لیست کامل کدهای خطا پکیج ایران رادیاتور

خطا پکیج ایران رادیاتور

در خانه‌های آپارتمانی امروزی که پکیج جایگزین آبگرمکن و بخاری شده است، آشنایی با انواع عیب‌ها و نحوه برطرف کردن هرکدام از آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند که تا با هزینه کمتر و هرچه سریع‌تر اشکال ایجاد شده را برطرف کنید. ایران رادیاتور یکی از معروف‌ترین شرکت‌های تولید و عرضه پکیج در ایران است. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم لیست کاملی از کد خطا پکیج ایران رادیاتور و شیوه‌های برطرف کردن هرکدام را به شما ارائه دهیم.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

رفع خطا E1

درصورتی‌که خطای E1 را مشاهده کردید، نیازی به مراجعه به تعمیرکار پکیج ندارید. چرا که این خطا ناشی از کاهش سطح آب در پکیج است. بنابراین باید شیر پرکن را باز کرده و تا زمان رسیدن فشار به یک بار صبر کنید. درصورتی‌که با این کار خطای E1 برطرف نشد، لازم است برای تعویض پرشر سوییچ آب به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

رفع خطا E2 ایران رادیاتور

خطای E2 یکی از رایج‌ترین خطاهای پکیج ایران رادیاتور است که مربوط به بخش‌های ورودی گاز، اتصال برق و دودکش پکیج می‌شود. درصورتی‌که این خطا را مشاهده کردید، ابتدا ورودی گاز پکیج را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که قطعی ندارد. پس از آن به سراغ قسمت جرقه زن بروید. درصورتی‌که هنگام روشن کردن پکیج جرقه‌ای ایجاد نمی‌شود یا پس از زدن جرقه مشعل روشن نمی‌ماند، باید نسبت به تعویض این قسمت‌ها اقدام کنید. پس از آن دودکش پکیج را تست کنید و در صورت تداوم مشکل به سراغ بررسی سیم اتصال به زمین بروید.

رفع خطا E8

درصورتی‌که دمای آب در پکیج از 105 درجه فراتر برود خطا E8 رخ می‌دهد. در صورت مشاهده این خطا خیلی زود اقدام به تعویض NTC پکیج کنید. هرچند که برای جلوگیری از آسیب به پکیج ترموستات دستگاه روشن می‌شود اما در صورت تداوم مشکل ممکن است حوادث ناگواری رخ دهد.

رفع خطا E10

بروز خطا E10 در پکیج ایران رادیاتور به طور قطع مربوط به اشکال در دودکش است. چرا که فعال شدن سنسور دود باعث ایجاد آن می‌شود. برای رفع این خطا باید از بسته نبودن مسیر دودکش مطمئن شوید و درصورتی‌که مشکلی در آن نیافتید، ترموستات را چک کنید.

رفع خطا E50

درصورتی‌که پرشر سوییچ یا رله برد پکیج خراب شده باشد، خطا E50 را مشاهده خواهید کرد. در پکیج‌های ایران رادیاتور در صورت خاموش شدن فن پرشر، سوییچ دود قطع می‌شود و در صورت روشن شدن آن متصل می‌گردد. درصورتی‌که سوییچ دود بدون توجه به خاموش بودن فن پرشر همواره متصل باشد خطای E52 رخ خواهد داد که راه‌حل آن عوض پرشر یا رله برد است.

رفع خطا E12، E30 و E99

در صورت دیدن این خطاها حتما به تعمیرکارهای مجاز ایران رادیاتور سر بزنید. چرا که خطاهای E12، E30 و E99 در اثر بروز اشکال در برد پکیج رخ می‌دهند که رفع آن‌ها کار شما نیست. تعمیرکار برای انجام تعمیرات پکیج دیواری به صورت تخصصی میتوانید اقدام کنید.

رفع ارور E31، E32، E41 و E42

این خطاها به دلایل مختلفی ایجاد می‌شوند اما راه‌حل همه آن‌ها تعویض NTC است. خطای E31 ناشی از اشکال در مدار شوفاژ است. خطای E32 نیز ناشی از خرابی NTC در مدار برگشت است. خطای E41 در صورت خرابی NTC آب گرم ایجاد می‌شود و خطای E42 در اثر باز بودن NTC رخ خواهد داد.

رفع ارور E51

در خطای E51 فن پرشر در حالت روشن است اما سوییچ دود متصل نمی‌شود. درصورتی‌که فن به طور کامل از کار افتاده است، لازم است مسیر حرکت آن را بررسی کنید و آنچه را که باعث از کار افتادن فن شده خارج کنید. زمانی‌که فن در حال کار است، باید مسیر دودکش را چک کنید. اگر نقص از دودکش نبود لازم است فن را تمیز کنید و درصورتی‌که مشکل برطرف نشد پرشر و شلنگ پرشر نیاز به بررسی دارند. برای اطمینان از خرابی برد پکیج باید فن را بچرخانید. اگر به کار افتاد رله برد را عوض کنید. در غیر این صورت به رله برد چند ضربه بزنید تا فن مجددا کار کند.

رفع ارور E81 و E88

بروز خطای E81 ناشی از افزایش دمای پکیج است. این در حالی است که از نظر NTC دستگاه همه چیز کاملا عادی است. در خطای E88 نیز دمای پکیج به بالاتر از 89 درجه رسیده اما هنوز کمتر از 105 درجه است. برای حل هردوی این خطاها لازم است ابتدا مدار شوفاژ به طور کامل بررسی شود تا گرفتگی لوله‌ها یا دیگر بخش‌ها تشخیص داده شود. اگر مشکل از گرفتگی نبود، باید پمپ را بررسی کنید.

اگر پمپ سالم بود لازم است از سالم بودن NTC و سنسور حد اطمینان حاصل کنید. درصورتی‌که علت اشکال در هیچ‌یک از این موارد مشاهده نشد، باید ارتفاع شعله را بررسی کنید. در نهایت با بررسی مبدل دستگاه از عدم رسوب گرفتگی آن و ایجاد سوب در پکیج مطمئن شوید. در صورت بروز این خطا پکیج ایران رادیاتور و تشخیص علت آن همه قطعات درگیر باید تعویض شوند. برای اطمینان نیز پکیج را رسوب‌زدایی کنید.

رفع ارور E91

این خطا مربوط به مشکل در ساختمان خود پکیج نبوده و به سیستم برق خانه شما مربوط است. خطای E91 ناشی از ایجاد نوسان در ولتاژ برق منزل است. درصورتی‌که این نوسانات مداوم باشند می‌توانند باعث ایجاد آسیب جدی در پکیج شوند. بنابراین در صورت مشاهده این خطا با مراجعه به یک برق‌کار مشکل برق ساختمان را برطرف کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *