هنگامی‌که شما لوستر مدرن و عالی موردنظر خود را پیدا و تهیه می‌کنید؛ مطمئناً چالشی که با آن روبرو هستید نحوه نصب لوستر و اطلاع از سیم‌کشی‌های منزلتان است؛اما چه راهی بهتر خواهد بود؟ اینکه خودتان دست‌به‌کار شوید یا هزینه‌ای را تقبل کنید و از کسانی که تخصص دارند کمک بگیرید؟ قیمت نصب لوستر چقدر است؟ اگر مطمئن نیستید که لوستر خود را از کدام قسمت منزل آویزان کنید، چه بخواهید این کار را به‌تنهایی انجام دهید چه از متخصصان کمک بگیرید بهتر است اول به این سؤال پاسخ دهید که چه لوستری در نظر دارید و می‌خواهید آن را از کجا آویزان کنید؟

انتخاب یک لوستر مدرن و تصمیم‌گیری در مورد محل آویختن آن یک تصمیم مهم است. بدون در نظر گرفتن این تصمیمات اولیه نمی‌توانید به بقیه موارد فکر کنید و ادامه کار را انجام دهید. اطلاع داشتن از معماری و سیم‌کشی خانه به شما کمک می‌کند تا بهترین محل برای آویزان کردن لوستر را پیدا کنید. اندازه، شکل اتاق و آنچه در زیر لوستر قرار می‌گیرد، مانند میز به شما در تعیین اندازه، شکل و محل مناسب آویختن لوستر نیز کمک می‌کند. البته پرسش از متخصصان می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

قیمت نصب لوستر

در جدول زیر قیمت نصب لوستر براساس هر عدد شاخه درج شده است. توجه داشته باشید که قبل از مراجعه برقکار برای نصب لوسر حتما هزینه‌هایی مثل هزینه عیاب و ذهاب، هزینه سیم که در صورت نیاز قرار است کشیده شود و… به صورت تلفنی هماهنگ شود

خدمتقیمت هر عدد شاخه (تومان)
نصب لوستر تا 3 شاخه12،000 تا 16،000
نصب لوستر تا 5 شاخه18،000 تا 20،000
نصب لوستر برنزی سنگین 50،000 تا 55،000
نصب چراغ نما درارتفاع ، سقفی28،000 تا 31،000
نصب چراغ نما ، دفنی30،000

معمولا هزینه ایاب ذهاب چیزی بین 30،000 تومان تا 50،000 تومان دریافت خواهد شد

هزینه سیم کشی لوستر

همان‌طور که در قسمت‌های اولیه متن گفته شد در برخی از خدمات خانگی بهتر است قبل از استخدام فرد متخصص، زمانی را برای بازدید آن شخص از خانه مشخص کنید تا فرد مذکور شرایط موجود را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا نصب لوستر به تعویض سیم‌کشی‌های لوستر نیاز دارد یا خیر؛ سپس باید قراردادی بین صاحب‌کار و فرد متخصص بسته شود تا با مشکلی روبرو نشوید. سیم‌کشی اصولا متری محسوب می‌شود و به ازای هر متر 4000 الی6000 تومان هزینه دارد.

در صورتی که نصب لوستر شما به دلیل وزن بالا و یا ارتفاع زیاد نیاز به استفاده از بالابر داشته باشد هزینه های شما افزایش یافته و می تواند توافقی باشد. همچنین قابل ذکر است که قیمت برق‌کاری و سیم‌کشی به موارد متعددی وابسته است و این قیمت با توجه به شرایط و شهرهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

آیا خودتان می‌توانید نصب لوستر را انجام دهید؟

قبل از اینکه خودتان لوستر را نصب کنید، باید تصمیم بگیرید که آیا این امر واقعاً کاری است که می‌توانید انجام دهید یا خیر. عواملی که باید در نظر بگیرید شامل سیم‌کشی موجود و وزن لوستر است.

اگر لوستر شما بیش‌ازحد سنگین است یا سیم‌کشی برای شما بسیار پیچیده است، شاید بخواهید با یک متخصص تماس بگیرید و بدانید که این هزینه برای نصب لوستر در حدود 200 هزار تومان برای استخدام یک کارگر حرفه ای و علاوه بر آن هزینه‌های سیم‌کشی به‌صورت جداگانه حساب می‌شود.

اگر با یک متخصص تماس می‌گیرید، حتماً قبل از استخدام آن‌ها برای کار، سوالاتی را از آن‌ها بپرسید تا مطمئن شوید که هر دو، حرف یکدیگر را کاملاً متوجه می‌شوید و فرد متخصص درباره ایده و نظر شما اطلاعات کافی دارد. اگر کار شما شامل سیم‌کشی و نصب می‌شود بهتر است قبل از هر کاری بدانید که صورتحساب نهایی به چه شکل خواهد بود؛ پس خجالت نکشید و درباره مسائل مالی و قیمت به‌راحتی صحبت کنید.

اگر شما در حال نصب یک لوستر با وزن کوچک یا متوسط برای جایگزینی با یک لوستر قدیمی هستید و با سیم‌کشی‌های موجود مشکلی ندارید به‌احتمال‌زیاد می‌توانید همه کارها را به‌تنهایی انجام دهید و کار نصب را با چیزی مانند 2-3 ساعت در روز به پایان برسانید. این کار در این حالت و شرایط وقت شمارا نمی‌گیرد ولی اگر هنوز می‌خواهید کمی اتاق خود را تغییر بدهید و بهبود ببخشید، ممکن است به نفع شما باشد که زمان مشخصی را اختصاص دهید که یک متخصص این کار را برای شما با هزینه‌ای معقول انجام دهد.

سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا لوستر من به پشتیبانی بیشتری نیاز دارد؟

یک جعبه برقی استاندارد می‌تواند حدود 25کیلوگرم وزن را تحمل کند. اگر لوستر شما بیش از این وزن دارد، به یک سیستم پشتیبانی اضافی نیاز دارید که بتواند وزن لوستر شمارا تحمل کند. این یک مرحله مهم برای انجام دادن است که لوستر جدید به خانه شما آسیب نزند، همچنین نوع سقف شما می‌تواند در نحوه اتصال لوستر تاثیر گذار باشد؛ چون امروزه برخی از سقف‌ها یونولیتی شده‌اند (یا مصالح خاص دیگری در آن ها به کار رفته) یا کناف خاصی در سقف کار شده که برای اتصال لوسترها نیاز به تخصص بیشتری است. در این شرایط بنا به نیاز برای افزایش توان تحمل وزن هزینه نصب لوستر نیز افزایش خواهد یافت.

اهمیت برآورد هزینه‌های تعمیرات و نصب

این روزها با وجود زندگی در دنیای مدرن بسیاری از کارهایی که در خانه توسط والدین ما انجام می‌شد؛ به نحوه‌ی دیگری انجام می‌شود. به‌طور مثال قبلاً والدین ما خودشان بیشتر کارها از قبیل لوله‌کشی، سیم‌کشی و نصب وسایلشان را به عهده می‌گرفتند؛ اما این روزها هم به علت کمبود وقت و هم به علت تخصصی شدن کارها ترجیح ما بهره بردن از افراد متخصص است به‌جای اینکه هم وقت و هم هزینه زیادی را متحمل شویم کارها را به دست متخصصانشان می‌سپاریم تا به بهترین نحو انجام شوند. در چنین شرایطی اطلاع داشتن از قیمت‌ها مثل قیمت نصب لوستر می‌تواند به ما در کنترل و صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در