نصب روشویی برای قسمت حمام و سرویس بهداشتی منازل از ملزومات اصلی ساختمان‌ها می‌باشد. البته در عین حال با روی کار آمدن روشویی‌های متفاوت با مدل‌های مختلف چون روشویی کابینتی، روشویی کاسه ای، روشویی بدون پایه وغیره کار نصب روشویی و به خصوص انتخاب آن را برای مشتریان کمی سخت کرده که نصاب روشویی نیز برای انجام این امر نیاز به مهارت‌های لازمه خواهد داشت.

بهتر است که برای انجام اصولی و سریع کار، این امر را به عهده نصاب روشویی قرار دهید تا مشکلی از این بابت رخ ندهد.

در این صفحه از “استاده” قصد داریم تا علاوه بر توضیحات لازمه در مورد نصب روشویی و مهارت‌های لازمه برای نصاب روشویی، به معرفی انواع روشوی‌های منزل نیز بپردازیم.

هزینه نصب روشویی چقدر است؟

نوع خدمتقیمت به تومان
نصب روشویی کابین دار75.000
نصب روشویی کابین دار با آینه و جزئیات90.000 تا 110.000
نصب روشویی پایه دار60.000

 نصب روشویی کابینتی 

 نصب روشویی کابینتی

نصب روشویی کابینتی به دلیل تنوع گسترده سنگ‌های آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مدل روشویی کابینتی ۲ نوع کلی دارد:

  • روشویی کابینتی پایه دار
  • روشویی کابینتی دیواری 

نصب روشویی کابینتی پایه‌دار بر روی سنگ روشویی و زمین انجام می‌شود. البته چون اجرا بر روی زمین صورت می‌گیرد، اما لازم است که برای عدم حرکت و تکان‌های احتمالی و واژگون شدن، حتماً به دیوار پیچ و مهره شوند. این پیچ و مهره و انجام استحکامات برای سنگ و هم کابینت‌های روشویی، باید توسط نصاب روشویی صورت پذیرد.

حتما از نصاب ویا بنا ساختمان با تجربه مشورت و کمک بگیرید.

در زمان تغییر ویا نصب مواردی مثل روشویی، مشاور بنای ساختمان کمک بسیار زیادی در هزینه‌های شما دارد.

برای اجرای روشویی کابینتی دیواری نیز باید به ارتفاع مناسب و حد متوسط آن نیز توجه داشت. معمولاً اجرای این نوع روشویی در ارتفاع استانداردی از زمین صورت می‌گیرد، اما نصاب می‌تواند با در نظر گرفتن قد اعضای خانواده و مخصوصاً کودکان این میزان ارتفاع برای نصب روشویی کابینتی دیواری را کمی تغییر دهد.

از این رو در تعیین ارتفاع نصاب روشویی باید سنگ را بر روی کابینت قرار دهد.

 نصب روشویی کاسه‌ای

 نصب روشویی کاسه‌ای

در زمان بازسازی ساختمان طراحان دکوراسیون داخلی توجه بالایی به این نوع روشویی دارند. نصب روشویی کاسه ‌ای در مقایسه با سایر روشویی ها راحت‌تر صورت می‌گیرد. البته درعین حال به خاطر شکل و ظاهر خاص و جذاب خود معمولاً دکور داخلی سرویس بهداشتی را ویژه و خاص نمایان می‌کند.

مزیت دیگری که نصب روشویی کاسه‌ ای دارد مدل‌های مختلف و تنوع رنگ آن می‌باشد که می‌توانید سطح گرد، مستطیلی و یا عمق کم و زیاد آن را انتخاب و برای قسمت سرویس بهداشتی منزل اجرا کنید.

نصاب روشویی برای اجرای هر یک از این مدل‌ها با توجه به فضای مکان مورد نظر باید الزامات لازمه را جهت اجرای هر چه صحیح‌تر روشویی کاسه‌ ای در نظر داشته باشد.

در واقع برخلاف مدل‌های قبلی که نصاب روشویی برای اجرا باید قسمت کمی از آن ها را در بالای کابینت قرار می‌داد، برای نصب روشویی کاسه‌ ای باید کاملاً بر روی سطح کابینت و کانتر قرار گیرد.

نصب روشویی بدون پایه 

نصب روشویی بدون پایه

نصب روشویی پایه‌دار جزو اولین مدل‌های روشویی موجود در بازار بوده که البته اجرای آن نیز برای نصاب روشویی راحت‌تر بوده است. اما امروزه روشویی‌های بدون پایه بیشتر رواج یافته است که اجرای آن تفاوت زیادی برای یک نصاب روشویی حرفه‌ای نخواهد داشت.

اما شاید شما نیز از نصاب در مورد امنیت و خطرات روشویی بدون پایه و تفاوت آن با روشویی پایه‌دار بپرسید. مطمئنا اگر مراحل اجرای روشویی در هر نوع و مدلی به درستی از طرف نصاب صورت نگیرد، بروز مشکل غیرقابل اجتناب نخواهد بود. از این رو انجام صحیح نصب روشویی بدون پایه و اجرای استحکامات لازم برای فیکس کردن این مدل، مشکلی را در پی نخواهد داشت.

 نصب روشویی کمد دار 

 نصب روشویی کمد دار

روشویی کمد دار از انواع مرسوم روشویی‌ها می‌باشد. البته چون روشویی کمد دار فضای زیادی را به خود اختصاص خواهد داد، بهتر است که از این مدل بیشتر برای مکان‌هایی که فضای کافی دارند، بهره گرفت.

به دلیل ضد آب بودن کمد این نوع روشویی و متریال خاص در ساخت آن، نصب روشویی کمد دار در سرویس بهداشتی و حمام مشکلی را بابت کیفیت و خرابی روشویی در پی نخواهد داشت.

 نصب روشویی دیواری

 نصب روشویی دیواری

 نصب روشویی دیواری بدون نیاز به پایه به صورت مستقیم بر روی دیوار اجرا می‌شود. روشویی دیواری ظاهر و شکل ساده‌ای دارد، اما چون فضای خیلی کمی را در سرویس بهداشتی اشغال خواهد کرد، از این رو بیشتر مد نظر قرار گرفته است.

در صورت نصب روشویی دیواری حتماً دقت داشته باشید که لوله‌های آب و فاضلاب درون دیوار تعبیه شده باشد. چرا که وقتی نصاب روشویی، اجرای روشویی دیواری را در سرویس بهداشتی انجام خواهد داد، چون کفپوش دیده می‌شود، در این صورت ظاهر شکیل‌تر و بهتری خواهد داشت.

در پایان

توجه زیادی در زمان انتخاب بنا ویا نصاب خود بکنید. یک بنا با تجربه هزینه‌های شما را در زمان گچکاری و… بعد از نصب روشویی کاهش می‌دهید.

با توجه به تمام موارد و نکات بیان شده حتماً سعی کنید که در زمان انتخاب مدل‌های روشویی برای سرویس بهداشتی به فضای دردسترس و اجرای استحکامات و انجام موارد ضروری برای افزایش امنیت را مورد توجه قرار دهید.

طبقه بندی شده در