نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک همراه عکس

نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک

یکی از موارد تعیین‌کننده در گسترش ارتباطات مراکز اداری و تجاری داشتن یک مرکز سانترال یا PBX است. این مراکز امکان برقراری ارتباط سریع با مشتریان را در هنگام شلوغی خط‌ها فراهم می‌کنند. به این صورت که با استفاده از خطوط تلفن شهری می‌توان خط‌های داخلی تهیه کرد که هر یک به یکی از مراکز متصل می‌شود. در متنی که می‌خوانید می‌خواهیم نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک را با یکدیگر بررسی کنیم.

معرفی برند و مفاهیم کلی

شرکت پاناسونیک به دلیل کیفیت خدمات خود یکی از مطرح‌ترین برندها در حوزه تولید مراکز سانترال یا PBX است. محصولات این شرکت هم‌اکنون در ایران تحت نمایندگی شرکت ایده آل گستر عرضه و به فروش می‌رسد. همچنین شما می‌توانید انجام انواع خدمات نصب و راه‌اندازی و نقشه کشی تلفن سانترال را از متخصصان این شرکت بخواهید.

وقتی صحبت از نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک می‌کنیم، منظور ما درواقع نحوه ورود و خروج سیم‌ها به داخل تلفن است. به‌عبارت‌دیگر همین رفت‌وآمدها است که می‌تواند تعیین کند که با شماره‌گیری کدام داخلی به کدام اتاق وصل شوید. به‌طورکلی مراکز سانترال یا PBX به دو دسته تقسیم می‌شوند:

یک دسته سنتی بوده و به‌صورت سخت‌افزاری شناخته می‌شوند؛ اما مدل جدیدتر نرم‌افزاری است و تحت شبکه تقسیم‌بندی می‌شود. مراکز سانترال تحت شبکه یا نرم‌افزاری به‌صورت عملی نیازی به نقشه‌کشی ندارند. ازاین‌رو تمامی صحبت‌هایی که در این صفحه درباره نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک زده می‌شود، درباره مراکز سانترال سخت‌افزاری یا سنتی صادق است.

نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک

بسته به اینکه ظرفیت تلفن سانترال چقدر است، تعداد خطوط شهری که می‌تواند به آن وصل شود، متفاوت است. هرچه تعداد خطوط شهری بیشتر باشد، تعداد داخلی‌هایی هم که می‌توانید به تلفن سانترال اضافه کنید بیشتر است. بنابراین خطوط تلفن شهری به‌عنوان ورودی در هنگام نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک شناخته می‌شوند. خروجی‌های تلفن سانترال نیز داخلی‌هایی هستند که کاربر با شماره‌گیری آن‌ها به یک اتاق به‌خصوص متصل می‌شود. این داخلی‌ها می‌توانند مربوط به یک بخش یا یک کارمند به‌خصوص باشند.

اما در هنگام نقشه‌کشی تلفن همراه سانترال مهم‌ترین نکته این است که سیم‌کشی به‌درستی انجام شود تا ارتباطات به‌سادگی امکان‌پذیر باشند. در ابتدای کار باید به‌طور دقیق بدانیم که چه تعداد خطوطی برای مرکز موردنظر احتیاج است. به همین منظور باید همه اتاق‌ها، سالن‌ها و دفاتری را که در یک مرکز باید به خطوط تلفن دسترسی داشته باشند، بر روی یک کاغذ یادداشت کرده و نوع خط تلفن موردنیاز آن‌ها را بدانید. به‌این‌ترتیب می‌توانید فهرستی از مواد اولیه موردنیاز خود با متراژ دقیق به کارفرما بدهید.

البته پیش از تعیین متراژ بهتر است کار بهینه‌سازی را انجام دهید. با این کار هزینه‌ها به‌شدت کاهش یافته و کارتان تمیزتر انجام خواهد شد؛ بنابراین باید بهترین محل را برای نصب تلفن پیدا کنید تا کمترین سیم را برای اتصال آن به اتاق‌های مختلف به کار ببندید. همچنین جایی که تلفن سانترال در آن قرار می‌گیرد باید در کمترین حالت یک متر با زمین فاصله داشته باشد. به‌علاوه این مکان نباید حرارت یا رطوبت زیادی دریافت کند. ازآنجاکه تعیین محل درست برای نصب تلفن سانترال و انجام نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک یک کار بسیار تخصصی است، اگر خود در این زمینه تجربه ندارید باید با یک متخصص صحبت کنید.

نقشه تلفن سانترال پاناسونیک از بخش‌های مختلفی ساخته شده است. در این نقشه خطوط مخابراتی و داخلی رنگ مخصوص به خود را داشته و شماره خط‌ها نیز با این نقشه‌کشی تعیین می‌شود. برای سیم‌کشی داخلی‌ها باید نقشه مخابراتی را از پیش تعیین کنید. همچنین باید نوع داخلی موردنظر خود را ازنظر آنالوگ، دیجیتال یا هیبرید بودن تعیین کنید. علت اهمیت این موضوع این است که داخلی‌های هیبرید برخلاف حالت‌های آنالوگ و دیجیتال از دو جفت سیم جداگانه برای انتقال صدای بوق و داده‌ها استفاده می‌کنند.

با توجه به نقشه مخابراتی، رنگ‌بندی‌ها و نوع داخلی باید سیم‌کشی خطوط شهری و داخلی را انجام داده و ورودی‌ها و خروجی‌های تلفن سانترال پاناسونیک را تنظیم کنید. حالا زمان آن رسیده که مرکز سانترال را برنامه‌ریزی نمایید. اگر تلفن سانترال کم‌ظرفیت است و برای یک مرکز کوچک خریداری شده، شما قادر هستید تا کار برنامه‌ریزی را با کمک یک تلفن سانترال آغاز کنید؛ ولی برای مراکز پرجمعیت باید برنامه‌ریزی با کامپیوتر صورت گیرد.

به‌عنوان‌مثال تلفن سانترال پاناسونیک KX-TES824 می‌تواند 3 خط شهری را به‌عنوان ورودی دریافت کرده و 8 خط داخلی در خروجی تحویل دهد. این ظرفیت با نصب یک سری کارت‌های مخصوص تا 8 خط شهری و 24 خط داخلی قابل‌افزایش است. این سانترال که بر روی دیوار قرار میگیرد، تنها در رنگ سفید عرضه شده و همه پورت‌های آن در قسمت پایینی دستگاه قرار گرفته‌اند. از میان 24 خط داخلی این تلفن سانترال پاناسونیک 16 خط از نوع هیبریدی و 8 خط از نوع آنالوگ است.

کلام پایانی

نقشه کشی تلفن سانترال پاناسونیک یک کار کاملا تخصصی است که انجام آن از عهده هرکسی برنمی‌آید. بنابراین بهتر است پیش از اینکه خود آستین همت را بالا بزنید و به سراغ سیم‌کشی بروید، با یک متخصص مشورت کنید. حداقل کمکی که از یک متخصص برمی‌آید این است که مکان درست و مناسبی را برای نصب تلفن سانترال پیدا کند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که یک اشتباه کوچک در این نقشه‌کشی می‌تواند باعث شود که هیچ یک از خطوط داخلی فعال نشوند و عیب‌یابی آن کار مشکلی است.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.