لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

به دلیل عملکرد وابسته به برقی که قفل برقی سیزا دارد ممکن است با ورود کوچکترین ایراد و مشکل در منزل، تعمیر قفل برقی سیزا الزام و ضرورت پیدا کند. در واقع با ورود قفل‌های برقی به بازار، نصب قفل برقی برای درب خیلی سریع جای قفل‌های قدیمی و قفل‌های زنجیری منزل را گرفت. مشاهده شماره کلید سازی شبانه روزی در تهران برای تعمیر قفل برقی:

کارکرد این نوع قفل که به صورت اتصال برقی به آیفون تصویری منزل می‌باشد، با زدن دکمه ورود بر روی آیفون درب حیاط باز می‌شود. انواع مدل‌های قفل برقی با برندهای مختلفی چون سیزا، ایزو، کاویان یوتاب وغیره در بازار موجود می‌باشد.

در این صفحه به بیان توضیحات مربوط به تعمیر قفل برقی سیزا ، تعمیر قفل برقی کاویان و تعمیر قفل برقی یوتاب خواهیم پرداخت.

تعمیر قفل برقی سیزا

انجام تعمیرات قفل برقی سیزا

در صورت بروز ایراد در قفل برقی سیزا (Cisa) که باعث از کار افتادن و عمل نکردن دکمه باز شدن آیفون می‌شود، باید مراحل زیر را چک کنید:

  1. سیم برق درب را چک کنید.
  2. برای انجام تعمیر قفل برقی سیزا بهتر است اتصالات در زمان نصب آیفون تصویری خود را نیز بررسی کنید و در صورت نبود مشکل به سراغ قفل برقی بروید.
    صرفا لازم است که قفل درب را باز کرده و سیم برق داخل آن را که خارج شده است، فقط در داخل سوراخ‌های قفل دوباره قرار دهید تا مشکل برطرف شود.
  3. البته گاهی اوقات ممکن است که بعد از باز کردن قفل درب مشاهده کنید که مشکل در این قطعه قفل نبوده است و دلیل آن مشکل جریان برق منزل بوده است.
  4. گاهی اوقات به دلیل ضعیف بودن جریان برق منزل ممکن است که میزان برق لازمه برای کارکرد درست قفل برقی سیزا صورت نگیرد. در این شرایط بهتر است که حتما از تکنسین و متخصصان برقکار کمک بخواهید تا با چک کردن شرایط منزل و استفاده از ابزارهای مخصوص و مناسب، جریان برق کافی و لازمه را برای انجام عملکرد درست قفل برقی سیزا صورت دهند.
  5. مشکل دیگری که باید در جریان تعمیر قفل برقی سیزا به آن توجه کرد، اشکال در منبع تغذیه و یا فیوز قفل برقی سیزا می‌باشد. در این صورت حتما باید عیب‌یابی و تعمیر قفل درب را به برقکار مجرب بسپارید تا خیلی سریع و با صرف هزینه معقول، مشکل قفل درب رفع شود. چرا که رفع ایراد در فیوز قفل درب نیاز به دانش و تجربه کافی داشته و انجام سرسری این مورد خطرات جانی و مالی به دنبال خواهد داشت.

تعمیر قفل برقی کاویان 

تعمیر قفل برقی کاویان

قفل برقی کاویان (Kavian) و یا قفل لاک‌پشتی در ۲ مدل، نوع باشاسی و بدون شاسی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 این نوع قفل نیز عملکرد ضدسرقت و اطمینان بالایی دارد. همچنین قابلیت نصب بر روی درب اتوماتیک و حتی درب‌های نفرو را دارد. در صورت وجود ایراد و از کار افتادن جک درب و نداشتن کلون، این قفل برقی باز نمی‌شود. به همین دلیل قابلیت اطمینان بالایی را در پی خواهد داشت.

این نکته بایستی در تعمیر قفل برقی کاویان نیز مورد توجه قرار گیرد که تعمیر آن با قفل برقی سیزا متفاوت است.

 اما در کنار تمام این ویژگی‌ها و ضریب امنیت بالای قفل برقی کاویان، ممکن است که گاهی اوقات عملکرد آن دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر قفل برقی کاویان رخ دهد.

در اکثر موارد به دلیل خراب شدن زبانه کوچک قفل برقی کاویان و یا وجود مانع بر روی قسمت زبانه قفل برقی این مشکل رخ می‌دهد. در این صورت با روغن روان‌کننده موتور می‌توانید سفتی زبانه کوچک قفل برقی کاویان را رفع کرده و عملا تعمیر قفل برقی کاویان را خودتان انجام دهید.

 البته در این شرایط اصلا از روغن چرخ برای این مشکل قفل استفاده نکنید. چرا که این کار باعث آسیب به زبانه قفل برقی کاویان شده و موجب جمع شدن روغن در داخل قفل خواهد شد.در این حالت نیاز به تعمیر قفل برقی کاویان پیدا خواهید کرد.

 تعمیرات قفل برقی یوتاب  

تعمیر قفل برقی یوتاب

عملکرد قفل برقی یوتاب (Utab) مشابه قفل برقی سیزا میباشد. بنابراین عیب‌یابی و تعمیر قفل برقی یوتاب شباهت زیادی با تعمیر قفل برقی سیزا دارد. تفاوت این نوع قفل با قفل برقی سیزا در مجموعه ویژگی‌ها و مزایای کاربردی آن است.

قفل برقی یوتاب دارای ضریب ایمنی بالایی بوده که در صورت ضربه‌های پی در پی و به درب غیر قابل باز شدن می‌باشد. همچنین این نوع درب قابلیت اتصال به در بازکن‌های الکتریکی و پیشرفته را نیز دارا می‌باشد. البته اگر نوع قفل برقی مجتمع‌ مسکونی شما از نوع قفل یوتاب می‌باشد، به مرور زمان و استفاده مکرر تعداد افراد زیاد، قفل درب معیوب می‌شود.

 برای تعمیر قفل برقی یوتاب:

  • اول مغزی قفل برقی را چک کنید. اگر برای باز کردن درب با استفاده از کلید نیز به مشکل برخوردید و نیاز به صرف زمان زیاد و بازی دادن کلید در داخل مغزی قفل باشد، حتما مشکل قفل برقی یوتاب در خراب بودن مغزی قفل می‌باشد. برای رفع این ایراد و تعمیر قفل برقی یوتاب صرفا لازم است که مغزی قفل داخلی و بیرونی را تعویض نمایید‌
  • گاهی اوقات به دلیل وجود مشکل در گیره قفل یوتاب، درب دچار مشکل شده و از کار می‌افتد. در این صورت باید گیره قفل را تعویض نمایید. در این شرایط ابتدا پایه گیره قفل یوتاب را بر روی درب نصب و با پیچ محکم سفت کنید. در نهایت از طریق پیچ‌های آلنی، گیره قفل را بر روی گیره قفل ثابت نصب نمایید.

در پایان

در این صفحه به بیان مشکلات رایج و معمول قفل‌های برقی و چگونگی تعمیر هر یک پرداختیم. اگر با انجام تمام نکات بیان شده، مشکل تعمیر قفل برقی سیزا ، کاویان و یوتاب برطرف نشد، بهتر است که با یک تکنسین و متخصص برقکار تماس بگیرید تا مشکل قفل برقی منزل شما را برطرف و اصلاح نماید.

طبقه بندی شده در