رفع خطا E2 پکیج ایران رادیاتور

خطا E2 پکیج ایران رادیاتور

پکیج‌های ایران رادیاتور در مدل‌های دیجیتال و آنالوگ تولید می‌شوند. پکیج‌های آنالوگ ایران رادیاتور در سری‌های ECO، ES، E، BM و M روانه بازار می‌شوند. پکیج‌های سری K و L نیز پکیج‌های دیجیتال ایران رادیاتور هستند. خطای E2 یکی از خطاهای رایج در پکیج‌های دیجیتال ایران رادیاتور است که در پکیج‌های آنالوگ با نام 70-80 شناخته می‌شود. در این صفحه از استاده قصد داریم به بررسی علت بروز این خطا و نحوه برطرف کردن خطای E2 پکیج ایران رادیاتور بپردازیم.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

علت بروز خطا E2 در پکیج ایران رادیاتور

خطا E2 یا 70-80 یکی از خطاهایی است که ممکن است کاربر در هنگام راه‌اندازی دستگاه و بهره‌برداری اولیه با آن مواجه شود. دلیل بروز این خطا نرسیدن گاز به محفظه احتراق یا وجود هوا در گاز موجود در این محفظه است. در اثر بروز این خطا شعله پکیج تشکیل نشده و برای رفع آن باید به سراغ قسمت تشکیل شعله رفت.

اگر گاز ورودی به پکیج باز است، علت بروز این خطا را می‌توان در تنظیم نبودن میله جرقه زن یا خراب شدن برد دستگاه جست‌وجو کرد. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که جریان هوای بیرونی نیز می‌تواند در روند تشکیل شعله پکیج ایران رادیاتور اختلال ایجاد کند. به‌عنوان‌مثال اگر نصب پکیج در بالکن انجام شده باشد و دودکش نداشته باشد، ممکن است تشکیل شعله با مشکل مواجه شود.

راهکارهای رفع خطا E2 پکیج ایران رادیاتور

زمانی که شما با این خطا در پکیج ایران رادیاتور روبرو شدید، باید ابتدا باز بودن مسیر گاز ورودی به پکیج را چک کنید. پس‌ازاینکه از باز بودن ورودی گاز مطمئن شدید، باید دستگاه را ریست نمایید. این کار با چند بار فشردن دکمه ریست انجام می‌شود. با ریست کردن دستگاه انتظار می‌رود که هوای موجود در لوله گاز و پکیج تخلیه‌شده و خطای E2 برطرف شود.

اگر با این کار خطا برطرف نشد، باید شلنگ گاز موجود در زیر پکیج ایران رادیاتور را باز کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از مناسب بودن سطح کیفیت و فشار گاز ورودی مطمئن شوید. همچنین با این کار می‌توانید مسیر ورودی گاز را هواگیری کرده و کیفیت و فشار گاز موردنیاز پکیج ایران رادیاتور را تنظیم کنید.

پس‌ازاینکه مطمئن شدید گازی که از شلنگ خارج می‌شود، دارای کیفیت و فشار مناسب است باید شلنگ را به جای اول خود وصل نمایید. در این مرحله مجددا پکیج را ریست کنید تا دوباره پکیج روشن شود. تا اینجای کار شما همه اقدامات لازم را برای عیب‌یابی شعله و کشف دلیل تشکیل نشدن آن انجام داده‌اید. بااین‌حال ممکن است که خطای E2 پکیج ایران رادیاتور باز هم برطرف نشده و هنوز به قوت خود باقی مانده باشد.

در این حالت ممکن است علت بروز این خطا در پکیج ایران رادیاتور شما پیچیده‌تر از چیزی باشد که در نگاه اول به نظر می‌رسد؛ بنابراین توصیه می‌شود که از یک تعمیرکار مجرب پکیج برای عیب‌یابی و رفع عیب دستگاه کمک بگیرید؛ اما اگر می‌خواهید بدانید که علت‌های دیگر بروز خطا E2 یا 70-80 در پکیج ایران رادیاتور چیست، با ادامه این نوشتار همراه شوید.

 • وجود مشکل در الکترود جرقه

یکی از مواردی که در تشکیل شعله پکیج ایران رادیاتور نقش اساسی دارد، الکترود جرقه است. اگر این الکترود نتواند جرقه مناسب برای ایجاد شعله را فراهم نماید، در این حالت شعله به‌درستی تشکیل نشده و در نتیجه خطای E2 بروز پیدا می‌کند.

 • کافی نبودن حجم گاز در محفظه احتراق

همان‌طور که میدانید در فرایند احتراق دو جزء اصلی سوخت و هوا نقش اساسی ایفا می‌کنند. نبود یکی از این دو و یا کافی نبودن نسبت این دو باعث می‌شود که فرایند احتراق دچار مشکل شده و به‌درستی انجام نشود. به همین دلیل شاید بتوان یکی از دلایل ایجاد خطا E2 در پکیج ایران رادیاتور را کافی نبودن حجم گاز موجود در محفظه احتراق دانست.

 • وجود اشکال در برد پکیج ایران رادیاتور

در پکیج ایران رادیاتور یکی از مراحل مهم در تشکیل شعله، صدور فرمان از سمت الکترود یون برای انجام این فرایند است. این نقش به برد دستگاه محول شده است؛ بنابراین اگر خطای E2 را در پکیج ایران رادیاتور خود مشاهده کردید یا چراغ‌های مربوط به اعداد 70 و 80 در این پکیج روشن شد، باید احتمال خراب شدن برد را در نظر داشته باشید.

 • تنظیم نبودن فاصله صفحه و میله جرقه زن

برای تشکیل درست شعله باید میله جرقه زن و صفحه در فاصله مشخصی از هم قرار بگیرند. اگر این فاصله به‌درستی تنظیم نشود، در روند تشکیل شعله اختلال روی میدهد و در نتیجه خطای E2 نمایش داده می‌شود.

 • نصب پکیج ایران رادیاتور در جای نامناسب و بدون تجهیزات کافی

به خاطر داشته باشید که پکیج ایران رادیاتور حتی اگر در بالکن نصب‌شده باشد، باز هم برای انجام درست فرایند تشکیل شعله و جلوگیری از بروز خطای E2 نیاز به دودکش دارد؛ بنابراین هرگز پکیج ایران رادیاتور را بدون دودکش در بالکن نصب نکنید.

سخن پایانی

تعمیر پکیج ایران رادیاتور و رفع خطاهایی مانند خطا E2 نیاز به داشتن مهارت در این زمینه دارد؛ بنابراین توصیه اکید می‌شود که در صورت بروز چنین مشکلاتی حتما با تعمیرکار مجرب تماس گرفته و تا حد امکان از دست‌کاری پکیج خودداری نمایید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. ناشناس گفت:

  آشغالترین وسیله است…کاشکی اصلا درست نمیشد…..کلی هزینه گازوبرق رو دست صاحبش میزاره بماند درسال صدبار باید به تعمیرکارزنگ بزنی که هیچ آموزش جامعی ندیدن

 2. مهریار گفت:

  از توضیح بسیار عالی ومفید شما سپاسگزارم

 3. کیوان گفت:

  ایران رادیاتور این کاره نیست، نه خودشون هنر خوب ساختن بلدن نه میرن یاد بگیرن

 4. فیضی گفت:

  این چه اشغالی است دادید دست مردم معلوم نیست چطوری مار می‌کنه چگونه رست میکنند e2ذاده رفع نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.