تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره ای و ساده

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

 • تعویض بلبرینگ فن کولر گازی

  در طول زمان استفاده از کولر گازی یا اسپیلت، ممکن است دست به تعمیر کولر گازی یا تعویض برخی از قطعات آن بزنید. تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره‌ای یا ساده یکی از تعویض‌های پرتکرار این وسیله پرکاربرد است. در این صفحه با ما باشید تا ضمن اشاره به کارکرد و وظیفه فن کولر گازی، به نکات مهم در خصوص تعویض آن نیز اشاره کنیم.

  وظیفه بلبرینگ فن کولر گازی

  همگی ما با کارکردهای کولر گازی در زندگی روزمره آشنا هستیم و به احتمال زیاد تجربه‌های شیرینی در خصوص استفاده از آن داریم. فن کولر گازی یکی از قطعات مهم و حساس اسپیلت بوده که بدون آن، کارکرد اصلی این وسیله مختل خواهد شد. وظیفه تامین هوا برای خنک سازی کمپرسور را دارد. علت کار نکردن فن کولر گازی چیست؟

  به طوری که هوا را از محیط گرفته و هوای خنک را منتشر می‌کند. بنابراین نقش فن در چرخه تولید هوای خنک بسیار حیاتی است. فن اسپیلت خود دارای اجزای مختلفی بوده که شامل موتور، پروانه، بلبرینگ فن کولر گازی و برخی اجزای دیگر است. بنابراین در صورت خرابی فن، باید بررسی کنیم که کدامیک از قطعات آن دچار نقص شده است. برخی از قطعات را می‌توان تعمیر و برخی دیگر را نیز می‌توان با سرویس کولر گازی تعویض کرد.

  تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره‌ای و ساده

  قبل از هر نکته‌ای ما پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر کولر گازی را به افراد حرفه‌ای این حوزه بسپارید. آنها تجربه بیشتری داشته و بهتر می‌توانند علت خرابی کولر گازی را تشخیص دهند. با این حال، در خصوص تعویض فن بلبرینگ فن گولر گازی نکاتی وجود دارند که به آنها اشاره می‌کنیم.

  مشکل کدام بخش کولر گازی است؟

  هر گونه خرابی کولر گازی همیشه به فن آن مربوط نیست. هر چند که فن قطعه اصلی آن را تشکیل می‌دهد. اما ممکن است خرابی کولر گازی مربوط به موارد و قطعات دیگر باشد. بنابراین قبل از انجام هر کاری باید دست به عیب‌یابی کولر گازی بزنید. بعد از آنکه اطمینان حاصل کردید که اشکال از خرابی فن کولر گازی است، آنگاه به سراغ تعمیر آن خواهید رفت. بهترین گاز کولر گازی کدام است؟

  کدام بخش از فن معیوب است؟

  چناچه بعد از عیب‌یابی، برای شما محرز شد که ایراد از فن کولر گازی است، در اینجا نیز باید مشخص کنید که مشکل از کدام بخش فن است. چرا که فن کولر گازی نیز از اجزای دیگری تشکیل شده که البته یکی از مهم‌ترین آنها بلبرینگ فن کولر گازی است. ممکن است ایراد از برخی قطعات دیگر فن از جمله ترموستات، ترمیستور، خازن، سوئیچ، موتور فن و برخی موارد دیگر باشد.

  دقت کنید که در صورت خرابی بلبرینگ فن کولر گازی، کارکرد اصلی کولر دچار مشکل شده و به نوعی دیگر قادر به تولید هوای خنک نخواهد بود. باز هم تاکید می‌کنیم که عملیات عیب‌یابی را به خوبی انجام دهید تا نیاز به دوباره‌کاری و انجام کارهای تکراری نباشید. در صورت خرابی بلبرینگ فن کولر گازی، نیاز است موتور را باز کنید.

  موتور باز شود، بلبرینگ‌ چک شود

  برای تعویض بلبرینگ فن کولر گازی نیاز است تا موتور را باز کنید. این کار را به دقت انجام دهید تا آسیب دیگری به کولر گازی وارد نشود. برای باز کردن موتور کولر گازی نیاز است که از آچار یا پیچ گوشی استفاده کنید. سپس باید بلبرینگ‌ها را از موتور خارج کنید و شدت آسیب‌دیدگی آنها را بررسی کنید.

  در برخی موارد ممکن است بتوان بلبرینگ فن کولر گازی را تعمیر کرد. اما در اکثر موارد این قطعه قابل تعمیر نبوده و نیاز به تعویض دارد. برای تعویض باید بلرینگ‌های آسیب دیده را خارج و آن را با قطعات نو جایگزین کرد. در اینجا نیاز است دقت کنید که بلبرینگ را به صورت اشتباهی و اصطلاحا سر و ته، جاسازی نکنید. بعد از جاسازی تعویض فن کولر گازی پنجره‌ای یا ساده، دوباره به همان ترتیب باید موتور را جاسازی کنید.

  سرویس کولر گازی هر چند وقت یکبار باید انجام شود تا مشکلات جدی برای کولر گازی پیش نیاید؟

  از قطعات اصل و فابریک استفاده کنید

  ممکن است برای پیدا کردن بلبرینگ فن کولر گازی اصل و فابریک مقداری با مشکل مواجه شوید. با این حال، از به کار بردن قطعات کم‌کیفیت و دست دوم جدا خودداری کنید. چرا که فقط هزینه تعویض فن کولر گازی را برای شما دوچندان خواهد کرد. قطعات اصل و فابریک برای شما مدت‌ها کار کرده و نیازی به پرداخت هزینه دوباره بابت خرید آنها نیست.

  در برخی از موارد مشاهده شده که افراد به جای تعویض بلبرینگ فن کولر گازی، اقدام به تعویض موتور آن می‌کنند که این کار بسیار اشتباه است. چرا که اساسا نیازی به این کار نخواهد بود. به همین علت است که ما تاکید می‌کنیم حتما از افراد متخصص برای تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره‌ای استفاده کنید. البته که استفاده از قطعات اصل و باکیفیت را نیز نباید از یاد ببرید.

  کلام پایانی

  در صورتی که برای تعویض بلبرینگ دست به آچار نیستید و یا ابزارهای لازم را در دسترس ندارید این نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است اقدام برای تعویض این قطعه برای شما دردسرساز و یا هزینه بردار باشد. بنابراین در صورتی که شرایط این کار را ندارید بهتر است تعویض بلبرینگ فن کولر گازی را به یک سرویسکار کولر گازی بسپارید.

  مطالب مرتبط برای شما...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.