برای نقاشی ساختمان، یکی از مهم‌ترین مواردی که نقش به سزایی در ظاهر ساختمان دارد، رنگ است. سه تا از رنگ‌های پرطرفدار که کاربرد بسیار زیادی دارند و مطابق سلیقه‌ی تعداد زیادی از افراد هستند، رنگ‌ شکلاتی، رنگ نسکافه ای و رنگ کاپوچینو هستند. در ادامه به بررسی بیشتر این سه رنگ محبوب خواهیم پرداخت. برای مشاهده خدمات نقاشی ساختمان بر روی آن کلیک کنید.

این سه رنگ می‌توانند با قرار گرفتن در کنار هم به شیوه‌های مختلف، جلوه‌های متنوعی را برای دکوراسیون ایجاد کنند. اگر از رنگ شکلاتی بیشتر استفاده شود(مثلا برای دیوار)، احتمال کوچکتر به نظر آمدن فضای ساختمان وجود دارد. بنابراین باید در استفاده از آن احتیاط کرد. بهتر است قبل از رنگ کردن، اطلاعات کافی درباره نحوه انتخاب رنگ نقاشی ساختمان مناسب با دکوراسیون داخلی منزل داشته باشید. باتوجه به اینکه ترکیب رنگ کاری دقیق است و با کمتر و بیشتر کردن رنگ‌های مختلف می‌توان رنگ‌های متنوع و جدیدی بدست آورد، در ادامه‌ی مطالب به بررسی ترکیب رنگ شکلاتی، نسکافه‌ای و کاپوچینو می‌پردازیم. برای نقاشی ساختمان می‌توانید نقاشی ساختمان با رنگ نانو را امتحان کنید!

رنگ ساختمانی نسکافه ای

رنگ نسکافه ای یکی از رنگ‌های بسیار شیک و پرکاربرد است و از آن در قست‌های مختلف ساختمان مثل پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی دفتر کار می‌توان استفاده کرد. البته استفاده از این رنگ صرفا مربوط به دیوار و نقاشی درب و پنجره نمی‌شود و می‌توان برای وسایل و متعلقات ساختمان مثل کابینت یا مبلمان از آن استفاده کرد و یا با رنگ‌های دیگر ست کرد.

رنگ‌های مورد نیاز برای بدست آوردن این ترکیب عبارتند از: رنگ‌های سفید، قرمز، مشکی و گل ماشی

برای بدست آوردن رنگ نسکافه‌ای به ازای هر یک کیلو رنگ سفید به مقادیر زیر از رنگ‌ها نیاز است:

 • چند قطره رنگ مشکی
 • یک قاشق غذاخوری گل ماشی
 • نصف قاشق چای خوری رنگ قرمز

سپس همه‌ی این رنگ‌ها را در رنگ سفید می‌ریزیم و آن‌ها را به خوبی با یکدیگر ترکیب می‌کنیم تا رنگ نسکافه‌ای ما بدست آید. البته با توجه به رنگ دلخواه شما، می‌توانید با افزایش میزان رنگ سفید، نسکافه‌ای روشن‌تر و با افزایش رنگ‌های دیگر، نسکافه‌ای تیره‌تر تهیه کنید. کاتالوگ رنگ اکریلیک دیوار، انواع رنگ اکریلیک چیست؟

لازم به ذکر است که گل ماشی به عنوان رنگ پایه برای رنگ‌هایی مثل رنگ نسکافه‌ای یا شکلاتی استفاده می‌شود.

رنگ ساختمانی شکلاتی

 • برای ساخت و تهیه‌ی رنگ شکلاتی به رنگ قرمز، گل ماش، قهوه ای و زرد نیاز است.
 • ابتدا رنگ سفید را خوب قاطی کنید.
 • پس از اینکه رنگ سفید را خوب قاطی کردید، مقدار کمی از ماده رنگ قرمز را به آن اضافه کنید و آن را حسابی هم بزنید.
 • پس از آن باید مقداری از ماده رنگ گل ماش به رنگ بدست آمده، اضافه شود.
 • در آخر برای اینکه رنگ شکلاتی مورد نظر را درست کنید نیاز به اضافه کردن مقداری رنگ قهوه ای و زرد دارید. پس این رنگ‌ها را نیز اضافه کنید و همه را باهم مخلوط کنید تا رنگی یک دست بدست بیاید.

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار را اینجا ببینید. همراه طرح‌های نمونه

میزان رنگ مورد نیاز از هریک از رنگ‌های غیر سفید، کاملا بستگی به رنگ دلخواه شما دارد و می‌توانید با کم و زیاد کردن آن‌ها رنگ دلخواه خود را بسازید. اما میزان مورد نیاز وپیشنهادی، مقادیر زیر می‌باشد:

 • در یک کیلوگرم از رنگ سفید
 • یک قاشق غذاخوری گل ماشی
 • نصف قاشق چای خوری رنگ قرمز
 • نصف قاشق چای خوری رنگ زرد
 • چند قطره رنگ مشکی
 • نصف قاشق چای خوری رنگ قهوه‌ای

رنگ ساختمانی کاپوچینو

رنگ کاپوچینو نیز یکی از رنگ‌های پرطرفدار است که در قسمت‌های مختلف ساختمان می‌توان از آن استفاده کرد. درواقع می‌توان از آن به همراه رنگ‌های دیگر برای داشتن یک دکوراسیون شیک و زیبا استفاده کرد.
این رنگ بسیار شبیه رنگ نسکافه‌ای است و با یک تغییر جرئی می‌توان رنگ کاپوچینو را تهیه کرد. برای تهیه‌ی این رنگ، می‌توان از همان ترکیب رنگ نسکافه‌ای استفاده کرد، اما رنگ گل ماش آن را بیشتر اضافه کرد. رنگ گرم و سرد را چور در دکوراسیون استفاده کنیم؟
چند قطره رنگ مشکی، یک و نیم قاشق غذاخوری گل ماشی و نصف قاشق چای خوری رنگ قرمز را با یک کیلوگرم سفید ترکیب کنید و رنگ نسکافه‌ای را بسازید.

ترکیب رنگ نسکافه ای برای چوب

همانطور که گفته شد، برای تهیه‌ی این رنگ، به رنگ سفید و گل ماش و مشکی و قرمز نیاز است. بدین صورت که از هریک از این رنگ‌ها به مقدار خیلی کم(در حد یک قاشق) به ازای هر یک کیلوگرم رنگ سفید استفاده می‌کنیم و بسته به تیرگی یا روشنی رنگ دلخواه، میزان آن ‌هارا تغییر می‌دهیم. آموزش رنگ کردن درب چوبی و نمونه رنگ آمیزی درب را حتما مشاهده کنید.

ترکیب رنگ نسکافه ای درب حیاط

اگر درب حیاط شما فلزی است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر استفاده شود تا جذابیت بیشتری داشته باشد، اما اگر درب حیاط چوبی است، رنگ‌های روشن نیز حس خوبی را القا می‌کنند و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. رنگ نسکافه‌ای نیز یکی از رنگ‌هایی است که جلوه‌ی زیبایی دارد و می‌تواند در این زمینه استفاده شود.

رنگ شکلاتی برای درب حیاط

همانطور که گفته شد، از رنگ‌های شکلاتی و نسکافه‌ای و کاپوچینو می‌توان در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد. یکی از این موارد در حیاط است و گفته شد که برای در‌های فلزی رنگ‌های تیره‌تر مثل مشکی و شکلاتی پیشنهاد می‌شود ولی برای درب‌های چوبی از همه‌ی رنگ‌ها می‌توان استفاده کرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در