علت ارور E5 یخچال الکترواستیل و رفع خطا

اررور E5 یخچال الکترواستیل

یخچال و فریزرهای الکترواستیل از جمله مارک‌های معتبر در داخل ایران هستند. طراحان این برند برای آسان‌تر شدن تعمیر یخچال و فریزرهای خود از کدهای خطا در هنگام بروز هرگونه مشکل برای یخچال الکترواستیل استفاده کرده‌اند. همان طور که اشاره شد کد خطا یا همان اررور دستگاه می‌تواند برای تعمیر و پیدا کردن مشکل در هنگام خرابی یخچال و فریزر بسیار مفید و یاری دهنده باشد.

مزایای خدمات تعمیر یخچال استاده

  • تعمیرات و تعویض قطعات در محل
  • بازدید و کارشناسی در محل
  • پرداخت مبلغ پس از اتمام کار و رضایت کامل شما
  • بازدید رایگان در محل
  • تا 12 ماه ضمانت قطعات
  • ضمانت اصل بودن قطعات
دفتر شمال تهران
تلفن همراه

صدای مشتری

— آقای عباسی
— آقای نیکزاد

زمانی که شما با مرکز تعمیر یخچال تماس می گیرید وقتی اررور نمایش داده شده را به او بگویید تعمیرکار می‌تواند در زمانی کمتر و با هزینه‌ای که از قبل برای شما تعیین می‌کند نسبت به تعمیر یخچال الکترواستیل شما اقدام نماید. و این امر در زمان و هزینه شما بسیار صرفه جویی می‌کند. در این صفحه، بصورت اختصاصی به بررسی اررور E5 یخچال الکترواستیل خواهیم پرداخت.

بررسی اررور E5 یخچال الکترواستیل

ابتدا با مشاهده این کد خطا یخچال را از برق جدا کنید. بعد از چند دقیقه مجددا یخچال الکترواستیل را به برق متصل کنید. اگر دوباره ارور را مشاهده کردید لازم است که با متخصصین مجاز این شرکت تماس بگیرید تا برای تعمیر یخچال شما اقدام کنند.

علت خطا E5 یخچال الکترواستیل

علت بروز این ارور می‌تواند سه دلیل داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها و راه‌هایی که تعمیرکاران برای رفع این اررور انجام می‌دهند می‌پردازیم.  

1.مشکل برد و سنسورهای بخش دیفراست

بروز مشکل در قسمت برد یخچال یا همان سنسورهای بخش دیفراست علت نمایش دادن این اررور می‌باشد. گاهی اوقات با باز کردن در یخچال مشکلی مشاهده نمی‌کنیم و سرمای داخلی به طور معمول حس می‌شود و دمای یخچال نیز عدد نرمال را نشان می‌دهد اما با این حال کد خطا مشاهده می‌شود. این می‌تواند به این علت باشد که اهم مربوط به سنسور پایین آمده یا اینکه برد دستگاه دچار خرابی شده است. تعمیرکار به وسیله اهم سنج، سنسور را اندازه گیری می‌کند و در صورت نبود مشکل باید نسبت به تعمیر و تعویض برد اقدام نماید. نادیده گرفتن خرابی قطعات دیفراست موجب سوختن موتور یخچال فریزر می‌شود. برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.

2.ایراد برفک زدایی یخچال الکترواستیل

ایراد در قسمت برفک زدایی یخچال می‌تواند دلیل به وجود آمدن این کد خطا باشد. برای رفع این مشکل باید المنت‌های مربوط به بخش ترموفیوز و همچنین سیستم ترمودیسک را مورد بررسی قرار دهیم و در صورت مشاهده سوختگی و ایراد در این قسمت‌ها نسبت به عوض کردن آن اقدام کنیم تا مشکل برطرف گردد.

3.مشکل در سیستم تبرید یخچال الکترواستیل

دلیل سوم که می‌تواند اصلی‌ترین علت نشان دادن اررور E5 یخچال الکترواستیل باشد، ایجاد مشکل در سیستم تبرید یخچال است. تبرید یخچال در واقع همان قسمت جذب حرارت از یک گاز و دفع آن به مایع دیگری می‌باشد. در کلیه سیستم‌های تبريد حفظ سرما مستلزم جذب حرارت از موادی با درجه حرارت کمتر و خارج کردن این حرارت به محیطی با درجه حرارت بالاتر می‌باشد. سیستم تبرید در همه دستگاه‌ها از جمله یخچال، از سه بخش کمپرسور و کندتنسور و آواپتور تشکیل شده است . برای رفع این ایراد باید این سه مورد را در سیستم  دستگاه مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم نسبت به تعمیر و رفع این مشکل اقدام کنیم. چطور می‌توان از محل دقیق نشتی گاز یخچال مطلع شد؟

آواپراتور یخچال الکترواستیل

آواپراتور می‌تواند به علت گرفتگی لوله نازک و باریکی که باعث انتقال دادن گاز به درون یخچال می‌شود، سرمای کافی خود را از دست بدهد. چون جریان گاز باعث فعالیت دستگاه و تولید سرمای داخلی یخچال الکترواستیل می‌شود. برای رفع این ایراد لازم است که لوله باریکی که در آواپراتور قرار دارد با محلول‌های مخصوص شستشو داده شود تا گرفتگی برطرف شود. در صورتی که جریان لوله باز نشود می‌توان با توجه به قدرت فشار کمپرسور لوله مویی را عوض نمود.

پیشنهاد می‌کنیم آموزش تنظیم دمای یخچال الکترواستیل قدیمی را بخوانید.

خالی شدن مخزن گاز آواپراتور

در مسیر رسیدن گاز از کمپرسور تا آواپراتور لوله‌های متعدد و تعدادی دستگاه از جمله کندانسور وجود دارد که این دو بخش را به یکدیگر مرتبط می کند. ممکن است پارگی و یا شکستگی در نقطه‌ای از این قسمت‌ها باعث نشت گاز شود و در زمان کمی جایگاه گاز خالی شود و سرمای دستگاه از بین برود. در این حالت اررور E5 یخچال الکترواستیل نشان داده می‌شود. برای رفع این مشکل تعمیرکار باید تمام این مسیر را بررسی کند و با هوای پر فشار محل نشت را پیدا کرده و نسبت به تعمیر و برطرف کردن آن اقدام کند. سپس کمپرسور را با فشار مناسب گاز پر می‌کند. چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

کمپرسور یخچال

اشکال در کمپرسور به دلیل نداشتن به اندازه‌ی سرما در آن می‌باشد. در این وضعیت کمپرسور نمی‌تواند فشارسازی کند و فشار یخچال را در اندازه معمول 400 تا 500 نگه دارد. به اصطلاح فشار کمپرسور افتاده است. در مواردی نیز فشار را به درستی تنظیم می‌کند اما به دلیل مصرف بالای دستگاه آمپر فشار را پایین نشان می‌دهد.

سارا زندی

دانشجوی مولتی مدیا هستم و به تحلیل دیتا علاقه دارم. کار با ابزارهای دیتا برام لذت بخشه و در تلاشم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم در این حوزه افزایش بدم. از سال 99 در حوزه صدا و گویندگی فعالیت می‌کنم و علاقه بسیار زیادی دارم تا به صورت حرفه‌ای گویندگی کنم.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. علی بگلری گفت:

    سلام ۵ ساله خریدم ۱۰ دفعه مشکل پیدا کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.