تعمیر لوازم الکترونیکی و ارتباطی یکی از کارهایی است که نیاز به تخصص ویژه دارد. به همین دلیل لازم است که در صورت خراب شدن هر وسیله‌ای برای تعمیر آن به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کرد تا بتوان از خدمات کارشناسی بهره گرفت و قطعات باکیفیت را جایگزین قطعات قدیمی کرد. پاناسونیک نیز یکی از برندهای خوش‌نام در حوزه تولید وسایل برقی است. تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک یک کار بسیار تخصصی است که باید توسط کارشناسانی انجام گیرد که به‌خوبی از چم‌وخم تلفن آگاه هستند و برای این کار دوره دیده‌اند.

در این نوشتار قصد داریم تا مختصری درباره روش‌های تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک و قیمت تمام‌شده آن صحبت کنیم.

تعیین قیمت تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک

کمترین قیمت تعمیر تلفن پاناسونیک 250.000 تومانکمترین قیمت تعمیر تلفن پاناسونیک 50.000 تومان

هزینه تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک بستگی به خدمتی دارد که باید برای بازگرداندن تلفن به حالت قبل انجام شود. در این حالت بسته به اینکه میزان آسیب چقدر باشد و چه قطعاتی نیاز به تعویض دارند، هزینه تعمیر مختلف خواهد بود. محدوده هزینه تمام‌شده برای تعمیر آسیب‌های رایجی که در بخش قبلی ذکر شد در سال 1399 بین 50 تا 250 هزار تومان است.

ازآنجاکه پاناسونیک یک برند نام‌آشنا در میان کاربران تلفن است، قطعات آن معمولا به‌سادگی در دسترس بوده ودرنتیجه قیمت تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک نسبت به سایر برندها کمتر است. همچنین محل زندگی شما نیز در تعیین هزینه تاثیرگذار است.

انواع تلفن بی سیم پاناسونیک

تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک دارای انواعی هستند که ابتدای نام آن‌ها از عبارت KX استفاده‌شده است. KX-TGD522 یک نمونه از تلفن بی‌سیم پاناسونیک است که برای همه افراد به‌ویژه افراد مسن کاربری بسیار راحتی دارد. این تلفن در زمان تماس با صدا شماره تلفن ورودی را اعلام می‌کند. بنابراین شما می‌توانید تشخیص دهید که چه کسی باید به تلفن پاسخ دهد.

نوع دیگر KX-TGE610 است. این نوع تلفن دارای صفحه‌کلید بزرگی است. با فعال کردن حالت Eco می‌توانید مصرف توان خود را تا 90 درصد نسبت به حالت معمولی کاهش دهید. تلفن بی‌سیم KX-TG3821 دارای یک LCD 1.8 اینچی است. شما قادر هستید در حافظه این تلفن صد شماره را ذخیره کنید و تا پنجاه تماس آخر بر روی حافظه آن ثبت می‌شود. تلفن بی‌سیم KX-TC1612 نیز یکی از بهترین‌های پاناسونیک ازنظر طول عمر باتری است. با این تلفن می‌توانید تا 15 ساعت بدون نیاز به شارژ حرف بزنید. این مدت‌زمان در حالت استندبای به 170 ساعت افزایش پیدا می‌کند.

دلایل خرابی تلفن بی‌سیم پاناسونیک چیست؟

تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک معمولا در فهرست تلفن‌های باکیفیت قرار گرفته و به‌سادگی خراب نمی‌شوند. اما همیشه بی‌احتیاطی‌هایی هستند که می‌توانند باکیفیت‌ترین وسایل را نیز تحت تاثیر قرار داده و آن‌ها را روانه تعمیرگاه کنند. به‌علاوه کارکرد زیاد دستگاه و استهلاک آن نیز می‌تواند تلفن بی‌سیم شما را نیازمند مراجعه به متخصص کند.

  • یکی از قسمت‌های تلفن بی سیم پاناسونیک که در معرض صدمه بسیار است صفحه‌کلید آن است. آسیب به صفحه‌کلید معمولا در اثر استفاده به مدت طولانی و مستهلک شدن دستگاه اتفاق میفتد.

برای رفع این مشکل بهترین راه تعویض صفحه‌کلید و جایگزینی آن با یک صفحه‌کلید نو است. برای این کار باید تلفن باز شده و یک طلق مناسب بر روی آن قرار بگیرد. به‌علاوه باید مطمئن شوید که قطعات استفاده‌شده اصل بوده و تا مدت‌ها پس از تعمیر دچار ایراد نخواهند شد.

  • دلیل دیگر خرابی تلفن بی سیم پاناسونیک اصطلاحا برق خوردگی نامیده می‌شود. اگر شما تلفن خود را به‌اشتباه به‌جای پریز تلفن به برق متصل کنید، به دلیل ولتاژ بالایی که به آن وارد می‌شود، تلفن پاناسونیک میسوزد. این ولتاژ معمولا منجر به سوختن ترانزیستورها، وریستور و فیوزهای داخلی می‌شود.

برای تعمیر باید یک متخصص تلفن را باز کرده و قطعات سوخته آن را با قطعات سالم جایگزین نماید.

  • مورد دیگری که می‌تواند تلفن بی‌سیم پاناسونیک را روانه تعمیرگاه کند، نفوذ آب به برد اصلی است. بسته به اینکه چه میزان آب به برد اصلی نفوذ کرده باشد، میزان خسارت واردشده متفاوت است.

در این حالت نیز باید تلفن توسط یک فرد متخصص ارزیابی شده و قطعات داخلی آن جایگزین شوند.

  • ال سی دی تلفن بی‌سیم پاناسونیک ممکن است در اثر فشار یا زمین خوردن دچار شکستگی شود.

بیشتر تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک با فشار یا ضربه دچار آسیب جدی نشده و تنها نیاز به تعویض فلت یا رابط صفحه‌نمایش و برد اصلی پیدا خواهند کرد.

بنابراین ایجاد ضربه، زمین خوردن، رسیدن آب به برد اصلی، برق خوردگی و یا مستهلک شدن قطعات از عوامل رایجی هستند که خرابی تلفن بی‌سیم پاناسونیک را در پی دارند. در همه این موارد ممکن است مدار اصلی و قطعات الکترونیکی آسیب‌دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کنند. پس پیشنهاد می‌شود که افراد برای تعمیر تلفن بی سیم حتما به کارشناس مراجعه کرده و از قطعات باکیفیت استفاده کنند.

سخن پایانی

یکی از مراحل اصلی در تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک، عیب‌یابی آن و تشخیص درست آسیب واردشده به تلفن بی‌سیم است. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که در صورت بروز خرابی تلفن هرگز خودتان در صورت نداشتن تخصص کافی، دست به آچار نشده و تلفن را باز نکنید. زیرا تنها پیامد این کار برای شما صرف هزینه بیشتر است. در این شرایط بهترین گزینه مراجعه به یک نعمیر کار متخصص و حرفه ای است.

طبقه بندی شده در