ماشین لباسشویی از جمله لوازم‌خانگی ضروری در زندگی امروزی ما محسوب می‌شود. ما با وجود آن دیگر از کار پرزحمت شستن لباس‌ها خلاص می‌شویم. انواع مختلف ماشین‌های لباسشویی نیز برخی اوقات دچار اشکالات مختلفی می‌شوند. این اتفاق در اثر گذر زمان اتفاق می‌افتد و نیاز ما را به تعمیرات ماشین لباسشویی افزایش می‌دهد.

یکی از عمده‌ترین دلایلی که ماشین‌های لباسشویی دچار اشکال می کند، نچرخیدن ماشین لباسشویی است. این اشکال در تمامی برندها یکسان است اما تفاوت‌های اندکی دارد. در این صفحه از استاده به طور کامل به علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در برندهایی مانند ال جی، اسنوا و دوو می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

ماشین‌های لباسشویی ال جی از جمله دستگاه‌های بسیار پرطرف‌دار هستند. این برند همواره لوازم های ‌خانگی با کیفیتی را تولید می‌کند. در مجموع در اثر گذر زمان، ماشین‌های لباسشویی ال جی نیز ممکن است دچار اشکالاتی شوند. علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

برای آگاهی از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی روی لینک کلیک کنید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی
  • یکی از رایج‌ترین مواردی که موجب نچرخیدن ماشین لباسشویی ال جی می‌شود، پرکردن بیش از حد داخل دستگاه است. در ماشین‌های لباسشویی ال جی میزان مناسب لباس‌هایی که می‌توانید به داخل آن بریزید، نوشته شده است. درصورتی‌که بیش از حد لباس بریزید علاوه بر اینکه عمر دستگاه را کوتاه می‌کنید، ممکن است زمانی فرابرسد که دیگر دیگ آن نچرخد. در نتیجه در همان روزهای اول به این مسئله توجه کنید.
  • قفل‌های درب ماشین لباسشویی ال جی به شکل هوشمند طراحی شده‌اند. این قفل‌ها به شکلی هستند که در صورت بازبودن درب ماشین لباسشویی به‌هیچ‌عنوان اجازه چرخش به لباسشویی را نمی‌دهند. برخی از مواقع امکان دارد با وجود بسته بودن درب، در اثر خرابی یک قطعه از قفل درب فرمان بسته نبودن لباسشویی را به قسمت‌های اصلی صادر کند. در نتیجه ماشین لباسشویی تصور می‌کند که درب آن باز است و به همین دلیل نمی‌چرخد.
  • خرابی در پمپ تخلیه نیز می‌تواند سبب عدم چرخش لباسشویی ال جی شود. در ماشین‌های لباسشویی قطعه‌ای به نام سوئیچ وجود دارد. این قطعه وظیفه دارد تا از ورود هرگونه اشیا و دست در داخل ماشین لباسشویی جلوگیری کند. این قطعه که معمولاً در زیر درب ماشین لباسشویی قرار دارد ممکن است در اثر خراب‌شدن، اجازه چرخیدن به لباسشویی را ندهد.
  • یکی از عوامل اصلی در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ال جی همواره اشکالات پیش‌آمده در موتور دستگاه است. از دیگر عوامل شناخته شده برای نچرخیدن، خرابی در کلاچ لباسشویی است. کلاچ یکی از قطعات اصلی در چرخیدن چرخ‌دنده‌ها محسوب می‌شود. به همین دلیل خرابی آن ارتباط نزدیکی با نچرخیدن دیگ دارد. از دیگر قطعاتی که می‌تواند در نچرخیدن تأثیرگذار باشد می‌توان به کوپلر، اسپین و پارگی تسمه‌ها اشاره کرد.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

اسنوا نیز از دیگر برندهای معتبر است که اقدام به تولید ماشین‌های لباسشویی باکیفیت می‌کند. این برند نیز توانسته طرف‌داران زیادی در کشورمان به دست آورد. اگرچه نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در دستگاه‌های تولید شده این برند نیز مشاهده شده است. علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا نیز شامل موارد زیر است:

خرابی در قفل درب

در ماشین‌های لباسشویی اسنوا نیز خرابی در قفل درب موجب می‌شود تا دستگاه نچرخد. در واقع اشکالات به وجود آمده در این قطعه یکی از دلایل اصلی خرابی در بسیاری از ماشین‌های لباسشویی است. برد موتور لباس‌شویی‌های اسنوا نیز در صورت اشکال مانع از چرخش پره‌های لباسشویی می‌شوند. این برد که نیروی موتور لباسشویی را تأمین می‌کند اگر خراب شود به‌طورکلی اجازه چرخش را به دستگاه نمی‌دهد.

خرابی رتور و استاتور

رتور و استاتور از جمله قطعات مهمی در لباسشویی هستند که باید درگیر می‌شوند و سبب به‌وجود آمدن یک میدان مغناطیسی در لباسشویی می‌شوند. در نهایت این دو قطعه موجب چرخش لباسشویی می‌شوند. اگر هرکدام از این دو قطعه خراب شود، امکان چرخش لباسشویی اسنوا وجود ندارد.

خرابی چفت درب

چفت درب نیز همانند قفل درب عمل می‌کند و در صورت خرابی مانع از بسته‌شدن درب می‌شود. بازبودن درب نیز به معنای آن است که لباسشویی اجازه چرخش ندارد. کلاچ در ماشین‌های لباسشویی نیز از عوامل اصلی نچرخیدن محسوب می‌شود. این قطعه وظیفه دارد تا موتور منتقل کننده نیرو را به گردونه چرخش وصل کند. بدین ترتیب اگر خراب شود این اتصال دیگر وجود ندارد.

اختلال در سیستم انتقال نیرو و گردونه چرخشی

سیستم انتقال نیرو و گردونه چرخشی نیز از دیگر عواملی به‌حساب می‌آیند که می‌توانند سبب نچرخیدن لباسشویی شوند. سبد محرک لباسشویی نیز که به‌نوعی میان این دو قطعه قرار دارد نیز می‌تواند چنین مشکلی را به وجود آورد. پاره شدن تسمه و خرابی در بیرینگ نیز از دیگر مواردی است که سبب نچرخیدن دستگاه اسنوا می‌شود. واضح است که خرابی در موتور نیز در همه ماشین‌های لباسشویی سبب نچرخیدن آن است.

قراردادن لباس‌های بیش از حد

همانطور که در قسمت لباس‌شویی‌های ال جی گفتیم یکی از موارد نچرخیدن، قراردادن لباس‌های بیش از حد در لباسشویی است. این نکته درباره لباس‌شویی‌های اسنوا نیز صادق است. این کار سبب خرابی در قطعه‌ای به نام کوپلینگ می‌شود. این قطعه وظیفه دارد موتور لباسشویی را به سیستم انتقال نیرو متصل کند. بدین ترتیب اگر زیاد لباس بریزید باعث می‌شوید تا دیگر این اتصال از بین برود. (برای نگهداری از ماشین لباسشویی چه کار کنیم؟)

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوو

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوو

دوو نیز از دیگر برندهای مناسب در تولید ماشین‌های لباسشویی باکیفیت است. دستگاه‌های ساخته شده توسط این برند نیز می‌تواند دچار اشکالاتی از قبیل نچرخیدن دیگ شود. در واقع بسیاری از اشکالاتی که در قسمت ماشین‌های لباسشویی اسنوا و ال جی مطرح شد درباره لباس‌شویی‌های دوو نیز مطرح است. از جمله مواردی که به‌عنوان علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوو مطرح می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاره شدن تسمه
  • کلاچ
  • سبد محرک
  • رتور و استاتور
  • کوپلینگ موتور

با علت‌های مختلف نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در ال جی، اسنوا و دوو آشنا شدیم. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که حتماً برای درست‌کردن این مشکل به سراغ تعمیرکاران ماهر بروید. برخی از افراد ممکن است تصور کنند تعمیر نچرخیدن لباسشویی چندان دشوار نیست. این تصور اشتباه باعث می‌شود تا خرابی‌های بیشتری در لباسشویی به وجود بیاید. بدین ترتیب باید هزینه بیشتری را بپردازید. استاده با معرفی تعمیرکاران مجرب در زمینه خدمات آنلاین تعمیر ماشین لباسشویی برندهای مختلف مانند اسنوا، ال جی، دوو و … شرایط را جهت ثبت سفارش به صورت آنلاین فراهم آورده که می‌توانید به راحتی ثبت سفارش کنید..

طبقه بندی شده در