تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل بوتان، ایساتیس و ایران رادیاتور

تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل

چگونگی تشخیص پکیچ تک مبدل از پکیج دو مبدل برای برندهای بوتان، ایران رادیاتور و ایساتیس مبحثی است که در این صفحه از استاده به آن خواهیم پرداخت. همچنین بررسی تفاوت و معایب و مزایای پکیچ دو مبدل و تک مبدل مواردی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

توجه داشته باشید که نحوه تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل برای برندهای بوتان، ایساتیس و ایران رادیاتور تفاوت چندانی نخواهد داشت که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در صورتی که قادر به تشخیص نوع تک مبل از دو مبدل نشدید می‌توان با شماره تماس متخصصین تعمیر پکیج معرفی شده در استاده تماس بگیرید.

تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل

این روزها و در ساختمان‌های جدید پکیج‌های حرارتی جایگزین بخاری و آبگرمکن های کوچک و بزرگ قدیمی شده‌اند. می‌توان گفت که پکیج‌ها یکی از با اهمیت ترین قسمت های گرمایشی ساختمان‌ها هستند که در صورت خرابی باعث می‌شود آب گرم مصرفی و همچنین سیستم گرمایشی ساختمان دچار مشکل شود. این مورد به خصوص در فصول سرد زمستان دارای حساسیت بیشتر خواهد بود.

به‌طور کلی پکیج‌ها در برندهای مختلف مانند بوتان، ایساتیس، ایران رادیاتور و حتی برندهای خارجی مانند آریستون، بوش، سونیه دوال و … به دو دسته دو مبدل و تک مبدل تقسیم بندی خواهند شد که هر کدام دارای مزایا و معایبی است. در این صفحه به نحوه تشخیص پکیج دو مبدل و تک مبدل بیشتر خواهیم پرداخت. شماره تماس متخصصین تعمیر پکیج بوتان در استاده.

پکیج دو مبدل و تک مبدل چیست؟

  1. پکیج‌های گرمایشی تک مبدل عملاً پکیج‌هایی هستند که یک مبدل حرارتی اصلی دوبل در آن‌ها استفاده شده است و کارکردی بسیار شبیه به کارکرد آبگرمکن های گازی دیواری دارند.
  2. در پکیج‌های دو مبدل اما شرایط کمی متفاوت تر است؛ در این نوع از پکیج‌های دیواری از دو نوع مبدل استفاده می‌شود که مبدل اول را مبدل اصلی و مبدل دوم را مبدل صفحه‌ای می‌نامند. در این پکیج برای گرم شدن محیط مبدل اصلی به‌کار می‌رود؛ برای تامین آب گرم نیز در پکیج‌های دو مبدل از مبدل دوم یعنی مبدل صفحه‌ای و گردش آب به‌وسیله پمپ پکیج در این مبدل استفاده خواهد شد.

مزایای و معایب پکیج تک مبدل و دو مبدل چیست؟

هر کدام از دو نوع پکیج دیواری دو مبدل و تک مبدل در انواع برندهای مختلف مانند آریستون، ایساتیس، بوتان ایران رادیاتور و یا هر مارک پکیج دیگری از مزایا و معایبی برخوردار هستند که شاید توضیح گسترده آن‌ها از اهداف این صفحه بسیار بیشتر باشد؛ ولی به‌طور خلاصه می‌توان گفت:

مزایای پکیج دیواری دو مبدل شامل موارد زیر است:

مزایای پکیج تک مبدل نیز شامل موارد زیر است:

  • خرابی کمتر دستگاه
  • تولید سریع‌تر آبگرم مصرفی
  • تأثیر کمتر گرفتگی در لوله‌ها

نحوه تشخیص پکیج دو مبدل از تک مبدل

حال که تاحدی با پکیج تک مبدل و پکیج دو مبدل آشنا شدید و همچنین مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها را به‌طور مختصر و اجمالی دریافتید شاید برای شما نیز سؤال باشد که چگونه می‌توان پکیج تک مبدل و دو مبدل از هر برندی مانند آریستون و یا ایساتیس را از یکدیگر تشخیص داد.

اولین راهکار: برای تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل، باز کردن پکیج و چک کردن نوع مبدل در پکیج خواهد بود که درصورتی‌که شما به دفترچه راهنما و مشخصات فنی آن دسترسی نداشته باشید می‌توانید این راهکار را برای تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل انتخاب نمایید. تفاوت پکیج‌های دو مبدل و تک مبدل در اتصالات آن‌ها است. در پکیج‌های تک مبدل از دو اتصال ١/٢ ( یک‌دوم ) و دو اتصال ٣/۴ ( سه‌چهارم ) استفاده می‌شود. البته دقت داشته باشید که این راهکار معمولاً برای متخصصان و افراد فنی توصیه می‌شود.

مقایسه پکیج تک مبدل و دو مبدل

در انواع پکیج ها مانند بوتان،ایران رادیاتور و ایساتیس در دفترچه راهنما به تک مبدل و یا دو مبدل بودن آن اشاره شده است.

راهکار دوم: برای تشخیص پکیج تک مبدل از دو مبدل را می‌توان در مقایسه مدت‌زمان گرم کردن آب گرم مصرفی دانست. با توجه به اینکه معمولاً در پکیج‌های تک مبدل آب مصرفی چند ثانیه زودتر گرم می‌شوند پکیج‌هایی که سرعت عمل بالاتری در گرم کردن آب گرم مصرفی دارند معمولاً در دسته پکیج‌های تک مبدل هستند.

راهکار سوم: بررسی یکنواختی آب گرم مصرفی پکیج نیز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به‌عنوان راهکاری برای تشخیص و شناسایی پکیج‌های دو مبدل و تک مبدل از یکدیگر در نظر گرفته شود دقت داشته باشید که معمولاً پکیج‌های دو مبدل آب گرم مصرفی یکنواخت‌تری را به شما تحویل خواهند داد.

راهکار چهارم: فعال نبودن پمپ جهت پمپاژ آب گرم در حالت تابستانی پکیج نیز یکی دیگر از نشانه‌هایی است که نشان‌دهنده تک مبدل بودن پکیج خواهد بود.

کلام پایانی

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد هر کدام از انواع پکیج‌های تک مبدل و دو مبدل می‌تواند دارای مزایا و معایبی باشد که باید پیش از خرید با توجه به شرایط مکانی خود آن‌ها را بررسی نمایید و تشخیص دهید. علاوه بر تصمیم‌گیری در خرید هر نوع برندی بر اساس ویژگی‌های آن‌ها مانند بوتان، ایساتیس، لورچ، آریستون و … باید به شرایط ویژه نوع مبدل نیز توجه کافی نمایید.

با این کار از هزینه‌های اضافه تعمیرات و سرویس‌های مختلف تا حدود زیادی پیشگیری خواهید کرد. برای مثال درصورتی‌که آب‌لوله‌کشی در منطقه موردنظر شما املاح زیادی داشته باشد شاید پکیج‌های دو مبدل در ادامه برای شما دردسرساز باشند . برای انتخاب مناسب‌تر می‌توانید با یکی از متخصصان این حوزه مشورت نمایید .

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *