاق از یک محافظ اختصاصی برای یخچال خود استفاده کنید. منظور از اختصاصی این است که این محافظ تنها برای یخچال باشد و دستگاه‌های دیگر را به آن وصل نکنید.
  • بی‌توجهی به خرابی قطعات یخچال: عامل دیگری که می‌تواند باعث خرابی برد یخچال شود، بی‌توجهی به خرابی قطعات یخچال است. اگر قطعه‌ای آسیب دیده باشد و شما آن را نادیده گرفته باشید برای تعمیر آن اقدام نکرده باشید، احتمال خرابی برد یخچال وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما سرویس دوره‌ای را انجام دهید و اگر متوجه خرابی و آسیب دیدن قطعه‌ای سدید، به رفع آن بپردازید. برای بررسی و تعمیر قطعات یخچال از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در