تعمیر تردمیل هوریزون

امروزه به دلایل فراوانی نظیر آلودگی هوا و وجود یک سری از محدودیت ها ممکن است پیاده روی در فضای آزاد برای بسیاری از افراد امکان پذیر نباشد. تردمیل یک نمونه از دستگاه‌هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می توانید هر چه سریعتر به هدف خود یعنی کاهش وزن نزدیک شوید و استفاده زیاد از این دستگاه مبنی بر آن است که ما نیاز به خدمات تعمیر تردمیل هم داریم. اما در صورتی که از این دستگاه به درستی استفاده نکنید با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد. در این صفحه ما سعی داریم در خصوص یکی از برندهای مطرح تردمیل، یعنی تعمیر تردمیل هوریزون به همراه حدود هزینه‌ی تعمیرات بحث کنیم.

تعمیر تردمیل هوریزون

تعمیر تردمیل هوریزون

روی تردمیل قطعه‌ای به نام کنسول نصب است که مانند مغز تردمیل عمل میکند و تمام دستوراتی که از سوی ورزشکار به دستگاه داده می شود در قسمت آی سی آن پردازش شده و روی صفحه نمایان می‌شود. در صورت خرابی، این قطعه به سختی قابل تعمیر است. در ادامه به برخی از مشکلات رایج و تعمیر تردمیل هوریزون که در گذر زمان به آن احتیاج پیدا می‌کنیم وجود می‌آید بحث خواهیم کرد.

ایراد در موتور

در موتور تردمیل منتقل شدن جریان الکتریکی به سیم پیچ ها توسط زغال موتور صورت می‌گیرد. در اثر کارکرد طولانی اندازه‌ی زغال کوچکتر شده و اتصالات مناسب برای به حرکت افتادن موتور برقرار نمی‌‌شود در نتیجه جریان قطع شده و موتور از کار می‌افتد. پس زغال موتور نیز باید به طور سالیانه بازدید شود. موتور‌ها در دونوع AC و DC در بازار یافت می‌شوند. پیشنهاد میشود افرادی که وزن بالای 100 کیلو دارند، از نوع DC موتور روی تردمیل هوریزون استفاده کنند که از مقاومت بیشتری دارد و پس از مدتی سیم پیچ ها نمی‌سوزند. در صورت مشاهده ارور E1 روی کنسول دستگاه می توان ایراد را در موتور تردمیل جستجو کرد. قیمت تعمیر موتور تردمیل هوریزون تردمیل هوریزون از ۵۰۰ هزار تومن شروع می‌شود.

ایجاد صدا در تردمیل هوریزون

معمولا پس از استفاده طولانی مدت از تردمیل صداهای آزاردهنده‌ای از تردمیل به گوش می‌رسد که نوع صدا تا حدودی ما را با خرابی یک قطعه خاص از دستگاه آشنا می‌کند. این خرابی می تواند مرتبط به تسمه، موتور و یا حتی نشستن گرد و غبار روی قطعات مختلف تردمیل باشد که باید پس از بررسی دقیق تعیین هزینه انجام شود.

خرابی حسگر سرعت

ارور E1 ،E5، E3 ممکن است مربوط به حسگر سرعت باشد. قطعه حسگر سرعت میزان گردش موتور را می شمارد. این قطعه بسیار حساس بوده و نیازمند بازدیدهای مستمر است. زیرا در صورت خرابی باید تعمیر یا تعویض شود. اگر هنگام کار با تردمیل، دستگاه ناگهان از کار افتاد یا خودبخود سرعت کم و زیاد شد، احتمالا ایراد را باید در این قطعه جستجو کنید.

هزینه‌ی تعمیر حس‌گر سرعت تردمیل هورایزن با توجه به میزان مشکل تعیین می شود. اما خرید خود قطعه حدود 50 هزار تومان هزینه دارد.

تعمیر برد درایو تردمیل هوریزون

همه بخش‌های برقی تردمیل به این قطعه وصل هستند که مسئولیت آن ایجاد نظم بین آنها است. اکثر ارورهای تردمیل هوریزون نشان از ایراد در این قطعه است. عدم روغن کاری تردمیل به صورت دوره ای عموما سبب سوختن این قطعه می‌شود. تردمیل‌ها معمولا دارای چهار نوع برد هستند و هزینه‌ی تعمیر آن با توجه به نوع برد از 300 هزار به بالا است. معمولا ارورهای E1، E3، E5، E6، از خرابی در برد کنترل و یا اینورتر تردمیل خبر می‌دهند.

ایراد در تسمه

امکان دارد وقتی که روی تردمیل حرکت میکنید ناگهان متوجه حرکت کند تردمیل شوید این مشکل می تواند مربوط به تسمه‌ی تردمیل باشد. پوسیدگی و ساییدگی تسمه چنین مشکلی را حین پیاده روی روی ترد میل برای شما به وجود می آورد. البته سفتی یا شلی تسمه به علت نصب ناصحیح نیز می تواند سبب بروز این مشکل شود. اگر بوی سوختگی تردمیل را حس کردید باید برای خرید تسمه دیگر آماده باشید. قیمت انواع تسمه با توجه به اندازه، نوع برند و میزان ضخامت آن مختلف است.

خرابی موتور شیب

این قطعه وظیفه تنظیمات شیب تردمیل را دارد که در صورت ایراد در این قطعه خطای E6، E7 روی پنل دستگاه روشن میشود. با خرابی موتور شیب تردمیل، دستگاه در شیب دلخواه تنظیم نمی‌شود و یا در یک شیب معین باقی می‌ماند. موتور شیب تردمیل در محدوده‌ی قیمتی 950000 تومان است.

حدود هزینه تعمیرات horizon

نوع خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر موتور هوریزوناز 500.000
تعمیر حس‌گر سرعت50.000
تعمیر برد تردمیل هوریزوناز 300.000
تعمیر موتور شیب950.000

درباره‌ی horizon

شرکت چینی هوریزون حدود 35 سال پیش فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم ورزشی خانگی و باشگاهی آغاز کرد و تا کنون با کسب جوایز و استانداردهای معتبر جهانی توانسته است به عنوان یک برند معتبر در سطح دنیا مطرح باشد. این شرکت با تولید انواع تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال با کیفیت های بسیار مرغوب سالیان سال است که توانسته حس رضایتمندی را در وجود تمام مشتریانی که از این کالا استفاده می کنند زنده نگه دارد. تردمیل هوریزون که یکی از انواع محصولات این شرکت است را می توان به عنوان یک دستگاه ورزشی خانگی و مناسب ورزش های هوازی دانست. در ساخت این محصول از مواد با متریال مرغوب استفاده شده است و امکانات و آپشن های مطلوبی روی مدل های گوناگون آن تعبیه گشته است. تردمیل هوریزون در مدل های horizon TT50، horizon adventure 3 plus، horizon paragon 408و horizon elite T5000 و….یافت می شود.

سخن آخر

در پایان باید گفت که تردمیل نیز مانند هر وسیله‌ی برقی دیگری احتیاج به روغن کاری و بازرسی‌های دوره‌ای خواهد داشت. مطمئنا تمامی این رسیدگی‌ها عمر بالاتر دستگاه را در پی خواهد داشت؛ چرا که در صورت بروز ایراد در یکی از قطعات دیگر قطعات نیز تحت تاثیر قرار گرفته و خراب می‌شوند. در خصوص تعمیر تردمیل هوریزون هم باید این نکته را مد نظر قرار داد که کیفیت قطعات تعویضی می‌تواند در هزینه تعمیر موثر باشد.

آخرین مطالب لوازم ورزشی در استاده مگ