دلیل خاموش شدن تردمیل به صورت غیر عادی

خاموش شدن تردمیل

با ما باشید تا در این صفحه دلایل عمده خاموش شدن تردمیل و راه‌های رفع آن را با شما در میان بگذاریم تا شاید در زمان استفاده از خدمات تعمیر تردمیل به شما کمک کند یا شاید خودتان بتوانید اقدام به تعمیرات تردمیل کنید.

درگیری‌های فکری روزمره و مشغله کاری زیاد، ممکن است فرصت رسیدگی به تردمیل را کاهش دهد یا گاها افراد از طرز صحیح استفاده و مراقبت از تردمیل اطلاعی ندارند و این عدم مراقبت مشکلاتی از جمله خاموش شدن ناگهانی تردمیل را ایجاد می‌کند. اگر شما از این دسته افراد هستید و با عجله به دنبال علت خرابی تردمیل خود می‌گردید، مضطرب نباشید! دستگاه شما به احتمال خیلی زیاد به خاطر یک نقص فنی منتظر است که اندکی توجه و رسیدگی از جانب شما ببیند. اما چه توجهی؟

تردمیل ما سوخته یا فقط خاموش شده است؟

برای کسانی که از شلوغی باشگاه‌ها بیزارند یا از تمرین و ورزش در خانه بیشتر لذت می‌برند، حضور تردمیل در خانه به یک انگیزه تبدیل می‌شود. اما برخلاف وسایل خانگی مانند تلویزیون، تردمیل وسیله‌ای است که همواره در فعالیت است و مانند یک ماشین نیاز به مراقبت و خدمات سرویس سالانه تردمیل دارد. آیا با مراقبت‌های لازم تردمیل آشنایی دارید؟ آن را سالانه سرویس می‌کنید؟ یا همواره بر روی تخته آن دویده و تنها از آن استفاده می‌کنید؟

شاید درحال دویدن بر روی تردمیل زیبایتان از ورزش لذت می‌بردید و یک موزیک هیجانی در حال پخش بود که ناگهان دستگاه متوقف یا شاهد خاموش شدن تردمیل می‌شوید. لحظه جالبی نیست، سراسیمه به دنبال نقص می‌گردید و می‌خواهید خیلی زود، دوباره روشن شود. عجله نکنید و آرام باشید. به طور معمول، رایج‌ترین مشکلی که باعث توقف ناگهانی تردمیل می‌شود، اصطکاک تسمه و یا تخته است که مشکل بزرگی نیست و با یک تعویض تسمه تردمیل حل می‌شود. پس اگر تردمیل شما به صورت ناگهانی متوقف یا خاموش شده است خونسرد باشید و بدانید که به احتمال زیاد سوختگی در کار نیست.

البته بهتر است مهم‌ترین گزینه را در ابتدای کار بگوییم تا از آسیب به دستگاه شما جلوگیری شود. اگر روی مانیتور علامت خطا می‌بینید، ابتدا دو شاخه را از پریز خارج کرده، سپس سیم‌ها را چک کرده و به دنبال قسمتی از سیم بگردید که شل، فشرده یا به هم پیچیده باشند. اگر مشکل فرسودگی سیم رابط است، آن را تعویض کنید. در صورت حل نشدن مشکل، به احتمال زیاد صفحه نمایشگر یا همان کنسول (پنل کنترل یا اینترفیس یا برد بالا) درست کار نمی‌کند. اما همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، معمولا مشکل از تسمه یا تخته است. پس اگر از مورد گفته شده قبلی خیالتان راحت شده است، در ادامه مطلب می‌توانید مشکل تردمیل خود را پیدا و آن را حل خواهید کرد.

مشکلات رایج زمان استفاده از تردمیل

تردمیل پس از آن که مدت طولانی روشن بود، دمای قسمت جلویی تردمیل بالا رفته و به صورت ناگهانی خاموش می‌شود.در این صورت، باید گفت که تردمیل شما دارای یک حسگر گرمایی است که برای محافظت از سوختگی موتور تردمیل بر روی آن قرار داده شده است. به این معنی که اگر برای مدت طولانی تردمیل را روشن نگه دارید، داغ شده و این حسگر، موجب خاموش شدن دستگاه می‌شود. راه حل چیست؟ تسمه قدیمی را با یک تسمه استاندارد و جدید جایگزین کنید.

تردمیل پس از مدتی کار کردن، خاموش می‌شود و کاربر مجبور به ریست کردن آن است. (این مشکل اغلب در تردمیل هایی به وجود می‌آید که محافظ جریان اضافی برق را دارا هستند.)
در اثر پوسیدگی تسمه، جریان اضافی برق، از موتور کشیده می‌شود که باعث می‌شود محافظ جریان، برق دستگاه را قطع کرده و تردمیل خاموش شود. برای آن که از پوسیدگی تسمه اطمینان حاصل کنید، تردمیل را در بیشترین شیب قرار داده و روی آن راه بروید. اگر خاموش شدن آن دیرتر اتفاق افتاد یا همچنان به کار کردن ادامه داد، مجبور به جایگزینی تسمه خواهید بود. همچنین از سالم بودن تخته تردمیل هم مطمئن شوید.

پس از شروع به کار تردمیل، حرکتی در آن مشاهده نمی‌شود اما تایمر آن، شروع به کار می‌کند.
در این حالت دو احتمال وجود دارد. اگر پس از استارت خوردن، صدا از داخل تردمیل شنیده می‌شود، این احتمال وجود دارد که تسمه تردمیل دچار مشکل شده باشد. اما اگر هیچ صدایی به گوش نمی‌رسد، ممکن است، اشکال از موتور باشد. بنابراین، در صورت داشتن دانش فنی، کاور جلوی تردمیل را برداشته و از صحت عملکرد موتور اطمینان حاصل کنید. توجه به این نکته بسیار ضروری است که در صورت اشکال در عملکرد موتور، برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به سایر بخش‌های دستگاه، از استارت دوباره آن خودداری کنید.

پس از راه‌اندازی تردمیل هیچ حرکتی در آن مشاهده نمی‌شود و بر روی نمایشگر نیز از ثانیه شمار خبری نیست و تنها علامت E1 را مشاهده خواهید کرد.
در این صورت تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، تماس با مراکز خدمات تردمیل شما است. زیرا اشکال از مدارات الکترونیکی تردمیل است و تنها یک متخصص قادر به انجام تعمیرات آن خواهد بود.

در پایان

در صورت بروز هرگونه ایراد در تردمیل در صورت نداشتن دانش لازم، در تعمیر آن دخالتی نداشته باشید. این کار ممکن است به تردمیل آسیب وارد کند. بنابراین تعمیر آن را به تعمیرگاه‌های مخصوص و افراد متخصص واگذار کنید. هر خطا نشانه نقص فنی است که در تشخیص نقص و تعمیر آن نقش اساسی دارد. بنابراین به کد خطاها دقت کرده و نسبت به آن‌ها بی‌اعتنا نباشید.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. مهسا گفت:

    سلام خسته نباشید من تردمیل و تازه خریدم الان ک ازش استفاده کردم E11میزنه

  2. محمد امین گفت:

    سلام دستگاه پس از۱۰ثانیه کار E1را روی صفحه مانیتور نمایش میدهد وخاموش میشود

  3. معبودی گفت:

    ارور E05 میزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *