ارور F1 یخچال الکترواستیل و رفع خطا

اررور F1 یخچال الکترواستیل

این صفحه از خدمات آنلاین استاده را به بررسی اررور F1 یخچال الکترواستیل اختصاص داده‌ایم. با ما همراه باشید تا در صورت مشاهده این اررور به عیب یابی و تعمیر یخچال الکترواستیل خود بپردازید.

بررسی اررور F1 یخچال الکترواستیل

هنگامی که این کد خطا نمایش داده می‌شود ممکن است سروصدای زیادی از داخل یخچال به گوش برسد یا دستگاه چند مرتبه خود به خود خاموش و روشن شود. اگر یخچال در چنین وضعیتی قرار گرفت سریعا دستگاه را از برق بیرون بکشید تا در این حین به قسمت‌های دیگر آسیبی وارد نشود. بهتر است سریعا با تعمیرکار مربوطه تماس بگیرید.

برای انجام تعمیر یخچال توسط متخصصین معرفی شده در استاده می‌توانید روی آن کلیک کنید.

دلیل خطا F1 یخچال الکترواستیل

دلیل بروز اررور F1 یخچال الکترواستیل خرابی در قسمت فن کندانسور است که می‌تواند به دو دلیل صورت گرفته باشد:

  1. این مشکل می‌تواند به دلیل قطع شدن کابل‌های برق مربوط به فن کندانسور از قسمت کابینه باشد. در این حالت باید سیم‌های مرتبط با فن مورد بررسی قرار بگیرند و علت نمایش اررور F1 مشخص شود.
  2. اگر حالت قبلی در خرابی فن تاثیری نداشته باشد، یعنی سیم‌ها در حالت سلامت بوده و ایرادی ندارند. پس مشکل را باید از قسمت برد اصلی مورد بررسی قرار داد. چون که حتما در این بخش مشکل و خرابی به وجود آمده است. برد اصلی وظیفه کنترل قطعات یخچال را به عهده دارد. در صورت مشکل دار شدن بخشی از آن، قعطات دیگر نیز به مشکل می‌خورند.

فن کندانسور یخچال الکترواستیل

امروزه در یخچال فریزرها، فن‌های مختلفی وجود دارد. استفاده از ولتاژ برق شهری بصورت مستقیم، دلیل کارکرد فن یخچال‌های قدیمی بوده است. این درحالی است که در یخچال فریزرهای امروزی، برد یخچال ، برق رسانی به فن‌ها را کنترل می‌کند، بنابراین برد الکترونیکی یخچال نیز در کار کرد فن‌های یخچال تاثیر دارد. ­­چرا ­موتور ­یخچال ­یکسره ­کار ­می­‌‌‌کند؟ برای مطالعه راهکارها و رفع آن، کلیک کنید.

اگر فن کندانسور دچار خرابی شده باشد یخچال و یا فریز به خوبی نمی‌تواند کار خنک سازی و سرد کردن سیستم را انجام دهد و خطا F1 یخچال الکترواستیل ممکن است نمایش داده شود. کندانسور دارای سیم پیچ‌هایی است که فن کندانسور با عبور دادن هوا از میان آن‌ها باعث خنک شدن آن‌ها می‌گردد. چرا یخچال خنک نمی‌کند؟ برای اطلاع از 12 دلیل مهم خنک نکردن یخچال، کلیک کنید.

می توانید فن کندانسور را با یک عدد دستگاه ولت متر که روی مقیاس معینی قرار دارد تنظیم کنید. نحوه تست فن کندانسور بدین صورت است:

  • سیم‌های برق متصل شده به موتور فن کندانسور را جدا کنید.
  • هر کدام از سیم‌های ولت متر را به پایه‌های موتور فن وصل کنید.
  • عددی که ولت متر نشان می‌دهد باید بین 50 تا 200 اهم باشد تا نشان دهد که عملکرد کندانسور به خوبی انجام می‌شود.
  • اگر این عدد بالاتر از مقدار تعیین شده باشد موتور فن ایراد دارد و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

فن کندانسور یخچال الکترو استیل در قسمت پایینی دستگاه نزدیک به کمپرسور قرار گرفته است.

زمانی که مشغول تعمیر و تعویض موتور فن کندانسور هستید نگاهی به پره‌های فن بیندازید و مطمئن شوید که تمیز و سالم هستند. اگر پره‌ها دچار خمیدگی شده‌اند آن‌ها را به وسیله ابزار مناسبی صاف کنید. و اگر این پره‌ها  پوسیدگی پیدا کرده‌اند نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید. چون در روند عملکرد کندانسور اختلال ایجاد می‌کنند.

سارا زندی

دانشجوی مولتی مدیا هستم و به تحلیل دیتا علاقه دارم. کار با ابزارهای دیتا برام لذت بخشه و در تلاشم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم در این حوزه افزایش بدم. از سال 99 در حوزه صدا و گویندگی فعالیت می‌کنم و علاقه بسیار زیادی دارم تا به صورت حرفه‌ای گویندگی کنم.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.