شمارش مقدار گردش موتور تردمیل از طریق قطعه سنسور سرعت دستگاه صورت می‌گیرد. از این رو هر گونه ایراد در این نوع قطعه باعث خاموش شدن تردمیل و نمایش کدخطا 01 بر روی صفحه نمایشگر خواهد شد. در این شرایط تعمیر سنسور تردمیل و رفع ایراد این قطعه مشکل دستگاه را برطرف خواهد کرد. شماره متخصصین تعمیر تردمیل در استاده

در این صفحه قصد داریم که به بررسی نحوه تعمیر سنسور سرعت تردمیل بپردازیم و مشکلات رایج این قطعه از دستگاه را بیان کنیم.

 مشکلات سنسور تردمیل 

مشکلات سنسور تردمیل

در صورت بروز مشکلات سنسور تردمیل، بهترین گزینه برای رفع ایراد، تعویض قطعه می‌باشد. چون قطعه سنسور سرعت در تردمیل نیاز به سرویس مداوم و کنترل مستمر دارد، اگر توجهات لازمه مبذول نشود باعث خرابی این قطعه و الزام تعویض و یا تعمیر سنسور سرعت تردمیل خواهد شد.

به طورکلی ایراداتی که در مجموعه مشکلات سنسور تردمیل قرار می‌گیرد و الزام تعمیر سنسور سرعت تردمیل را به وجود می‌آورد عبارت است از: 

  • کم و زیاد شدن غیرمتعارف سرعت تردمیل در زمان استفاده 
  • خاموش شدن خودکار دستگاه در زمان استفاده  
  • نمایش کدخطا E1 ،E3 ،5 Eبر روی صفحه نمایشگر تردمیل

اگر در زمان استفاده از تردمیل متوجه تغییر سرعت و کم یا زیاد شدن عملکرد آن شدید، نشانه وجود مشکل در سنسور سرعت می‌باشد. حتی ممکن است که پس از روشن کردن تردمیل و تنها بعد از استفاده مدت زمان ۲۰ ثانیه از آن، دستگاه خودبه‌خود خاموش و متوقف شود.

 تمام این ایرادات و مشکلات سنسور تردمیل باعث خاموش شدن دستگاه می‌شود. در این صورت حتماً باید برای رفع مشکل و کدخطاهای نمایشگر تردمیل از یک تکنسین مجرب بخواهید که به تعمیر سنسور تردمیل و یا در شرایطی به تعویض این قطعه بپردازد تا مشکل برطرف شود.

 هزینه تعمیر سنسور تردمیل چقدر است؟

هزینه تعمیر سنسور تردمیل

هزینه تعمیر سنسور تردمیل باید با توجه به تعویض و یا تعمیر قطعه لحاظ شود. معمولاً در صورت بروز نوسان در سرعت تردمیل و یا خاموش شدن ناگهانی دستگاه پس از چند ثانیه روشن و استارت زدن دستگاه، لازم است که با تعمیر سنسور تردمیل مشکل برطرف گردد.

گاهی اوقات به دلیل وجود مشکل در کنترل‌گر سیگنال سرعت تردمیل، خروجی برد الکترونیکی، چرخش تسمه تردمیل و… کدخطایی در صفحه نمایشگر نمایش داده می‌شود که باعث عدم عملکرد درست سنسور سرعت تردمیل می‌شود. در این صورت باید با تشخیص مشکل در هر یک از قطعات تردمیل و رفع آنها کدخطای دستگاه را برطرف کنید.

 بنابراین برای تعیین هزینه تعمیر سنسور تردمیل نیز باید با توجه به نوع خدمت ارائه شده از طریق تعمیرکار مورد نظر و همچنین با توجه به نوع قطعه تعویض شده و یا حتی تعمیر شده در دستگاه، این هزینه‌ها به صورت مجموعی حساب شود.

بهترین زمان برای سرویس تردمیل

سرویس سنسور تردمیل

هر گونه ایراد و مشکل در سنسور سرعت تردمیل باعث خراب شدن دستگاه و خاموشی آن می‌شود. به همین دلیل حتماً باید سرویس سنسور تردمیل به صورت سالیانه صورت گیرد و تمیزکاری و نظافت آن درست انجام شود تا تردمیل کارکرد درست و پرقدرت خود را داشته باشد. به طور کلی اقداماتی که باید برای جلوگیری از خرابی تردمیل انجام داد سرویس سنسور تردمیل و موارد زیر هستند.

  • در واقع برای این که نیاز به تعمیر سنسور سرعت تردمیل و یا به صورت کلی تعمیر تردمیل نداشته باشید، یکی از اقدامات لازمه توجه به سرویس سنسور تردمیل و چک کردن دستگاه به صورت سالیانه می‌باشد.
  • می‌توانید خودتان نیز در فواصل معین به تمیز کردن دستگاه و پاک کردن گردوغبار قطعات تردمیل بپردازید. چرا که همان طور که می‌دانید معمولآ جمع شدن گردوغبار بر روی قطعات وسایل برقی باعث ایجاد اختلال و مشکل در عملکرد آن خواهد شد.
  • اگر در هر یک از قطعات مربوط به عملکرد سنسور سرعت تردمیل ایراد و مشکلی رخ دهد باعث ایجاد مشکل در این قطعه و عدم عملکرد درست آن خواهد شد. چرا که تمام قطعات دستگاه تردمیل با هماهنگی یکدیگر و وابستگی که برای انجام عملکرد اصلی و کارکرد درست دستگاه دارند، کوچکترین ارور و مشکل در یک قطعه کوچک و یا حتی شل شدن پیچ‌های تسمه تردمیل باعث ایجاد یک مشکل بزرگ و عدم استفاده از این دستگاه خواهد شد.
  • بنابراین همان گونه که انجام سرویس سنسور تردمیل و توجه به این قطعه حساس در دستگاه لازم می‌باشد، سرویس کل قطعات تردمیل و چک کردن سالیانه این دستگاه نیز جزو الزامات و ضروریات برای افزایش عمر دستگاه و استفاده طولانی‌مدت از تردمیل می‌باشد. از این رو تمام کاربران و به خصوص باشگاه‌داران که از این وسیله برای انجام ورزش و سلامت استفاده می‌کنند، باید با توجه به برخی نکات و انجام این الزامات از بروز مشکل و تعویض قطعات و تعمیر سنسور تردمیل که مطمئنا هزینه‌های زیادی نیز دربرخواهد داشت جلوگیری کنند.

جمع‌بندی

 با توجه به موارد بیان شده حتما در زمان استفاده از تردمیل نکات لازمه و سرویس‌های سالیانه دستگاه را فراموش نکنید. چرا که در صورت بروز کوچکترین ایراد در هر یک از قطعات تردمیل، این وسیله پرکاربرد برای انجام ورزش و حفظ تناسب اندام را با مشکل مواجه خواهد کرد. پس برای جلوگیری از بروز هر گونه ایراد، استفاده درست و انجام سرویس‌های دوره‌ای برای تعمیر تردمیل شما را از هر گونه خرابی و تعمیر این دستگاه ورزشی بی‌نیاز خواهد کرد.

طبقه بندی شده در