چند روش برای بازیابی اطلاعات پاک شده فلش مموری

بازیابی اطلاعات پاک شده فلش

احتمالا برای خیلی از پیش آمده که اطلاعاتی مانند عکس، فیلم و یا داده‌های فلش مموری خود را پاک یا آن را ناخواسته‌ فرمت کرده‌ایم. عواملی مانند پاک شدن ناگهانی، ویروسی گرفتن فلش، آسیب دیدن فلش مموری و داده‌های آن، باگ نرم افزاری، هک و خرابی پاور می‌‌تواند داده‌های یک فلش مموری را به راحتی پاک و شما را با مشکل برگرداندن فیلم‌های پاک شده از مموری مواجه کند.

البته با وجود رخداد این اتفاقات، نباید نگران باشید. چرا که روش‌های مختلفی برای بازیابی اطلاعات پاک شده فلش وجود دارد. شما حتی بدون مراجعه به مراکز خدمات نرم افزاری و سخت افزاری هم می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. ما در ادامه این مطلب از استاده مگ به بررسی‌ این روش‌ها و بهترین برنامه‌ها به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده فلش می‌پردازیم.

نرم افزار R-Studio

نرم افزار R-studio

نرم افزار R-Studio یک برنامه بسیار قدرتمند برای برگرداندن اطلاعات پاک شده فلش می‌باشد. این برنامه دارای پشتیبانی از اطلاعات از پارتیشن های NTFS5, NTFS, FAT 12/16/32 می‌باشد . حتی اگر پارتیشن‌های شما آسیب دیده یا حذف شده باشد، این نرم افزار می‌تواند فایل‌های از دست رفته را بازیابی کند.

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون [ بدون کابل و HTMI ] را اینجا بخوانید.

 1. زمانی که شما این برنامه را نصب کردید، آن را بر روی ویندوز خود باز کنید.
 2. سپس درایو یا پارتیشنی را که قرار است اطلاعات آن بازیابی شود، انتخاب نمایید.
 3. برای استفاده از این تنظیمات شما پس از انتخاب پوشه باید گزینه Find/Mark را برگزینید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.
 4. در آخر هم بعد از آنکه ریکاوری تمام شد، گزینه Recover یا Recover Marked را برگزینید و فایلی را که می‌خواهید اطلاعات در آن قرار دهید، انتخاب نمایید.

اگر شما فایل ایموجی داشتید که بخواهید آن را بازیابی کنید، می‌توانید از گزینه Open Image برای باز کردن فایل‌ها استفاده نمایید.

اگر شما فولدرها را روی حالت پیش فرض ریکاوری کنید، کل اطلاعات پاک شده پوشه بازیابی می‌شود. اما از سوی دیگر شما با این برنامه می‌توانید فایل مورد نظر خود را با استفاده از فیلترهایی مانند فرمت، نام، تاریخ، سایز، تاریخ ایجاد فایل و تاریخ آخرین تغییرات پیدا کنید.

نرم افزار Recuva

نرم افزار recuva

نرم افزار Recuva هم یکی دیگر از برنامه‌ها برای برگرداندن اطلاعات فلش می‌باشد. این برنامه به کاربران کمک می‌کند تا فایل‌های حذف شده خود را بازگردانند. آیا هارد لپ تاپ قابل تعمیر است؟

 1. شما در مرحله اول باید این برنامه را بر روی ویندوز خود نصب و سپس آن را راه اندازی کنید.
 2. سپس شما باید نوع فایل‌هایی را که تمایل دارید بازیابی نمایید، برگزینید و اگر این فایل‌ها تصویر هستند، به گزینه «pictures » را انتخاب نمایید و مرحله بعدی بروید. روش‌های انتقال تصویر گوشی به تلویزیون را در این صفحه بخوانید.
 3. در مرحله بعدی از بازیابی اطلاعات پاک شده فلش، باید مکان فایل که همان فلش USB است را انتخاب کرده و دکمه بعدی را بزنید. شما در این مرحله کمی اجازه دهید تا فایل‌های مورد نظر شما اسکن شوند.
 4. پس از آن که اسکن به پایان رسید، نرم افزار به شما انواع فایل‌ها را نشان داده و شما با انتخاب آنها می‌توانید گزینه “Recover” را برگزینید.

نرم افزار EaseUS Data Recovery

 نرم افزار EaseUS data recovery

یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای بازگرداندن اطلاعات فلش و ریکاوری رم سوخته استفاده می‌شود، EaseUS Data Recovery است. این نرم افزار که رایگان می‌باشد قادر است کارت حافظه مورد استفاده در دوربین‌های دیجیتال را نیز ریکاوری کند. با این نرم افزار شما می‌توانید فایل‌های از دست رفته، حذف شده و یا خراب و فرمت شده را از کارت‌های حافظه مختلف بازیابی کنید.

چگونه کروم را مرورگر پیش فرض کنیم؟

 1. شما پس از دانلود این برنامه باید نوع فایل‌هایی را که قصد بازیابی اطلاعات پاک شده آنها را دارید، انتخاب نمایید. پس از آن به مرحله بعد بروید.
 2. حالا شما باید درایو فلش خود را انتخاب نمایید و بر روی دکمه اسکن بزنید. این نرم افزار با سرعت بالایی کار اسکن اطلاعات شما را انجام می‌دهد.
 3. با اتمام زمان اسکن می‌توانید تمام فایل‌های قابل بازیابی را ببینید و با انتخاب کلمه ” Recover ”  فایل‌ها را بازگردانید.

نرم افزار Recovery My Files

نرم افزار recovery my files

نرم افزار Recovery My Files یکی از بهترین نرم افزارها در ارتباط با بازیابی اطلاعات فلش سوخته و ریکاوری رم سوخته است.

در این برنامه افزون بر بازیابی اطلاعات حذف شده از رم، فلش مموری، هارد و یا فایل‌هایی که کاملا از ویندوز و سیستم شما حذف شده‌اند، سرعت بالای برنامه در پیدا کردن و بازیابی اطلاعات مموری، آن را از دیگر برنامه‌های رقیب خود متمایز کرده است.

شما در نرم افزار Recovery My Files می‌توانید معین کنید که چه فرمتی را می‌خواهید بازیابی کنید. نرم افزار Recovery My Files از 50 فرمت مختلف پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید انواع

برگرداندن فیلم های پاک شده از مموری
 • موزیک با فرمت‌های (wav ,midi , mp3)
 • یا عکس‌ها با فرمت‌های (,png ,jpg ,tift jpeg ,gif)
 • و یا ویدئو با فرمت‌های (avi , mp4 , 3gp , wma , flv , mpg)

را انتخاب نمایید و با انتخاب مجزای هر کدام از آنها، سرعت اسکن و بازیابی اطلاعات پاک شده در این نرم افزار بیشتر خواهد شد.

در این نرم افزار امکانات پیشرفته‌ای برای بازیابی اطلاعات مموری پاک شده در انواع حافظه و فلش‌ها وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی با آن کار کنید.

ریکاوری با استفاده از CMD

ریکاوری با استفاده از CMD برای بازگرداندن فایل‌های پاک شده از فلش بسیار روش راحتی است. به منظور بهره‌مندی از این روش طبق توضیحاتی که در ادامه آمده است، عمل کنید

 1. شما در مرحله اول باید درایو را در کامپیوتر قرار دهید و از منوی استارت کلمه CMD را تایپ کنید. حالا باید بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as admin را برگزینید.
 2. در این مرحله شما باید Chkdsk H: / f را تایپ نمایید که حرف “H” در آن نام درایو مورد نظر شما است و احتمال دارد در هر سیستمی نام آن متفاوت باشد. بنابراین شما باید نام درایوی را که می‌خواهید آن را بازیابی نمایید، تایپ کنید.
 3. در این مرحله شما متوجه می‌شوید که درایو شما سالم است یا خیر. در صورتی که درایو USB شما خراب شده باشد، فایل‌های بازیابی شده در پوشه Lost.dir در درایو  USB ذخیره خواهند شد. اما اگر هیچ موردی در درایو USB پیدا نکردید، فقط “.” (نقطه، بدون نقل قول) را در جعبه جستجو در گوشه بالا سمت راست را تایپ نمایید و اینتر بزنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.