تعمیر حوله خشک کن و یا نصب آن باید توسط کارشناس حوزه لوله کشی ساختمان و تاسیسات انجام گیرد. اگر: در آینده‌ای نزدیک قصد نصب یک حوله خشک‌کن را دارید و می‌خواهید نسبت به هزینه لازم برای نصب آن اطلاع پیدا کنید.

و یا اگر: حوله خشک‌کن شما خراب شده است، در این صفحه از “خدمات آنلاین نکت” به معرفی بهترین تعمیرکار و نصاب جهت نصب و تعمیر حوله خشک کن و راهکارهایی برای رفع سوراخ حوله خشک کن می‌پردازیم.

تعمیر سوراخ حوله خشک ‌کن

تعمیر سوراخ حوله خشک ‌کن

در پروسه تعمیر حوله خشک کن و همچنین نصب آن، چه نکاتی را باید پیوسته به خاطر داشته باشیم؟

 1. محل نصب حوله خشک‌کن: باید در نزدیکی در و یا پنجره باشد.
 2. عایق‌کاری کامل دیواری که حوله خشک‌کن بر روی آن نصب شده است.

برای تعمیر سوراخ حوله خشک‌ کن، می‌توان به سراغ چسب‌هایی که برای مسدود کردن سوراخ رادیاتور از آن استفاده می شود؛ رفت. دلایل عمده‌ای که منجر به سوراخ شدن حوله خشک‌کن می‌شوند و شما را به تعمیر سوراخ حوله خشک‌ کن نیازمند می‌سازند، می‌توان به:

 • مرغوب نبودن جنس لوله‌های حوله خشک‌کن (گالوانیزه یکی از بدترین جنس‌های ممکن است.)
 • وارد شدن ضربه‌های شدید و متعدد به حوله خشک‌کن
 • حرارت و یا مواد شیمایی
 • پوسیدگی
 • رسوب

اشاره کرد. آنچه در تعمیر سوراخ حوله خشک ‌کن به شما گفته می‌شود این است، رسوب در لوله‌ها را جدی بگیرید. چراکه می‌تواند منجر به ایجاد شکستگی در لوله‌ها شود. در پروسه تعمیر سوراخ حوله خشک‌کن لازم است که برای برخی قطعات تعویض به تعمیر ترجیح داده شود. مثلاً بهتر است در صورت ایجاد هرگونه شکستگی در لوله‌ها ،برای تعویض آن و نه تعمیر اقدام کنید. برای مشعل اما بحث دقیقه برعکس لوله‌ها است.

نصب حوله خشک ‌کن

نصب حوله خشک ‌کن

همان‌طور که میدانید، حوله خشک کن مکانیسم عملکردی مشابه با رادیاتور دارد. وظیفه این وسیله نیز:

 گرم کردن حمام

مدیریت و همچنین صرفه‌جویی در انرژی

گستردگی در رنگ و طرح‌ها (آلومینیومی، شیشه‌ای و استیلی)

کم کردن غلظت رطوبت در حمام

کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

خشک‌کردن لباس‌های کوچک

مؤثر در توزیع یکنواخت گرما و حرارت در فضای داخل حمام

در نصب حوله خشک کن که در سرویس بهداشتی یا داخل حمام قرار داده می‌شود؛ پارامترهای بسیار زیادی باید مورد  توجه قرار گیرند. ازجمله:

 • ارتفاع استاندارد نصب
 • اتصالات حوله خشک‌کن
 • بست حوله خشک‌کن
 • و …

برای نصب در ارتفاع مورد نیاز و صحیح، حضور یک نصاب و لوله کش، لازم و ضروری است. گستردگی نکات لازم برای نصب این وسیله، سبب می‌شود که برای رعایت جوانب احتیاط،این کار به یک کارشناس تأسیسات و لوله‌کشی واگذار شود. به‌این‌علت که کار اصلاً ساده‌ای نیست!

نصب حوله خشک ‌کن به دو صورت افقی و عمودی صورت می‌گیرد. همان‌طور که گفته شد، پارامترهای زیادی به هنگام نصب حوله خشک‌ کن در نظر گرفته شوند. پارامترهایی همچون: محل نصب، ارتفاع آن، عایق‌کاری دیوار ی که ن حوله خشک‌کن روی آن نصب می شود و …

هنگام نصب حوله خشک کن باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • سختی کار
 • نوع رادیاتور حوله خشک ‌کن
 • دستمزد کارشناس تأسیسات

می‌تواند دستخوش تغییر شود. شما برای نصب حوله خشک ‌کن باید از خرید وسایل لازم برای نصب، از کارشناس مذکور سؤالات خود را مطرح کنید. درصورتی‌که کارشناس نصب، مسئول خرید باشد بدون شک هزینه لازم برای نصب، بیشتر خواهد شد.

در پایان

حوله خشک‌ کن، لوله‌های داغی هستند که هدف از خرید آن‌ها عموماً مدیریت مصرف انرژی، کاهش غلظت رطوبت حمام و همچنین خشک‌کردن البسه و حوله‌های با سایز کم است. نصب و تعمیر حوله خشک کن دارای پیچیدگی‌های بسیار زیادی است و به همین غلت باید به کارشناسی زبده محول شود. عمده‌ترین مشکلی که در حوله خشک‌کن دیده می‌شود، سوراخ شدن آن است. سوراخ شدن حوله خشک‌کن بنا به دلایل مختلفی ممکن است، اتفاق افتد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در