آموزش کابل کشی و سیم کشی دوربین مدار بسته

سیم کشی دوربین مدار بسته

یکی از مباحث مهمی که در راه اندازی یا نصب دوربین مدار بسته، باید به آن توجه شود، نحوه کابل کشی و سیم کشی دوربین مدار بسته می‌باشد. در حقیقت توجه به این موضوع باعث بالا بردن کیفیت تصاویر خروجی می‌گردد. به عبارتی دیگر هنگامی که کابل کشی دوربین مدار بسته به صورت استاندارد سیم‌کشی شود، تاثیر بی‌نظیری در کیفیت تصاویر خروجی دوربیم مدار بسته خواهد داشت.

امروزه کابل کشی برای دوربین‌های مدار بسته به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که از جمله می‌توان به سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه در ساختمان و… اشاره کرد که در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به توضیح درباره آن‌ها خواهیم پرداخت.

سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ

سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ

از آن جایی که دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد بنابراین نحوه کابل کشی آن تحت شبکه و آنالوگ نیز متفاوت است. بنابراین همان‌گونه که گفته شد اگر سیم کشی و کابل کشی به صورت استاندارد انجام شود، تاثیر فوق العاده‌ای روی کیفیت تصاویر خواهد داشت. نقشه سیم کشی دوربین مدار بسته را اینجا مشاهده کنید.

در روش سیم کشی دوربین مدار بسته آنالوگ از کابل RG59 استفاده میشود که توسط فیش BNC، دوربین مدار بسته و دستگاه DVR به یکدیگر متصل می‌شوند. در حقیقت این کابل از یک سمت به ورودی (Input) دستگاه DVR و از سمت دیگر به خروجی (Output) دوربین مدار بسته وصل می‌شود. جهت اقدام برای تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار می‌توانید کلیک کنید.

دستگاه DVR نیز دارای دو یا سه خروجی برای نشان دادن تصاویر می‌باشد:

  1. با استفاده از کابل HDMI که اکثر دستگاه‌ها این کابل را دارند.
  2. کابل VGA که این کابل نیز در 100 درصد دستگاه‌ها موجود است.
  3. خروجی AV

جهت آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد و نحوه راه اندازی + فیلم روی آن کلیک کنید.

حال با روشن نمودن دوربین مدار بسته، می‌توانید در مانیتور، تصاویر دوربین را مشاهده کنید.

دقت داشته باشید که داکت کشی و لوله کشی هنگام سیم کشی دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه را انجام دهید.
این امر جهت حفاظت سیم کشی دستگاه از گرد و خاک، باران، برف، رطوبت و … انجام خواهد شد. انواع دوربین مداربسته IP آی پی را اینجا بخوانید.

روش لوله کشی هنگام کابل کشی دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه با انواع مختلف لوله از جمله:

  • لوله پلاستیکی یا همان لوله برق
  • لوله پلی اتیلن که نسبت به مورد اول از مقاومت بالایی برخوردار است
  • لوله فلکسی که فلزی وباروکش های پلاستیکی دربازار موجود است ونسبت به دوتای دیگر گران‌تر است
  • ومورد آخر هم داکت است که درفضای داخل و بصورت روکار استفاده می‌شود و درصورت ایراد سیم کشی دسترسی آسان‌تری را در اختیار نصب کننده قرار میدهد

معمولا دوربین مدار بسته در محلی قرار می‌گیرد که از دستگاه ضبط کننده تصاویر، در فاصله‌ای دور ‌باشد تا در آینده انجام کارهایی نظیر اضافه کردن تعداد دوربین مدار بسته، تعمیر دوربین مدار بسته و… به راحتی انجام گیرد. همان طور که گفته شد نحوه کابل کشی و سیم کشی دوربین مدار بسته از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد به طوری که اگر آن را به صورت حرفه‌ای انجام دهید از گزند سارقین نیز در امان خواهید ماند.

سیم کشی دوربین مدار بسته تحت شبکه

سیم کشی دوربین مدار بسته تحت شبکه

در این روش با استفاده از یک سوئیچ poe می‌توانیم برق و تصویر را از طریق سیم منتقل کنیم یعنی نیاز به آداپتور و سیستم برق نداریم برای تامین برق دوربین. قیمت دوربین مداربسته بیسیم را اینجا مشاهده کنید.

در روش دوم از یک سوئیچ معمولی استفاده می‌کنیم جهت ترمینال کردن تصاویر چند دوربین و برای تامین برق دوربین نیز می‌توانیم از آداپتور استفاده کنیم درست مثل دوربین های آنالوگ.

لازم به ذکر است منظور از سیم در دوربین‌های تحت شبکه کابل شبکه است یا همان کابل lan

سیم کشی دوربین مدار بسته در ساختمان

معمولا کابل کشی و سیم کشی دوربین مدار بسته در داخل ساختمان توسط کارشناسان متخصص انجام می‌شود که می‌توانید از متخصصین تعمیرکار استاده در این زمینه درخواست کنید. البته کسانی که در این زمینه تجربه و آگاهی دارند نیز می‌توانند کار کابل کشی دوربین مدار بسته را انجام دهند.

جهت نصب دوربین مخفی کوچک در منزل همراه قیمت این صفحه را بخوانید.

برای کابل کشی دوربین مداربسته در ساختمان باید نکاتی را در نظر گرفته و مراحل مختلفی را به درستی انجام داد که در این میان می‌توان به خرید دوربین مناسب و تجهیزات آن، انتخاب محل مناسب نصب، کابل کشی، سیم و اتصال تجهیزات به دوربین، انتقال تصاویر به تلفن و سیستم و.. اشاره نمود.

در بالا به نحوه سیم کشی و کابل کشی دوربین مداربسته به صورت آنالوگ و تحت شبکه اشاره شد که با انجام این مراحل می‌توانید کابل کشی دوربین مداربسته در ساختمان را انجام دهید.

نتیجه گیری

دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که به روش‌های مختلفی کابل کشی می‌شود. برای راه‌اندازی دوربین مدار بسته باید مراحل مختلفی را به صورت استاندارد انجام دهید که از جمله این مراحل شامل خرید دوربین مدار بسته مناسب و تجهیزات آن، انتخاب محل مناسب، انجام کابل و سیم کشی و اتصال تجهیزات دوربین مدار بسته و… می‌باشد که در این مقاله از استاده به آن‌ها پرداختیم. همچنین انجام کابل کشی و سیم کشی دوربین در ساختمان به صورت آنالوگ و شبکه انجام می‌شود که به توضیح آن نیز پرداخته شد.    

مطالب مرتبط برای شما...

  1. عبدالله گفت:

    سلام.سپاسگزارم آقای مهربون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.