در حال حاضر تلویزیون‌هایی که در بازار وجود دارد، زیبایی بیشتری نسبت به تلویزیون‌های قدیمی و امکانات بیشتری دارند. اما با وجود این فاکتورهای مثبت نیاز به مراقبت بیشتری نیز دارند و شاید ضربه‌ای کوچک باعث ایجاد شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون شود و یا اینکه مجبور به پرداخت هزینه تعویض و تعمیر تلویزیون LCD شکسته شوید. در اکثر مواقع علت شکستن صفحه تلویزیون به خاطر جست و خیز و کنجکاوی بیش از حد کودکان در خانه است. اما به هر حال در صورت به وجود آمدن این مشکل باید به فکر رفع آن بود. به همین دلیل در این صفحه قصد داریم درباره شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون و هزینه تعمیر و تعویض آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون

روزانه تعداد زیادی LED و LCD دچار مشکل می‌شوند که در اکثر مواقع مشکل به خاطر آسیب دیدن پنل تلویزیون است. اما شاید برای شما سوال باشد که آیا در صورت شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون، پنل قابل تعمیر است و هزینه آن چقدر است؟

تلویزیون‌های ال ای دی یک صفحه و ماژور دارند که روی پلت اصلی تلویزیون قرار دارد. در فاصله میانی صفحه ماژور و پلت، صفحات پولاریزه نور قرار گرفته است که نور لامپ‌های بک لایت را در تمام سطح پنل به صورت یکسان پخش می‌کند. برای تعمیر بک لایت تلویزیون بهتر از قبل از اقدام برای این کار حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

زمانیکه صفحه پنل دچار ضربه شود و سبب شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون شود، در اولین مرحله صفحه ماژور آسیب دیده و می‌شکند. در صورت شکستن صفحه ماژور متاسفانه در هیچ کدام از برندهای تلویزیون موجود در بازار قابل تعمیر نیست. به عبارت بهتر در صورت آسیب صفحه ماژور باید این صفحه را تعویض کنید و نیاز به تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون برای صفحات پلاریزه و بک لایت نیست.

هزینه تعمیر و تعویض ال ای دی تلویزیون

تعویض پنل شکسته فقط در نمایندگی برند تلویزیون انجام می‌شود.

سایز تلویزیونقیمت به تومان
32 اینچبین 1.100.000 تا 2.400.000
40 اینچ1.900.000 تا 2.400.000
42 اینچ2.400.000 تا 4.000.000
48 اینچ4.000.000 تا 6.000.000
55 اینچ6.000.000 تا 10.000.000

قیمت تعمیر و تعویض پنل تلویزیون برای انواع برندهای سامسونگ، ال جی و … را اینجا مشاهده کنید.

در صورتی که با شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون مواجه شدید، هزینه تعمیر و تعویض این قطعه با توجه به برند تلویزیون متفاوت خواهد بود. همچنین در تعیین هزینه تعمیر و تعویض سایر هزینه‌های موجود مانند مالیات و حمل و نقل نیز حساب می‌شود. در این صورت تعمیر صفحه ال ای دی تلویزیون هزینه زیادی تا ۸۰ درصد ارزش خود تلویزیون خواهد بود و تعمیر آن اصلا به صرفه اقتصادی نیست. بهترین کار در این حالت تعویض صفحه ال ای دی است که برای انجام این کار بهتر است به نمایندگی معتبر تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ چه چیزی می‌تواند باشد؟ راهکارهای آن را بخوانید.

هزینه تعویض صفحه ال ای دی تلویزیون نیز با توجه به برندهای مختلف موجود در بازار متفاوت است. با توجه به اینکه از ابتدای سال با افزایش قیمت دلار مواجه بودیم، این مسئله بر روی قیمت تعمیر و تعویض LCD شکسته و پنل ال ای دی تاثیر زیادی داشته و به یکباره با افزایش سرمایه سرسام‌آوری روبرو شده است. از سوی دیگر به علت جلوگیری واردات پنل تلویزیون به کشور با کم بودن این قطعه روبه‌رو هستیم که این مسئله نیز بر روی افزایش قیمت تعمیر و تعویض LCD شکسته و سایر قطعات آن و پنل ال ای دی تاثیر گذاشته است. در ادامه با توجه به نوع برند تلویزیون و مدل‌های مختلف هر برند، هزینه تعمیر و تعویض LCD شکسته نیز بیان می‌شود.

هزینه تعویض ال سی دی شکسته ال جی

افزایش یکباره قیمت‌ها و قطع واردات تلویزیون ال جی در بازار باعث افزایش قیمت این تلویزیون شده است. البته علاوه بر افزایش قیمت انواع مدل‌های تلویزیون ال جی، هزینه تعمیر و تعویض قطعات آن نیز افزایش یافته است. مهم‌ترین قطعه در تعمیر تلویزیون ال جی که بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون است. در تلویزیون ال جی نیز با توجه به سایزهای مختلف این محصول، قیمت پنل متفاوت است.

سایز تلویزیونقیمت به تومان
42 اینچ2.400.000 تا 2.800.000
48، 49 و 50 اینچاز 3.000.000
55، 60 و 65 اینچاز 4.000.000

هزینه تعویض LCD برند سامسونگ

سایز تلویزیونقیمت به تومان
40 اینچاز 2.500.000
43 اینچاز 2.700.000
46 تا 50 اینچاز 3.000.000
55، 60 و 64 اینچاز 4.000.000

در پایان

با توجه به اینکه قیمت دلار از ابتدای سال ۹۹ با افزایش یکباره مواجه بوده است، این مسئله بر روی تمامی کالاهای وارداتی و از جمله تلویزیون ال ای دی تاثیر گذاشته است. در این بین در صورت شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون هزینه تعمیر و تعویض آن با توجه به برند تلویزیون و سایز آن متفاوت است. همچنین لازم به ذکر است که نوسان قیمت موجب می‌شود که حداقل قیمت‌ها و محدوده آن بیان شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در