لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

امروزه برای راحتی کاربران و تسریع زمان و نحوه‌ی رفت‌و‌آمد آن‌ها و همچنین حفظ امنیت در مکان‌های پرتردد و شلوغ، نصب جک پارکینگ با کنترل از راه دور و به‌کمک یک ریموت کنترل، رو به افزایش است. در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به معرفی نصاب جک پارکینگ، هزینه نصب جک درب پارکینگ و نکات مهمی که هنگام خرید جک باید بدانید می‌پردازیم.

انواع مختلف این درب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قطعه‌ای به نام جک درب پارکینگ بر روی درب نصب می‌شود و در باز و بسته شدن این‌گونه درب‌ها به‌حالت اتوماتیک نقش دارد.

هزینه نصب جک پارکینگ (اجرت)

خدمتقیمت به تومان
اجرت نصب جک پارکینگ تک لنگه (با سیم کشی و برنامه ریزی و راه اندازی)1.100.000
اجرت نصاب جک پارکینگ دو لنگه (با سیم کشی و برنامه ریزی و راه اندازی)از 1.300.000 تا 1.500.000
اجرت نصب جک پارکینگ هیدرولیکی (با سیم کشی و برنامه ریزی و راه اندازی)1.700.000

قیمت کلی دستگاه درب‌های اتوماتیک و نوع یا مدل جک پارکینگ و همچنین میزان سختی نحوه نصب از مهم‌ترین عواملی هستند که در هزینه نصب جک پارکینگ نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

پایین‌ترین هزینه اجرت نصب جک پارکینگ، مربوط به جک‌های درب پارکینگ تک لنگه یا دولنگه‌ی ایرانی است. هزینه نصب این مدل به‌دلیل نحوه‌ی نصب آسان و تکنولوژی پایین‌تر مدار فرمان آن، به‌صورت تخمینی اجرت نصب جک پارکینگ تک لنگه و دو لنگه درحدود 1.100.000 تا 1.500.000 خواهد بود.

جک درب تک لنگه یا دولنگه‌ی خارجی و به‌خصوص مدل ایتالیایی، یکی دیگر از انواع جک‌ها است که به‌دلیل قیمت گران‌تر قطعه‌ی جک، هزینه بیشتری را برای نصب به مشتریان تحمیل می‌کند.

بیشترین هزینه نصب جک درب پارکینگ، مربوط به جک‌هایی خاص از نوع هیدرولیکی یا الکترومکانیکی می‌باشد. این‌گونه جک‌ها به‌دلیل سختی نحوه نصب و نیازمندی به تجربه‌ی بالای نصاب جک پارکینگ درهنگام نصب نیاز دارد.

لازم به ذکر است هزینه‌ی نصب تمامی انواع جک در شهر تهران ذکر شده است و این قیمت‌ها در هر یک از شهرستان‌ها بسته به عرف آن شهرستان و میزان تخصص افراد نصاب متفاوت خواهد بود. هرگونه هزینه‌ی اضافی هم باتوجه به ضرورت نیاز به ابزارآلات اضافی تعیین می‌شود.

انواع جک پارکینگ

جک‌های پارکینگ براساس تنوع طراحی، مدل‌های بسیار مختلفی دارند. اما به‌صورت کلی به دو دسته‌ی عمده تقسیم می‌شوند:

1- جک‌های پارکینگ الکترومکانیکی

برای درب‌هایی که وزن پایین‌تری دارند و سبک‌تر هستند و همینطور درب‌هایی که در مکان‌های کم‌تردد و رفت‌و‌آمد قرار دارند، جک‌هایی از نوع الکترومکانیکی بهترین گزینه‌ی موجود برای آن‌ها می‌باشد.

این‌گونه جک‌ها قیمت پائین‌تری دارند و به‌دلیل این‌که نیاز به سرویس دوره‌ای ندارند، رضایت اکثر مشتریان را در طول زمان کارکرد خود به دنبال دارند.

2- جک‌های پارکینگ هیدرولیکی

این‌گونه جک‌ها برای درب‌هایی در مکان‌های پرتردد و شلوغ و همچنین انواع سنگین درب‌ها طراحی شده‌اند و قیمت آن‌ها هم مقابل انواع دیگر جک‌ها بالاتر است.

مزیتی که این‌گونه جک‌های هیدرولیکی درمقایسه با نوع دیگر آن دارند، نیاز به سرویس دوره‌ای و ماهانه‌ی آن‌ها است که بروز مشکل و ایرادات دستگاه را به حداقل می‌رساند.

نکات مهم در زمان نصب جک

نصب جک درب پارکینگ، از اصولی‌ترین و تخصصی‌ترین کارهایی است که به‌دلیل نیاز به مهارت‌هایی ازجمله جوشکاری، کنده‌کاری، سوراخ‌کاری، سیم‌کشی و راه‌اندازی مدار فرمان فقط ازعهده‌ی متخصصین نصب با دانش فنی برمی‌آید.

در زمان نصب جک درب پارکینگ نیاز به درنظرگیری ملاحظاتی است که درصورت انجام نشدن آن‌ها، درطول زمان کارکرد درب، خرابی و مشکلاتی به‌وجود خواهد آمد.

نکات حائز اهمیت:

 • پیدا کردن محل مناسب برای نصب جک برقی، اولین نکته‌ای است که در زمان نصب جک پارکینگ نیاز به بررسی دارد.
 • پس از انتخاب محل نصب، بررسی ساختار درب و دیواره‌های کناری آن و همچنین موقعیت قرارگیری درب پارکینگ ضروری است.
 • بررسی نحوه‌ی باز شدن درب پارکینگ درهنگام نصب درب اهمیت زیادی دارد؛ به‌خصوص زمانی که درب‌ها از دو طرف و رو به جلو باز می‌شوند.
 • انجام زیرسازی‌ و کنده‌کاری‌های لازم برای نصب درب پارکینگ، به‌خصوص در ساختمان‌های قدیمی و ساختمان‌هایی که نوساز نیستند بسیار اهمیت دارد.
 • در نصب جک اتوماتیک پارکینگ، درب باید کاملا تراز باشد و به‌درستی تنظیم شود.
 • استفاده از یراق‌آلات و وسایل مرغوب بسیار حائزاهمیت است. آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ را اینجا بخوانید.
 • درهنگام نصب جک‌های پارکینگ، بررسی فاصله‌ی مدار کنترل از کابل برق ورودی مهم است. سعی کنید برای سیم‌کشی کمتر حتی‌الامکان مدار کنترل یا فرمان را درنزدیکی برق ورودی نصب کنید.

نکات مهم برای انتخاب جک پارکینگ

برای انتخاب جک پارکینگ توجه به یک‌سری نکات در زمان انتخاب محصول ضروری است تا بهترین جک باتوجه به شرایط درب و فضای اطراف آن انتخاب شود.

 1. وزن درب پارکینگ
 2. میزان استفاده‌ی روزانه از درب و تعدد باز و بسته شدن آن برحسب تردد
 3. فضای موجود در اطراف
 4. جنس و ابعاد درب پارکینگ از جمله طول و عرض هر لنگه‌ی آن
 5. نوع موتور و توان قدرتی آن
 6. تعداد ریموت کنترل موردنیاز و ضرورت نیاز به نصب قفل برقی بر روی درب

از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل در انتخاب جک می‌باشند تا جک‌های انتخابی طول عمر مفیدی را برای مشتریان داشته باشند.

وقتی وزن درب پارکینگ بالا باشد یا طول و عرض آن زیادتر باشد، نیاز به استفاده از جک‌هایی با شفت‌های بلندتر لازم خواهد بود.

هرچه میزان تردد روزانه و تعداد دفعات باز و بسته شدن درب در طی روز بیش‌تر باشد، نوع جک انتخابی متفاوت خواهد بود.

بررسی ضرورت یا عدم نیاز به نصب قفل برقی بر روی درب برای باز نشدن درب‌ها از بیرون و عدم باز شدن آن‌ها با فشار خارجی پس از بسته شدن، در انتخاب جک اهمیت دارد.

چرا نصاب باتجربه جک پارکینگ؟

تکنولوژی پیشرفته‌ی درب‌های اتوماتیک پارکینگ و طراحی ویژه‌ی جک درب‌ها برای عملکرد صحیح درب‌ها، نصب و تنظیم آن‌ها را بسیار تخصصی کرده است؛ به‌طوری که برای نصب آن‌ها دانش فنی و تخصصی همراه‌ با تجربه و مهارت کاری کافی ضروری است تا عملکرد جک دچار مشکل نشود و در طول مدت کارکرد خود مشکلی را از حهت باز و بسته شدن درب‌ها ایجاد نکند از همین رو نیاز به نصاب جک پارکینگ به صورت حرفه‌ای احساس می‌شود.

ویژگی‌های یک نصاب حرفه‌ای جهت نصب جک:

 • وقت شناس بودن
 • حرفه‌ای بودن برای نصب انواع جک
 • انجام تنظیمات صحیح و اصولی جک، برد و درب پارکینگ
 • خبره بودن در انتخاب محل نصب به صورت دقیق و اصولی
 • منصف بودن نصاب جک پارکینگ و ارائه فاکتور خرید در انتهای کار (اگر وظیفه خرید وسایل نصب جک به عهده نصاب جک پارکینگ است)
 • استفاده از قطعات با کیفیت و مرغوب
 • در نظر گرفتن تمام نکات مهم حین نصب جک پارکینگ

طبقه بندی شده در