تنظیم دمای یخچال و فریزر بر روی درجه دمایی ایمن باعث نگهداری از مواد غذایی و محافظت آنها در برابر فساد و خراب شدن خواهد شد. باید توجه داشته باشید که هر دستگاه سیستم تنظیم دمای خاص خود را دارد. بنابراین برای کنترل دمای یخچال و فریزر خود نیاز است با سیستم دستگاه آشنایی کامل داشته باشید. جهت اقدام برای تعمیر یخچال الکترواستیل در استاده می‌توانید با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید. از این رو قصد داریم در این صفحه استاده درمورد روش تنظیم دمای یخچال الکترواستیل را آموزش داده و نکاتی مهم و کلیدی پیرامون این موضوع را به همراه عزیزان بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

آموزش تنظیم دمای یخچال الکترواستیل جدید و قدیمی

هر دستگاه دمای ایده آل و استاندارد مخصوص به خود را دارد. توصیه می‌کنیم جهت تشخیص دمای استاندارد، قبل از تنظیم دمای یخچال الکترواستیل حتما دفترچه‌ی راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید. همچنین پیشنهاد ما به شما عزیزان این است به جای تغییرات یکباره و ناگهانی، دمای یخچال را به صورت آرام و تدریجی تغییر دهید.

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES23 الکترویونیک

در یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES23 الکترویونیک صفحه‌ی نمایشگر برد یخچال و فریزر به صورت جداگانه قرار گرفته اند.

در صفحه نمایشگر برد یخچال الکترواستیل گزینه‌های: LOCK، UNLOCK، SUPER COOL، REF. TEMP، VACATION، UP و DOWN وجود دارد. جهت تنظیم دمای یخچال الکترواستیل مدل ES23 الکترویونیک ابتدا گزینه‌ی REF. TEMP را فشار داده و سپس می‌توانید دمای یخچال را از منفی 5 الی 15 درجه تنظیم نمایید.

همچنین درصورتی که قصد دارید سریعا یخچال خنک شود، می‌بایست گزینه‌ی SUPER COOL را به مدت 5 ثانیه بفشارید.

همچنین در صفحه نمایشگر برد فریزر الکترواستیل مدل ES23 گزینه‌های: LOCK، UNLOCK، SUPER ICE، SUPER FREEZE، FREEZER، VACATION، CUBED، CRUSHED، ICE OFF، WATER، OK، UP و DOWN قابل مشاهده می‌باشد.

  • تنظیم دمای فریزر الکترواستیل از طریق صفحه‌ی نمایشگر لمسی گزینه‌ی Freezer را انتخاب کنید. سپس با روشن شدن گزینه‌های Up و Down، دمای فریزر را می‌توانید از دمای منفی 30 تا صفر درجه تنظیم نمایید.
  • درصورتی که گزینه‌ی VACATION را به مدت 5 ثانیه بفشارید، دستگاه را روی حالت تعطیلات تنظیم نموده اید. در این حالت کنترل دمای یخچال و فریزر تماما در اختیار دستگاه خواهد بود. شما می‌توانید با فشار دادن مجدد این گزینه به مدت 5 ثانیه دستگاه را از این حالت خارج نمایید.
  • با نگه داشتن گزینه‌ی SUPER COOL به مدت 5 ثانیه، یخچال یا فریزر سریعا خنک خواهند شد. همچنین جهت غیرفعال نمودن این حالت، مجددا 5 ثانیه گزینه‌ی SUPER COOL را لمس کنید.
تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES23 الکترویونیک

لازم به ذکر است درصورتی استفاده نکردن از صفحه‌ی نمایشگر برد یخچال یا فریزر الکترواستیل به مدت طولانی، صفحه‌ی نمایشگر به شکل خودکار قفل می‌شود. جهت قفل یا باز کردن صفحه‌ی نمایشگر می‌بایست هرکدام از کلیدهای موردنظر را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.

در صفحه‌ی نمایشگر برد یخچال‌های الکترواستیل شما می‌توانید علاوه بر دمای محیط داخلی، دمای اطراف دستگاه نیز تحت عنوان AMB. TEMP نمایش داده می‌شود.

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES24 سری پرایم

روش تنظیم دمای یخچال التکرواستیل مدل ES24، کاملا مشابه مدل ES23 می‌باشد که پیش‌تر به آن پرداخته شد.

تنظیم دمای یخچال فریزر الکترواستیل مدل ES35 الکتروالتیما

در این مدل یک صفحه‌ی نمایشگر برد برای یخچال و فریزر درنظر گرفته شده است. این صفحه دارای نور پس زمینه‌ی آبی می‌باشد. در این صفحه‌ی نمایشگر گزینه‌های: نمایشگر دمای محیط، کنترل کننده‌ی دمای یخچال، کنترل کننده‌ی دمای فریزر، سیستم سرمایشی و انجماد سریع، سیستم تعطیلات، UP، DOWN، LOCK و UNLOCK قابل مشاهده می‌باشند.

بررسی روش تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES27 الکترواستار

بررسی روش تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل ES27 الکترواستار

در این مدل از یخچال فریزرهای الکترواستیل نیز، صفحه‌ی نمایشگر برد یخچال و فریزر مشترک می‌باشد. گزینه‌هایی که روی این صفحه‌ی نمایشگر قرار دارند، به ترتیب از بالا به پایین: VACATION، SUPER COOL، REF. TEMP، UP، DOWN، FRE. TEMP، AMP. TEMP، LOCK و UNLOCK می‌باشند.

  • جهت تنظیم دمای یخچال الکترواستیل مدل ES27، پس از فشردن گزینه‌ی REF. TEMP با کمک گزینه‌های UP و DOWN دمای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین جهت تنظیم دمای فریزر الکترواستیل مدل ES27 می‌بایست به جای گزینه‌ی  REF. TEMP، گزینه‌ی FRE. TEMP را انتخاب نمایید.
  • جهت تنظیم دمای یخچال الکترواستیل مدل‌های قدیمی‌تر مانند: ES7، ES10 و ES11 که مجهز به صفحه‌ی نمایشگر دیجیتال نمی‌باشند، از ولوم تنظیم دما استفاده می‌شود. تنها نکته‌ای که باید هنگام استفاده از ولوم تنظیم دما به خاطر داشته باشید این است که این ولوم میزان سری دستگاه را مشخص می‌کند و نه دمای آن را! بنابراین هرچقدر عدد ولوم بیشتر باشد، فضای داخلی یخچال سردتر خواهد بود.

آموزش تنظیم دمای یخچال الکترواستیل قدیمی

جهت تنظیم دمای یخچال الکترواستیل مدل‌های قدیمی‌تر مانند: ES7، ES10 و ES11 که مجهز به صفحه‌ی نمایشگر دیجیتال نمی‌باشند، از ولوم تنظیم دما استفاده می‌شود. تنها نکته‌ای که باید هنگام استفاده از ولوم تنظیم دما به خاطر داشته باشید این است که این ولوم میزان سری دستگاه را مشخص می‌کند و نه دمای آن را! بنابراین هرچقدر عدد ولوم بیشتر باشد، فضای داخلی یخچال سردتر خواهد بود.

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز این است که جهت بازدهی بالاتر یخچال الکترواستیل قدیمی، همواره عدد ولوم تنظیم دما را در عدد میانی ثابت نگه دارید. به عنوان مثال اگر ولوم تنظیم دما از عدد 1 تا 7 درجه بندی شده است، آن را روی عدد 4 تنظیم نمایید.

معمولا پس از گذشت 5 ساعت، تغییرات اعمال شده کاملا اجرا می‌شود و دمای مورد نظر شما ثابت خواهد شد.

دمای مناسب یخچال هنگام فصول گرم (تابستان) 2 الی 5 درجه‌ و در برای فریزر منفی 18 الی منفی 20 درجه‌ی سانتی گراد می‌باشد. همچنین هنگام فصول سرد (زمستان) توصیه می‌شود دمای یخچال و فریزر را یک درجه گرم‌تر نمایید تا از فشار کاری دستگاه کاسته شود.

طبقه بندی شده در